Trening interpersonalny 2018-12-27T15:26:04+00:00

TRENING INTERPERSONALNY

Trening interpersonalny jest intensywnym doświadczeniem grupowym, w trakcie którego uczestnicy wchodzą ze sobą w bezpośrednie interakcje poznając lepiej swoje sposoby reagowania na innych ludzi i dowiadując się jak inni reagują na nich.

Służy to pogłębieniu świadomości własnych myśli, uczuć i zachowań, lepszemu rozumieniu siebie i innych oraz eksperymentowaniu z nowymi, bardziej korzystnymi sposobami kontaktu.

W procesie tym – nazywanym procesem grupowym – można zaobserwować różne etapy, czynniki wpływające na jego dynamikę, jak również przyjmowane przez każdego z uczestników role grupowe i ustalane przez grupę zasady jej funkcjonowania. Sprzyja to przełamywaniu oporów, wzmacnianiu siebie i lepszej komunikacji, co może korzystnie przekładać się na życie osobiste i zawodowe.

Osoby, które wzięły udział w treningu interpersonalnym często mówią o nim: „mocne i dobre doświadczenie, nie do opowiedzenia – do doświadczenia”.

PROWADZĄCY

mgr Karol Białkowski – certyfikowany psychoterapeuta
Pracuje w nurcie humanistycznym Gestalt, inspiruje się egzystencjalną psychoterapią Irvina Yaloma, korzysta z wiedzy psychoterapii analitycznych oraz terapii systemowych. Posiada uprawnienia do prowadzenia psychoterapii szkoleniowej dla studentów szkół psychoterapeutycznych. Od 2017 roku psychoterapeuta trener w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt w Poznaniu, gdzie prowadzi treningi interpersonalne i psychoterapeutyczne dla studentów szkoły psychoterapii. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, w którym, w latach 2015 -2016 był współzałożycielem i Redaktorem Naczelnym magazynu o psychoterapii Gestalt „Fenomen Psychoterapii”, obecnie redaktor ds. technicznych i kolportażu. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

– Certyfikat European Association of Psychotherapy (EAP – Europejskie Towarzystwo Psychoterapii)

– Certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt

– Certyfikat Instytutu Psychoterapii Gestalt

mgr Agnieszka Rychter – psycholog, psychoterapeuta, terapeuta par
Pracuje w nurcie humanistyczno-egzystencjalnym wykorzystując elementy pracy z ciałem, czerpie z zasobów wiedzy psychoterapii systemowej i psychodynamicznej. Ukończyła Szkołę Trenerów i Psychoterapii Gestalt przy Instytucie Integralnej Psychoterpii Gestalt (IIPG) w Krakowie oraz Studium Terapii Par przy Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Pracuje terapeutycznie z osobami indywidualnymi, parami i rodzinami. Ma doświadczenie w prowadzeniu Kręgów Kobiet oraz Wędrujących Kręgów, w trakcie których poszerzany jest wgląd we własne procesy psychiczne, rozwijane są umiejętności interpersonalne i społeczne. Swoje kompetencje stale podnosi w trakcie konferencji, szkoleń i warsztatów praktycznych, m.in. u psychoterapeutów zagranicznych rekomendowanych przez Europejskie Towarzystwo Psychoterapii. Jest w trakcie procesu certyfikacji. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji indywidualnej i grupowej u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

CELE

 • rozwinięcie umiejętności identyfikowania swoich uczuć i trudności w procesie grupowym

 • udoskonalenie kompetencji interpersonalnych (słuchanie, komunikowanie, rozumienie, rozwiązywanie konfliktów

 • udzielanie i przyjmowanie wsparcia poprzez analizę swojego funkcjonowaniu w grupie

 • przeżycie doświadczenia interpersonalnego

 • przepracowanie swoich trudności w procesie grupowym.

KORZYŚCI

 • zobaczysz siebie w oczach innych uczestników i dowiesz się, jak inni postrzegają Cię w różnych sytuacjach i jakie uczucia wzbudzają w nich Twoje zachowania

 • przećwiczysz rozpoznawanie własnych potrzeb i uczuć

 • poznasz swoje schematy działania

 • doświadczysz siebie w różnych sytuacjach, co przełoży się na bardziej świadome wchodzenie w relacje z innymi ludźmi

 • lepiej zrozumiesz siebie, a zwłaszcza powody, dla których w ten, a nie w inny sposób komunikujesz się z ludźmi i nawiązujesz z nimi relacje

 • rozwiniesz empatię i umiejętność uważnego słuchania

 • zwiększysz umiejętność rozpoznawania emocji i potrzeb innych osób

 • poćwiczysz asertywność i radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych

 • wzmocnisz poczucie własnej wartości,

 • rozwiniesz inteligencję emocjonalną i udoskonalisz umiejętności interpersonalne.

Prowadzący

Karol Białkowski
Agnieszka Rychter

Koszt

1300 zł + koszt pobytu

Zapisy

E-mail:
kontakt@euphonia.pl

Tel:
501 805 464

Termin

Miejsce

Prowadzący

Karol Białkowski
Agnieszka Rychter

Koszt

1300zł plus koszt pobytu

Prowadzący

Karol Białkowski
Agnieszka Rychter

Koszt

1300zł plus koszt pobytu