Jak żyć i pracować żeby nie zwariować. 2017-01-25T09:09:49+00:00

Jak żyć i pracować żeby nie zwariować

Jak żyć i pracować żeby nie zwariować?

Chociaż taki tytuł warsztatu może się dla niektórych osób wydawać zabawny, to dla wielu z nas dawno przestał taki być. Zamieniliśmy życie na walkę o przeżycie, a zwyczajną pracę na walkę o pracę lub walkę z jej warunkami. Naturalnie nie chodzi tutaj o jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwa związane z pewnymi zawodami. Chodzi raczej o brak sensu w tym, co robimy – o ciągły mobbing, w którym się znajdujemy albo przynajmniej nam się wydaje, że tak jest.

Staramy się na co dzień ukryć te cechy naszej osobowości i osobistej historii, które wydają nam się nieodpowiednie w nas samych, wystawiając jednocześnie te, o których uważamy, że są najlepiej widziane. Kosmetyka i liftingi zewnętrzne to tylko czubek góry lodowej, w której wnętrzu znajduje się wyszkolona poprzez wszelkiego rodzaju media maszyneria osądzania samego siebie oraz naturalnie nie mniej sprawna aparatura do tworzenia siebie takimi, jak nam się wydaje, że być powinniśmy.

Chyba nikogo tak na prawdę nie dziwi fakt, że te wszystkie procesy są nie tylko czasochłonne, ale przede wszystkim pożerają one straszne ilości energii witalnej, i co gorsze, w efekcie prawie nigdy nie przynoszą oczekiwanych wyników. Jest wręcz przeciwnie – zmuszają nas przez to do powtórki procesu w coraz to szybszy sposób.

Brakuje nam w tym wszystkim stabilności, ponieważ nie jesteśmy tego świadomi i nie znamy praktyki po prostu bycia.

Dlatego warsztat ten oferuje przestrzeń terapeutyczną i medytacyjną pomagające uświadomić sobie te aspekty naszej osobowości, które w sposób automatyczny, czyli nieświadomy, kierują naszą uwagę i intencje na fałszywe i szkodliwe priorytety. Z ich powodu robimy z życia wyścig o iluzje wygranej, ryzykując przy tym to, co w nas jest najcenniejsze, czyli umiejętność bycia, przeżywania i często też delektowania się tym, co jest teraz.

Ważnym momentem jest spostrzeżenie, że fakt życia odłożony na później i nieakceptowanie siebie są niebezpieczne dla zdrowia i szkodliwe dla samopoczucia własnego oraz otaczających osób. Żyjemy zawsze teraz, w chwili obecnej, w teraźniejszości. Dlatego też składanie ofiary z naszego teraźniejszego bytu na ołtarzach wyobrażeń cudzych i naszych doprowadza do tego, co trafnie nazywamy wypaleniem życiowym lub zawodowym. Musimy jednak zrozumieć, że to my jesteśmy zarówno ofiarą, jak i osobą prowadzącą na stos i podkładającą ogień.

Warsztat skalda się z dwóch części. Pierwsza to cześć psychologiczna, w której poznamy nasze konstruktywne i autoagresywne tendencje. W drugiej natomiast poznamy techniki uważności wspomagające utrzymanie i pogłębienie świadomości jako bezpośredniego doświadczenia teraźniejszość i naszego życia.

Zapraszamy: 11.11.2015 (środa) godz. 10:00-18:00.

W trakcie zajęć przewidziana jest 2 godzinna przerwa obiadowa.

Miejsce: Euphonia, Wrocław, ul. Elizy Orzeszkowej 40/8 Koszt: 290 zł do 15 września, 350 zł do 15 października, później 450 zł Studenci: 20% zniżki Zapisy: e-mail: kontakt@euphonia.pl, tel. 501-805-464

mgr Jolanta Toporowicz

Certyfikowany psychoterapeuta EAP, EAGT

Psychoterapeutka od ponad dwudziestu lat. Posiada certyfikaty psychoterapeuty potwierdzające unijne standardy zawodowe: European Association for Psychotherapy…[więcej]

dr Alexander Poraj-Żakiej

Mistrz Zen, dr teologii chrześcijańskiej,
coach, doradca biznesowy.

Mistrz zen i nauczyciel kontemplacji chrześcijańskiej. Doktor teologii i oficjalny następca Willigisa Jägera… [więcej]