VII edycja - Wrocław 2021/2022

Zdrowie i choroba z perspektywy poziomów świadomości. Rodzaje relacji

Rozpocznij

Zdrowie i choroba z perspektywy poziomów świadomości, Rodzaje relacji.

(grupa zamknięta, tylko dla uczestników VII edycji rocznego kursu rozwoju osobistego "Zaufać sobie")    

Termin

22-23.01.2022 (sobota-niedziela)

Rodzaj zajęć

Wykład

Miejsce

Wrocław

Zakres tematyczny spotkania

Potencjał poziomu świadomości determinuje sposób w jaki postrzegamy rzeczywistość, jak ją rozumiemy i jak jej doświadczamy. Umieszczenie koncepcji emocjonalnych przyczyn chorób, którą przedstawia Psychobiologia w kontekście mapy poziomów świadomości rzuca nowe światło zarówno na sposób doświadczania biologicznych konfliktów, jak i na możliwości ich rozwiązywania.

Uwzględnienie indywidualnego, wrodzonego potencjału wynikającego z poziomu świadomości pozwala na ujrzenie źródła biologicznych konfliktów w kontekście o wiele szerszym niż dziedzictwo rodowe czy warunkowanie, przez które przechodzimy w środowisku naszego dorastania. Wiedza na temat różnic w rozumieniu i doświadczaniu rzeczywistości wynikających z poziomu świadomości danego człowieka przynosi też wyjaśnienie dlaczego praca nad rozwiązywaniem biologicznych konfliktów musi uwzględniać jego unikatowy potencjał, jeśli ma być efektywna i bezpieczna.

Podczas wykładu omówione zostaną zagadnienia związane z podejściem do zdrowia i choroby z perspektywy poziomów świadomości oraz wskazane kierunki możliwej pracy z biologicznymi konfliktami.

Prowadząca

Jolanta Toporowicz

mgr Jolanta Toporowicz

Psychoterapeutka z prawie 30 letnim doświadczeniem zawodowym.

Twórczyni Mapy poziomów świadomości ego MapaJa oraz Rocznego Kursu "Zaufać sobie". Autorka książek: "(Nie)zwyczajne ja" i "MapaJa Jakość życia w świetle poziomów świadomości ego.

Prowadzi kursy, treningi, indywidualne konsultacje i mentoring.O kursie "Zaufać sobie"

OD AUTORKI KURSU - MGR JOLANTY TOPOROWICZ

Serdecznie Państwa zapraszam do wspólnej podróży w głąb siebie i odkrywania wewnętrznej mądrości, którą wszyscy jesteśmy obdarzeni. W czasie ekstremalnych zmian i związanych z nimi wyzwań stojących przed każdym z nas, szczególnie ważna wydaje się kondycja psychiczna i emocjonalna człowieka oraz zaufanie do głębokiej, niczym nie zakłóconej istoty nas samych. Zewnętrzne, niesprzyjające harmonii okoliczności sprawiają, że coraz trudniej odnaleźć swoja esencję w tym, co dotychczas stanowiło dla nas oparcie. Jesteśmy zmuszeni do przewartościowania się i być może właśnie ten fakt jest szansą na zmianę jakości życia przed którą obecnie stoimy.

Kurs jest dziesięciomodułowym cyklem wykładów i warsztatów obejmujących podstawową wiedzę psychologiczną oglądaną przez pryzmat mapy poziomów świadomości ego MapaJa®. Autorski program kursu oraz możliwość doświadczenia różnych poziomów świadomości w trakcie zajęć warsztatowych pozwala na uczenie się akceptacji wszystkich przejawów życia i jego różnorodności. Umożliwia stopniowe rozmontowywanie wizerunków na rzecz autentycznego dostępu do własnego potencjału i budowania poczucia wartości opartego o autentyczny kontakt z całym spektrum własnych zasobów i ograniczeń. Dziesięciomiesięczna praca własna w połączeniu z nabytą wiedzą i perspektywą poziomów świadomości sprawia, że życie ma szansę nabrać zupełnie innej jakości.

