O czym potrzebują porozmawiać mężczyźni?

Już jesienią 2017 w naszej ofercie pojawi się grupa terapeutyczna dla mężczyzn, prowadzona przez psychologa i psychoterapeutę Bartosza Kozaka. Będzie to jedyna tego typu grupa we Wrocławiu dedykowana panom!


Czy mężczyźni mają większy opór, w porównaniu z kobietami, w korzystaniu z pomocy psychoterapeuty?

Zdecydowanie coraz mniejszy. To z pewnością zasługa także mediów, które coraz częściej mimo, że lansują obraz mężczyzn, z którym wielu z panów trudno się zmierzyć, ale z drugiej strony w swoich treściach sygnalizują potrzebę zajęcia się swoimi emocjami, pracy nad sobą, właśnie poprzez terapię – grupową lub indywidualną. Poza tym dostępność psychoterapii też jest coraz większa, nie tylko w dużych miastach.

Terapia jest często dla panów doskonałą okazją nie tylko do rozwiązania swoich problemów, ale także do nauczenia się komunikowania potrzeb, uczuć, szczerej rozmowy o tym, co się czuje, czego obawia.


Jakie tematy najczęściej są poruszane w takiej grupie?

Zawsze są to tematy, które aktualnie dotykają uczestników; terapeuta. pracujący z taką grupą, nie narzuca niczego z zewnątrz. To, co zwykle najbardziej boli mężczyzn, to kłopoty z kobietami, z ich wysokimi wymaganiami, poza tym – kryzys męskości, określenie co to w ogóle jest męskość.

Pojawiają się dylematy związane z ojcostwem, byciem dla dzieci nie tylko opiekunem, ale także mentorem. Dochodzą do tego rozterki związane z pracą, nie tyle nawet z jej brakiem, ale np. z pytaniami dokąd iść dalej ścieżką zawodową. Pojawia się, prędzej czy później, temat seksu. Tak naprawdę poruszane tematy wychodzą od panów.

_____________
Szczegóły i zapisy —> TUTAJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące grupy:
dlaczego akurat grupa, a nie warsztaty?
dlaczego tak ważne są regularne spotkania?
jakie korzyści daje praca w męskiej grupie?

About the Author: