Zespół 2019-02-11T14:47:13+00:00

Zespół

mgr Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.

Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Wykształcenie i doświadczenie:

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim i studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Po zakończeniu edukacji akademickiej poszerzałam swoje kompetencje na wielu polach, z których najważniejsze to 10 lat szkolenia Psychoterapii Gestalt i 7 lat szkolenia Psychoterapii Psychodynamicznej.

Odbyłam również własną psychoterapię indywidualną (200 godzin+formy treningowe) oraz szkolenia z zakresu:

  • Psychoterapii systemowej
  • Psychoterapii grupowej
  • Psychoterapii behawioralno-poznawczej
  • Szkolenie z hipnozy terapeutycznej
  • Szkolenie z zakresu coachingu
  • Szkolenia z zakresu Psychobiologii
  • Szkolenie z zakresu Psychoterapii transgeneracyjnej.

Dodatkowo mam za sobą 8 lat regularnego treningu medytacji zen i wiele innych, tematycznych warsztatów oraz szkoleń z zakresu psychoterapii i rozwoju osobistego, a także lata szukania inspiracji i nowych paradygmatów.

Razem to około 4000 godzin doskonalenia kompetencji zawodowych i osobistych. Ciągle niewystarczających do tego, żeby móc powiedzieć, że „wiem”😊.

O mnie – z nieco innej perspektywy:

Prywatnie jestem nieustająco zafascynowana wielowymiarowością i zmiennością życia oraz odkrywaniem jego reguł. Z coraz większą pokorą i próbami rozumienia uczę się jego głębokiego porządku. Cieszę się, że wciąż na nowo mogę zgłębiać tajemnice tego, co nazywa się życiem. Ta niekończąca się podróż sprawia, że każdego dnia czuję wdzięczność do wszystkich ludzi, okoliczności i zdarzeń, które mnie w tej drodze wspierają i wzbogacają.

dr Alexander Poraj-Żakiej

Coach, doradca biznesu, mistrz zen

Ukończył studia teologiczne i Religioznawstwo we Freiburgu (Niemcy) i w Granadzie (Hiszpania). Doktor teologii chrześcijańskiej, tematem jego pracy doktorskiej była „Struktura tożsamości w mistyce mistrza Eckharta i w duchowości zen”.

Był prezesem sieci klinik psychosomatycznych z siedzibą w Berlinie. Odbył czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne. Stworzył Akademię Psychosofii w Hiszpanii.

Obecnie jest dyrektorem duchowym ośrodka Benediktushof w Holzkirchen (Niemcy), który należy do największych ośrodków tego typu w Europie. Jest oficjalnym następcą Willigisa Jägera, benedyktyna i mistrza zen, twórcy świeckiej linii „Pusta Chmura”, który w 2003 r. założył Benediktushof.

Jest współzałożycielem fundacji „Mądrość Wschodu i Zachodu” w Niemczech, Hiszpanii i w Polsce. Razem z Willigisem Jägerem jest inicjatorem powstania studium „Duchowość i międzykulturowość” (SpiritualitatundInterkulturalitat) na uniwersytecie we Freiburgu (Niemcy).

Jest autorem trzech książek wydanych w Polsce: „Rozmowy o codzienności” (wspólnie z Willigisem Jagerem), „Zen w codzienności” oraz „Wprowadzenie do Zen”.

Prowadzi kursy, warsztaty i wykłady w całej Europie.

Prywatnie ojciec dwóch córek.