Lato w Euphonii: Moje dziecko jest dorosłe – co to znaczy? 2017-01-25T09:09:52+00:00

Lato w Euphonii: Moje dziecko jest dorosłe – co to znaczy?

Już samo sformułowanie dorosłe dziecko stwarza konflikt. Jak bowiem dziecko może być dorosłe?
  • Co się dzieje ze światem dorosłych dzieci, kiedy rodzice ingerują w ich życie uważając, że wiedzą lepiej i są mądrzejsi w podejmowaniu wyborów i sposobie życia?
  • Co się dzieje, kiedy rodzice żyją życiem dorosłych dzieci nie dbając o swój, niezależny świat, uzależniając swoje samopoczucie od starań dzieci na ich rzecz?
  • Co się dzieje, kiedy relacje są tak idealne, że nigdy nie ma miejsca na konflikty i różnice zdań?
  • Co się dzieje, kiedy rodzice nie interesują się życiem swoich dorosłych dzieci, zostawiając ich w trudnych wyborach i problemach, nie ciesząc się ich sukcesami i szczęściem?
Jak być wystarczająco dobrym rodzicem dorosłego dziecka? Jak być wystarczająco dobrym dzieckiem swojego rodzica, kiedy jest się już dorosłą osobą? Jakie są priorytety w różnych etapach rodzicielstwa? Czym się różni troska od kontroli? Jakie są priorytety w różnych etapach dorastania i dorosłego życia? Zapraszam do szukania odpowiedzi na pytania, które pozwolą nam wszystkim, rodzicom i dorosłym dzieciom, cieszyć się i wspierać wzajemną obecnością w jak najlepszy dla wszystkich sposób… Osoba prowadząca: Jolanta Toporowicz Termin: 16.08.2015 (niedziela), godz. 09:00-17:00 Miejsce: Euphonia, Wrocław, ul. Świdnicka 39/II piętro Koszt: 150,-pln Zapisy: kontakt@euphonia.pl, tel. 501-805-464