KURS ROCZNY 2018/2019 2019-01-14T10:25:15+00:00

Wyrażaj siebie w autentyczny sposób

Doświadczaj życia z odwagą

Poszerzaj swoją świadomość

WROCŁAW

Terminarz »

Kurs „Być sobą” czyli rozwój osobisty

Kurs ”Być sobą” jest propozycją dla osób, które interesuje rozwój świadomości i zmian jakości życia. Dla wszystkich, którzy szukają nowych punktów odniesienia i mają już za sobą doświadczenie w pracy własnej. Jest następnym krokiem w rozwoju osobistym, zaraz za zdrowym egoizmem i jasnym określeniem swojego „ja”. Poszerza perspektywę o kontekst relacyjny, systemowy i duchowy życia. Pomaga zrozumieć jego wielowymiarowość i doświadczyć jej wartości.

Program szkolenia (Wrocław)

Program kursu obejmuje wiedzę z zakresu psychologii, świeckiej duchowości i psychobiologii. Przewodnim tematem całego cyklu jest mapa poziomów świadomości. Treść kursu stanowi integralną całość składającą się z tematów dotyczących rozumienia siebie, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, szeroko pojętego tematu relacji i współzależności systemowych. Dodatkowo wymiaru poza egocentryzmu w rozumieniu świeckiej duchowości i nowego paradygmatu zdrowia i choroby. Wszystkie tematy oparte są o rozumienie i doświadczenie zjawisk przez pryzmat różnych poziomów świadomości. Oglądane z tej perspektywy poszerzają jakość życia o zupełnie nowy wymiar.

Rozwój osobisty – treningi, warsztaty rozwoju osobistego i szkolenia

Kurs jest rocznym cyklem zajęć w formie wykładów połączonych z ćwiczeniami. To także warsztaty rozwoju osobistego i treningi. Możliwość nabywania wiedzy poparta ćwiczeniami pozwala na bezpośrednie jej doświadczenie. Formy treningowe są propozycją pracy własnej w obszarze tematów, w których są prowadzone. Treningi tematyczne (identyfikacja emocji oparta o pracę z ciałem, przekraczanie uwikłań w koluzjach czy udział w dwudniowym sesshin) umożliwiają nabywanie nowych praktycznych kompetencji. Udział w kursie jest również okazją do autentycznego kontaktu z innymi ludźmi w bezpiecznej i życzliwej atmosferze. Jest rocznym procesem zmiany jakości życia.

mgr Jolanta Toporowicz
certyfikowany psychoterapeuta EAP, EAGT
założycielka Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia i współzałożycielka Fundacji
Mądrość Wschodu i Zachodu, 
autorka mapy poziomów świadomości ego

więcej

dr Alexander Poraj-Żakiej
coach, doradca biznesu, mistrz zen
współzałożyciel polskiej Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu, współtwórca
Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia
oficjalny następca Willigisa Jägera

więcej

dr n.med. Marzanna Radziszewska- Konopka
lekarz laryngolog i audiolog
praktyk psychobiologii z bogatym doświadczeniem, współpracownik Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia

więcej

KORZYŚCI

 • nauczysz się wyrażać siebie w autentyczny sposób
 • poznasz potencjał różnych osobowości
 • nabędziesz odwagi w doświadczaniu życia
 • zrozumiesz związek między swoim umysłem, emocjami a ciałem
 • doświadczysz jaką wartością jest uważność w życiu
 • poznasz mechanizmy według których budujesz relacje

DLA KOGO

 • dla osób, które mają doświadczenie w pracy osobistej (warsztaty, szkolenia, psychoterapia)
 • dla wszystkich zainteresowanych poszerzaniem świadomości i szukaniem nowych sposobów patrzenia na życie
 • dla osób odważnych w konfrontowaniu własnych wizji z innymi punktami spojrzenia na życie

IV EDYCJA KURSU ROZWOJU OSOBISTEGO WROCŁAW
I EDYCJA KURSU ROZWOJU OSOBISTEGO WARSZAWA

PROGRAM WROCŁAW

ZAŁOŻENIA

CELE

 • poznanie nowych możliwości zmiany jakości życia
 • poznanie i doświadczenie różnych poziomów świadomości
 • nauczenie się korzystania na co dzień z mapy poziomów świadomości
 • uświadomienie sobie jedności ciała i umysłu z punktu widzenia psychosomatyki i psychobiologii
 • doświadczenie mocy uważności i poznanie technik wprowadzenia jej w codzienne życiu

