Grupa terapeutyczna dla mężczyzn – dlaczego akurat grupa, a nie warsztaty?

Już jesienią 2017 w naszej ofercie pojawi się grupa terapeutyczna dla mężczyzn, prowadzona przez psychologa i psychoterapeutę Bartosza Kozaka. Będzie to jedyna tego typu grupa we Wrocławiu dedykowana panom!Dlaczego właśnie propozycja grupy terapeutycznej, a nie warsztatów lub szkoleń dla mężczyzn?

Grupa terapeutyczna ma swoją dynamikę, pozwala uczestnikom na wejście, przy wsparciu i opiece psychoterapeuty, w pewien proces, który może być transformujący i otwierający dla każdej z osób.

Pomiędzy mężczyznami rodzi się poczucie wspólnoty, a na tle doświadczeń i różnych osobowości uczestników grupy łatwiej zauważyć z jakim potencjałem każda z osób wchodzi, w jakim miejscu grupy, mniej lub bardziej świadomie, się lokuje. Daje to możliwość przepracowania czy nawet tylko  przyjrzenia się pewnym aspektom swojej osobowości,  modelom zachowania z jakimi wchodzimy w życie i kontakty społeczne. Jest to doskonała okazja do namierzenia, co tak naprawdę blokuje nas w życiu.

Warsztaty i szkolenia dla mężczyzn, które coraz częściej pojawiają się  w ofercie tzw. rozwoju osobistego, „działają” na całkiem innej zasadzie. Są wsparciem, inspiracją, dostarczają motywacji, ale praca podczas takich spotkań nie jest na tyle głęboka, aby można było dostrzec istotne zmiany w przypadku osób, które odczuwają wyraźną potrzebę przepracowania pewnych doświadczeń, podzielenia się niepokojami i problemami życiowymi.

Grupa terapeutyczna może być alternatywą dla terapii indywidualnej lub też jej kontynuacją. Wszystko zależy od decyzji  i preferencji danej osoby.

_______________
Szczegóły i zapisy —> TUTAJ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące grupy:
 dlaczego tak ważne są regularne spotkania?
jakie korzyści daje praca w męskiej grupie?
o czym potrzebują porozmawiać mężczyźni?

About the Author: