Przebudzenie ciała

W jaki sposób doświadczamy ciała? Czy mamy świadomość, że każdego dnia wiernie nam ono towarzyszy i jest naszym doskonałym przyjacielem?

Tak często wmawiamy sobie, że nie jest takie, jakie być powinno. Porównujemy je do serwowanych nam od dzieciństwa wizerunków. Ciało wiernie nam służy i towarzyszy przez całe życie, w zdrowiu i w chorobie. Jednak zazwyczaj dopiero w chorobie zaczynamy na nie zwracać uwagę i się nim zajmować. Ale nie chce pisać o chorobach….

Proponuję zwykłe ćwiczenie doświadczenia naszego ciała w codzienności. Każdego dnia zaraz po przebudzeniu zaczynamy myśleć, opuszczając ciało już w pierwszych minutach. Dobrze jest do niego powróci, poczuć je. Zwrócić uwagę jak funkcjonuje – z czułością, jak do przyjaciela. Zwrócić uwagę jak niezawodnie oddycha i ile funkcji wykonuje abyśmy się mieli dobrze.

Spróbujmy zwrócić uwagę na świadomy oddech, na to jak wstajemy, czy większość czynności wykonujemy automatycznie, czy może świadomie? Jakie sygnały płyną z ciała? W jakiej jest kondycji? Czy poświęcamy mu choć trochę naszej uwagi?

Może się okazać, że podczas skupiania się na „zwykłej” porannej czynności możemy się ugruntować i dobrze odnaleźć we własnym ciele. Poczuć je, nie oceniać, nie porównywać. Ono jest nasze, jedyne i niepowtarzalne.

By | 2015-07-20T17:40:06+00:00 Lipiec 20th, 2015|Categories: Aktualności, Bez kategorii, Materiały|

About the Author:

AKTUALNOŚCI: 29-30 września 2018 Męskie JA - warsztat dla mężczyznSprawdź szczegóły!