Najnowsze wydarzenia

 IX edycja kursu Zaufać sobie®. Moduł VIII, 25-26 maja 2024 r.

Temat: Natura konfliktu. Potencjał do rozwiązywania konfliktu na różnych poziomach świadomości. Wykład, dyskusja i ćwiczenia. Prowadzi Jolanta Toporowicz.

Roczny kurs dla terapeutów. Moduł IX, 22-23 czerwca 2024 r.

Temat: Cechy projekcji, przeniesienia i przeciwprzeniesienia w terapii na różnych poziomach świadomości. Wykład i zajęcia warsztatowe.

.

Zapraszamy na wakacyjny warsztat „Podróż  do siebie – droga do wewnętrznej harmonii”.

Warsztat odbędzie się w dn. 10-14 lipca 2024 r. Poprowadzą go: Jolanta Toporowicz, Agnieszka Tomczuk i Małgorzta Liszka. 

W biologicznej perspektywie konflikt jest źródłem energii życiowej. Cała przyroda funkcjonuje – paradoksalnie harmonijnie – również dzięki niemu. Na konflikcie oparte jest nasze współistnienie w przyrodzie, niezależnie od naszych opinii na ten temat. W naszym ludzkim wymiarze, w zależności od potencjału poziomu świadomości, będziemy obchodzić się z nim różnie. W trakcie dwudniowych zajęć poznamy różnice w rozumieniu konfliktu na różnych poziomach świadomości oraz przyjrzymy się potencjałowi rozwiązywania go.

Jeśli chcesz otrzymywać nasze artykuły, nagrania i informacje o aktualnych wydarzeniach, zapisz się do newslettera.

W trakcie dwudniowego spotkania będziesz mieć szansę zapoznać się z charakterystycznymi zakłóceniami w relacji terapeuty z klientem. Zakłócenia w postaci przypisywania terapeucie niezwykłych mocy, obsadzenie go w roli opiekuna, obrońcy bądź potencjalnego partnera warto na bieżąco identyfikować i rozbrajać w trakcie procesu terapeutycznego. Zakłóceniom w postaci niedoceniania, czy przeceniania potencjału klienta, nadmiarowej sympatii lub antypatii po stronie terapeuty należy nauczyć się rozpoznawać, jako przejaw własnych projekcji i przeciwprzeniesienia uniemożliwiających skuteczną pomoc. 

Jeśli chcesz otrzymywać nasze artykuły, nagrania i informacje o aktualnych wydarzeniach, zapisz się do newslettera.

Najnowsze wpisy na blogu

Pin It on Pinterest