IV EDYCJA
KURSU ROZWOJU OSOBISTEGO
OPINIE

„Intuicyjna chęć głębszego poznania siebie, rozwoju osobistego, konfrontacji ze swoimi (często tłumionymi) emocjami.”
„Poprawa jakości życia, zwiększenie świadomości, spotkanie ludzi, którzy szukają, możliwość uczenia się od ludzi, których cenię.”
„Poczucie znalezienia się w sytuacji bez wyjścia i bezsilność wobec tego, z czym spotkałem się w swoim życiu prywatnym, potrzeba znalezienia „emocjonalnej zbroi oraz ciekawość.”
„Ponieważ jestem uczestnikiem kursu po raz drugi, moją motywacją do zapisania się na kurs była potrzeba usystematyzowania sobie bardzo obszernej wiedzy, którą otrzymałam we wcześniejszej edycji, a która ze względu na obszerność cała do końca mam wrażenie, że nie została przyjęta.
Drugim powodem była potrzeba pracy z ciałem. O ile w pierwszej edycji stawiałam bardzo na intelekt i starałam się tym sposobem rozwiązywać swoje problemy, przekonałam się, że umysł jednak zawodzi, myśli i wiedza są ulotne, jednak ćwiczenia z ciałem udowodniły mi, że to co przeżyte przez ciało jest zapamiętane w lepszy sposób i daje natychmiastowe rozwiązania i odpowiedzi. Trzecim powodem była ciekawość samej formy kursu, która na przestrzeni czasu została trochę zmieniona, ubogacona i tej zmiany, wartości chciałam i potrzebowałam doświadczyć.”
„Zainteresowanie szeroko pojętym rozwojem osobistym, uczestniczenie w Piątkowych spotkaniach w Euphonii, Pilocie kursu. Zainteresowanie tematem mapy poziomu świadomości.”

„Możliwość przyjrzenia się swojemu >wnętrzu<, zdarcia swoich masek, przejrzenia się w lustrach oczu innych osób, skonfrontowania ze swoimi >strachami<, które okazują się nie takie straszne…”

„Największą wartością kursu jest dla mnie praca i ćwiczenia z ciałem.”
„Wiedza praktyczna, wyłaniająca się z teorii, która przedstawiana jest na zajęciach. Możliwość zrozumienia sytuacji, w której się znajduję-udział w kursie przekłada się na realne zmiany w moim życiu.”
„Poczucie, że wciąż uczę się czegoś nowego, doświadczam i odkrywam, zgoda na słabości, akceptacja inności.”

„Część procesów i emocji, które bardzo mocno w sobie odczuwałem.”

„Każde zajęcia są inspiracją, zachęcają do dalszych poszukiwań. Jedne z zajęć pozwoliły mi spojrzeć na sytuację, którą początkowo oceniłabym jako krzywdzącą z innego pkt widzenia. Inna percepcja trudnej sytuacji okazała się korzystnym dla mnie rozwiązaniem.”

„Przeskok z intelektualnej analizy przyczyny i skutku na czucie, to dla mnie kawał drogi, ale warto było.” 

„Najbardziej zaskakujący był dla mnie pierwszy kontakt z psychobiologią; w połączeniu z pracą własną był to impuls do bardzo radykalnej zmiany w moim życiu.”
„Największe dotychczasowe zaskoczenie? Jak oczywista jest koluzja , która tworzę z bliskimi i że przyczyny widziane są – jak na dłoni”

„Obserwowanie dróg i procesów swojego i każdego z uczestników, ogromna życzliwość, otwartość, przestrzeń i kompetencje prowadzących.”

„Wyjątkowo zaskakujące było dla mnie zmierzenie się z pracą wyłącznie w żeńskiej grupie. Na początku było to dla mnie duże zaskoczenie i trudność.
Zaskakujące jest dla mnie jak ćwiczenia z ciałem pokazują, ze wyobrażenie głowy o czymś jest kompletnie odmienne od reakcji ciała na to coś, „mega” zaskakujące.”

„Postawa osób prowadzących zajęcia. Poprzez przykłady ze swojego życia oraz samo podejście do niego pokazują mi, iż jakość życia zależy tak naprawdę tylko ode mnie.”

„Uświadomienie sobie, że moja ocena/odbiór świata jest jedynie moją rzeczywistością, której nie mogę uznawać za jedyną czy słuszną.”

„Tak, w każdej uważnej chwili.”

„Tak, chyba najbardziej temat osobowości i poziomy świadomości. Staram się uważniej słuchac rozmówców i określać ich osobowość.”

