Letnia szkoła medytacji 2017-01-25T09:09:53+00:00

LETNIA SZKOŁA MEDYTACJI

Propozycja, którą dla Państwa przygotowaliśmy, to pierwsza część planowanego cyklu praktyki uważnej obecności wprowadzającego do tematyki medytacji. Co roku w lecie planujemy zapraszać osoby medytujące do podzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Termin medytacja kojarzony jest religijnie, ale praktyka, do której zachęcamy, zgodna jest z ideą ośrodka i pozbawiona filozoficznej i religijnej interpretacji. Służy poprawie jakości życia, pomaga w rozładowaniu stresu, pozwala zatrzymać się i odpocząć od bieżących spraw, pobyć bliżej siebie, zdystansować się i nauczyć technik wspomagających radzenie sobie ze stresem.

W lipcu (11.07 i 12.07) rozpoczynamy ten cykl zajęciami składającymi się z trzech obszarów:

  • Pracy z ciałem
  • Pracy w obszarze identyfikacji z emocjami
  • Zazen i wykład

Zajęcia są wprowadzeniem do treningu uważnej obecności. Obejmują trzy najważniejsze obszary naszej świadomości, których zintegrowanie jest warunkiem podstawowym w rozwijaniu świadomości i dbałości o jakość życia opartą o techniki medytacyjne.

Zapraszamy: 11.07 (sobota) godz. 10:00-18:00, 12.07 (niedziela) godz. 10:00-20:00

W trakcie zajęć przewidziana jest 2 godzinna przerwa obiadowa.

Miejsce: Euphonia, Wrocław, ul. Świdnicka 39/II piętro Koszt: 190,-pln Studenci: 150,-pln Dla uczestników rocznego kursu – 30,-pln Zapisy: e-mail: kontakt@euphonia.pl, tel. 501-805-464

mgr Jolanta Toporowicz Certyfikowany psychoterapeuta EAP, EAGT z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

Posiada międzynarodowe certyfikaty psychoterapeutyczne: European Association for Psychotherapy oraz European Association for Gestalt Therapy. Pracuje w ujęciu egzystencjalnym.

dr Alexander Poraj-Żakiej Mistrz Zen, dr teologii chrześcijańskiej

Mistrz zen i nauczyciel kontemplacji chrześcijańskiej. Doktor teologii i oficjalny następca Willigisa Jägera

Dorota Bauer lek.med. specjalista chorób wewnętrznych

Ukończyła Wydział Lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Po odbyciu stażu wyjechała do USA, gdzie nostryfikowała dyplom lekarza.