Serdecznie zapraszam

Jola Toporowicz

Korzyści dla uczestnika

 • nabycie podstawowej wiedzy psychologicznej bezpośrednio dotyczącej życia człowieka
 • poznanie mapy poziomów świadomości ego MapaJa®
 • poznanie podstaw wiedzy na temat emocji i uczuć oraz ich uwalniania
 • poznanie czym różnią się sposoby komunikowania się na różnych poziomach świadomości
 • poznanie i doświadczenie jaką rolę pełnią trudne sytuacje w życiu
 • poznanie przyczyn uwikłań w relacjach
 • poznanie własnego udziału w budowaniu jakości życia
 • poznanie narzędzi do przekraczania uwikłań i zmiany
 • poznanie podstaw Psychobiologii
 • całoroczna możliwość pracy własnej w trakcie zajęć warsztatowych
 • jedna indywidualna, nieodpłatna konsultacja w trakcie trwania kursu
 • poszerzenie świadomości i osobista transformacja jakości życia

Uczestnicy

 • osoby mające już doświadczenia w pracy własnej ( psychoterapia, warsztaty rozwoju osobistego)
 • wszystkie osoby ciekawe nowych perspektyw patrzenia na życie i otwarte na nieznane punkty odniesienia
 • osoby odważne w konfrontowaniu własnych wizji świata z nowymi perspektywami
 • osoby gotowe na zmianę siebie
 • osoby szukające jakości życia w wartościach egzystencjalnych
 • osoby pracujące z ludźmi i szukające nowych perspektyw rozumienia człowieka
 • osoby zainteresowane poznaniem mapy poziomów świadomości i doświadczeniem ich jakości                             

Opinie uczestników

Kiedy rok temu okazało się, że kurs Zaufać sobie będzie miał warszawską edycje, nie zastanawiałam się ani przez chwilę. I była to jedna z najlepszych moich decyzji. To był rok bardzo intensywnej, głębokiej, często bardzo trudnej pracy, która pozwoliła mi skonfrontować się ze sobą, głębiej doświadczać siebie, namierzać swoje rany, blizny, przyjrzeć się moim relacjom, zdejmować kolejne warstwy wyobrażeń na swój temat, wreszcie uczyć się ufać sobie. Dzięki osobowości i umiejętnościom Joli oraz atmosferze stworzonej w grupie wszystko odbywało się łagodnie, z szacunkiem, mimo, że często okupione było łzami, zwątpieniem i strachem.

To wszystko oczywiście przekłada się na jakość codziennego życia, w szczególności na moje relacje, podejmowane decyzje i na pracę zawodową.

Kończymy pierwszy stopień kursu, z którego wynoszę wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne, ale również narzędzia do pracy własnej. Nowatorskie spojrzenie Joli na poziomy świadomości i związane z tym konsekwencje w relacjach i komunikowaniu się, na koluzje w związkach, na naturę emocji i konfliktów, na sposoby docierania do intuicji – to wszystko jest w tym kursie bezcenne, tak jak bezcenny jest kontakt z Jolą i czerpanie z Jej mądrości i doświadczenia.

Polecam kurs odważnym i ciekawym. Każdemu, kto ma odwagę podjąć pracę nad sobą, odwagę zmierzyć się z mitami na swój temat, odwagę naruszyć swój dotychczasowy wizerunek, ale też tym ciekawym siebie i drugiego człowieka. Odwaga i ciekawość są niezbędne, bo w efekcie końcowym można spotkać inną siebie, niekoniecznie podobną do tej, którą znaliśmy dotychczas. 😊

Z wdzięcznością,


Basia P.

Kończę roczny cykl warsztatów "Zaufać Sobie". Jest to dla mnie bardzo owocna podróż. Właśnie tego potrzebowałam i właśnie o TO od wielu lat nieustannie się starałam. Co zmieniło się w moim życiu? Bardzo wiele na korzyść. Wzrosła moja pewność siebie, zyskałam wewnętrzne ugruntowanie, jestem ze sobą "bez wątpliwości", już nie zdradzam siebie by innych zadowolić. A oprócz tego wiele się dowiedziałam teoretycznie i ta wiedza bardzo mi pomaga w relacjach międzyludzkich. Jestem Jolu fanką Twoich warsztatów, są wspaniałe. I choć nie lubię formy on-line (w dużej mierze tak pracowaliśmy), mimo to - warsztaty są dla mnie bardzo owocne.


Agnieszka H

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat kursu, wolnych miejsc i płatności, prosimy o kontakt z Instytutem.

Joanna Pieńkowska 

telefon: +48 501 805 464

e-mail: kontakt@euphonia.pl