„Tak, w sytuacjach zawodowych i prywatnych, staram się z ciekawością podchodzić do ludzi, wychodzić poza utarte ścieżki. Praktykuję uważność, słucham swojego ciała, dbam o siebie i innych. Kurs daje olbrzymie możliwości doświadczania i zdobywania wiedzy!”
„Oczywiście korzystam z wiedzy zdobytej na kursie, jest mi ona wręcz bardzo potrzebna, niezbędna, konieczna do życia. Bez tej wiedzy i doświadczeń mam wrażenie, ze moje życie, praca, wybory byłyby o wiele bardziej trudne, skomplikowane, nietrafne. Z wiedzy zdobytej na kursie korzystam w każdym obszarze swojego życia rozpoczynając od pracy zawodowej, relacja partnerska, relacja rodzicielska, relacje międzyludzkie. Szczerze powiedziawszy nie chciałabym już wracać do czasu sprzed kursu, wiedza którą tam otrzymuję jest potężnym narzędziem na lepsze życie. Dla mnie osobiście jest skarbem, jest bezcenna. To są moje studia życia! I jestem dumna, że je realizuję.”

” Absolutnie każdej osobie, która ma w sobie ochotę na rozwój, otwartość na życie i przynajmniej podstawowy poziom samoświadomości.”

„Biorąc pod uwagę swoje doświadczenia związane z terapią, kurs poleciłabym osobom zdecydowanym na dokonanie zmian w życiu.”
„Ten kurs poleciłabym każdemu, naprawdę. uważam, ze wiedza podawana w czasie trwania kursu jest bardzo obszerna, profesjonalna, niestandardowa, poszerzające poziom rozumienia. Tak naprawdę gdyby to ode mnie zależało program rocznego kursu wpisałabym jako obowiązkowy, dodatkowy rok nauki dla każdego człowieka. Mam wrażenie, że wiedza zdobyta na kursie nie może trafić do każdego człowieka, a przez to mam poczucie, że wielu ludzi w życiu omija coś bardzo ważnego i wartościowego. Z tego powodu jest mi bardzo przykro. Przez to też czuję się wyjątkowo, czuje się wyróżniona, że mi dane było doświadczyć tego szczęścia.” 
„Kurs to idealne rozwiązanie dla każdego poszukiwacza; to odpowiedź na te pytania i wątpliwości o dobrym i sensownym życiu ,które mamy, a wstydzimy się zadać. To narzędzie dla wszystkich, którym nie wystarcza to,co jest. Kurs to świetna propozycja dla osoby chcącej zmiany, ale nie wiedzącej jak to zrobić.”

IV EDYCJA
KURSU ROZWOJU OSOBISTEGO
ZAPISYwrzesień 2018- czerwiec 2019

Edycja WROCŁAW 2018/2019

570zł/miesiąc+ koszt sesshin* + koszt zakwaterowania podczas warsztatów czerwcowych
 • czas trwania: 10 miesięcy (wrzesień 2018- czerwiec 2019)
 • wykłady, warsztaty, treningi – stacjonarne i wyjazdowe – około 190 godz!
 • rabat 50% na warsztaty otwarte
 • certyfikat ukończenia kursu
 • możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z prowadzącymi
 • rabat przy jednorazowej wpłacie za 10 miesięcy

Edycja WARSZAWA 2018/2019 - nowość!

650zł/miesiąc + koszt sesshin* + koszt zakwaterowania podczas warsztatów czerwcowych
 • czas trwania: 10 miesięcy (wrzesień 2018- czerwiec 2019)
 • wykłady, warsztaty, treningi – stacjonarne i wyjazdowe – około 190 godz!
 • rabat 50% na warsztaty otwarte
 • certyfikat ukończenia kursu
 • możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z prowadzącymi
 • rabat przy jednorazowej wpłacie za 10 miesięcy

Bezzwrotna zaliczka w wysokości 500 zł (jest jednocześnie wpłatą za ostatni miesiąc zajęć).

* koszt 5-dniowego sesshin 970 zł, 2-dniowego 560 zł.


10%

rabatu
na jednorazową płatność do

15.04.2018

5%

rabatu
na jednorazową płatność do

15.05.2018

Grupa zaawansowana

 
propozycja kontynuacji 
dla uczestników poprzednich edycji

 
szczegóły

Zapisy i informacje

marta.rochewicz@euphonia.pl

tel: +48 501 805 464

 

lub poprzez formularz

Płatność:

JednorazowaRatalna

Faktura VAT: NieTak

Dodatkowe uwagi, pytania, dane do faktury:

UWAGA! Nieobecność nie zwalnia z opłaty za dane zajęcia. Nie ma możliwości udziału w pojedynczych warsztatach.