
Blog
Najnowsze wpisy

Poczucie wartości - czym jest i jak je odzyskać?
Wszyscy rodzimy się z pełną akceptacją samych siebie. Przez pierwszych kilka miesięcy jesteśmy całym światem. Otwartość, pełne zaufanie i akceptacja są naszą przyrodzoną naturą. Nie odróżniając się od otaczającego świata współistniejemy z nim w całkowitej…
Czytaj dalej
7-9 czerwca 2019 - Kurs roczny "Być sobą" - zakończenie
W miniony weekend odbyło się ostatnie spotkanie w ramach rocznego kursu rozwoju osobistego „Być sobą” – edycja 2018/2019. W przepięknej scenerii Dobro Krasków uczestnicy poznali m.in. tajniki uwalniania emocji, a na koniec otrzymali zasłużone certyf…
Czytaj dalej
26 maja 2019 - Psychobiologia: układ pokarmowy
Za nami kolejny, niezwykle interesujący wykład z zakresu psychobiologii. Tym razem dr Marzanna Radziszewska-Konopka pod lupę wzięła układ pokarmowy. Podczas dzisiejszego spotkania w WenderEDU Business Center uczestnicy poznali m.in.: mechanizmy, jakie zac…
Czytaj dalej
Rozum czy serce, czy rozum i serce? Konflikt czy współistnienie?
Piękna „Oda do radości” Fryderyka Schillera, oprawiona w geniusz muzyki Ludwika van Beethovena jest celebracją istoty ŻYCIA i jego duchowej mocy. Cieszy i zachwyca już od kilku wieków.…
Czytaj dalej
Współczucie, empatia czy współodczucie - podobieństwa i różnice. Cz. II.
W zwyczajnej, ludzkiej perspektywie relacje to podstawowy aspekt naszego emocjonalnego życia i między innymi od ich jakości zależy poziom przeżywanego dostatku i spełnienia każdego człowieka.…
Czytaj dalej
Współczucie, empatia czy współodczucie - podobieństwa i różnice. Cz. I.
Przyglądając się rzeczywistości poprzez filtry naszej percepcji, żyjemy mniej lub bardziej dostatnim życiem. Dostatek, którego zazwyczaj szukamy w zewnętrznych okolicznościach jest raczej stanem naszego ducha niż dostępem do korzyści świata „zewnętrznego”…
Czytaj dalej
Psychoterapia-coaching-mentoring - podobieństwa i różnice
Spośród wielu ofert rozwoju osobistego możemy wybierać te, które najbardziej nas przekonują oraz te, które mogą nas wesprzeć w tym bardzo osobistym obszarze, jakim jest podróż w głąb siebie samych i realizacja własnego potencjału. Trenerzy, terapeuci, psy…
Czytaj dalej
1-4 kwietnia 2019 – Trening identyfikacji i uwalniania emocji
W pierwszych dniach kwietnia mieliśmy przyjemność pracować z kolejną znakomitą grupą i wspierać ich podczas „Treningu identyfikacji i uwalniania emocji”. Warsztat prowadziły mgr Jolanta Toporowicz i dr n.med. Marzanna Radziszewska-Konopka, a odbywał się o…
Czytaj dalej
Logika uczuć a racjonalny umysł
Czasami każdy z nas w różnych sytuacjach doświadcza impasu, dezorientacji czy trudnych i niechcianych uczuć. Zdarza się, że myślimy wówczas o sobie: dlaczego tak się denerwuję, czego się boję, czemu mi smutno? Przecież nic takiego się nie dzieje! Nie rozu…
Czytaj dalej
31 marca 2019 - Psychobiologia: alergie i choroby skóry
Dzisiaj po raz kolejny mieliśmy przyjemność organizować wykład z cyklu "Psychobiologii". Tym razem dr n.med. Marzanna Radziszewska-Konopka opowiedziała o alergiach i chorobach skóry. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i dyskusję, …
Czytaj dalej
Przekonania a poziom świadomości. Cz. II
Przyjrzyjmy się z bliska przekonaniom, które towarzyszą nam na poziomie egocentrycznym. W tej przestrzeni mamy wewnętrzne poczucie, że świat kręci się wokół naszych potrzeb i dobrostanu. Nasze oczywiste założenie brzmi: jeśli w moim życiu coś idzie „nie t…
Czytaj dalej
Przekonania a poziom świadomości. Cz. I
Zadając sobie pytanie: „po co nam poszerzanie świadomości?”, można by się zastanowić do czego potrzebujemy wiedzy na temat jej poziomów. W pierwszym, egocentrycznym odruchu możemy pomyśleć, że do diagnozy innych ludzi. Na przykład po to, żeby wiedzieć, ja…
Czytaj dalej