VI edycja - Wrocław 2020/2021

Sposoby komunikacji na różnych poziomach świadomości. Natura konfliktu

Rozpocznij

Sposoby komunikacji na różnych poziomach świadomości. Natura konfliktu

(grupa zamknięta, tylko dla uczestników VI edycji rocznego kursu rozwoju osobistego "Zaufać sobie")    

Termin

06-07.03.2021 (sobota-niedziela)

Rodzaj zajęć

Wykład, ćwiczenia, dyskusja

Miejsce

Hotel GRAPE

Wrocław

Zakres tematyczny spotkania

Nikt nie lubi konfliktu i towarzyszących mu niemiłych odczuć. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, że konflikt z perspektywy praw rządzących wszechświatem jest Źródłem Życia. Dzięki konfliktowi w perspektywie praw fizyki powstaje energia. Bez niej wszystko zamiera.

W trakcie zajęć poznamy podstawowe sposoby komunikowania się na różnych poziomach świadomości; przyczyny i jakość konfliktów na różnych poziomach, potencjał do rozumienia oraz strategie radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych na różnych poziomach świadomości.

Poznamy niezbędne etapy rozwiązania konfliktu, otwierając drogę do szerszej przestrzeni świadomości i nowej jakości życia: przekraczania poziomu świadomości.

Z dużym prawdopodobieństwem udział w zajęciach zmieni Twój sposób myślenia o konflikcie z niechcianej konieczności w szansę na zmianę rozumienia jego wagi, otworzy drogę do rozwiązania konfliktu i tym samym pomoże Ci w podjęciu decyzji o zmianie perspektywy poziomu świadomości.

Prowadząca

Jolanta Toporowicz

mgr Jolanta Toporowicz

Certyfikowana psychoterapeutka z 26 letnim doświadczeniem zawodowym, autorka mapy poziomów świadomości ego, twórczyni autorskiego programu kursu „Zaufać sobie”, właścicielka instytutu Euphonia, autorka książki „(Nie)zwyczajne ja”.

O kursie "Zaufać sobie"

OD AUTORKI KURSU - MGR JOLANTY TOPOROWICZ

Zapraszam Państwa do wspólnej podróży w głąb siebie i odkrywania  wewnętrznej mądrości, do której każdy z nas może mieć dostęp. Jestem głęboko przekonana, że poczucie sensu życia, niezależne od naszych egocentrycznych pomysłów, sprowadza się do zdolności kochania i szanowania samego siebie na głębokim, poza egocentrycznym poziomie. Dostęp do tego doświadczenia w naturalny sposób przenosi się na szacunek do innych ludzi i do wszystkiego, co się w życiu pojawia.

Kurs, do udziału w którym Państwa zapraszam to czas wewnętrznej transformacji, oparty o pracę z emocjami i podstawową wiedzę psychologiczną, oglądaną przez pryzmat opracowanej przeze mnie mapy poziomów świadomości.

Mapa, stanowiąca punkt wyjścia niniejszego kursu, jest rezultatem moich zawodowych dociekań, wglądów i wielu lat doświadczenia. Poziomy świadomości, których wszyscy doświadczamy – często nieświadomi ich przewidywalnych i nieuniknionych konsekwencji – stanowią fundament naszych przekonań, postaw życiowych, a dalej jego jakości. Doświadczenie ich różnych perspektyw otwiera przed nami przestrzeń akceptacji, pokory i wolność, dając jednocześnie narzędzia do poruszania się w codzienności z większą świadomością własnego wpływu na to, co nazywamy jakością życia. 

Zajęcia odbywać się będą w formie wykładów, ćwiczeń, dyskusji i elementów pracy własnej. Ostatnie zajęcia mają formę treningową, poświęcone są pracy własnej opartej o techniki pracy z ciałem.

Serdecznie zapraszam do wspólnego odkrywania nowych perspektyw i zmiany jakości życia.

Korzyści dla uczestnika

 • poznanie podstawowej wiedzy psychologicznej przez pryzmat mapy poziomów świadomości    
 • doświadczenie, czym różnią się sposoby komunikowania z różnych poziomów świadomości i czym skutkują w możliwościach porozumiewania się
 • doświadczenie, jakie funkcje mają trudne sytuacje, co pokazują i jak się od nich uczyć rozumieć siebie i innych ludzpoznanie podstawowych rodzajów uwikłań w relacjach i ich przyczyn
 • doświadczenie współzależności w relacjach
 • poznanie podstaw Psychobiologii – nowego paradygmatu rozumienia zdrowia i choroby
 • podstawowy trening pacy z ciałem, ciało, ekspresja, ruch
 • całoroczna możliwość pracy własnej w tematach objętych programem
 • zmiana jakości życia oparta o wartości egzystencjalne    
 • poznanie nowego paradygmatu doświadczania życia

Uczestnicy

 • osoby, mające już doświadczenia w pracy własnej (psychoterapia, warsztaty rozwoju osobistego)    
 • wszystkie osoby ciekawe nowych perspektyw patrzenia na życie    
 • osoby odważne w konfrontowaniu własnych wizji świata z nowymi perspektywami    
 • osoby, które poszukują jakości życia w egzystencjalnych wartościach    
 • wszystkie osoby, które pracują z ludźmi i szukają inspiracji, nowych punktów odniesienia    
 • wszystkie osoby chcące poszerzyć świadomość o perspektywę poziomów świadomości i zainteresowane jej praktycznym zastosowaniem                                      

Opinie uczestników

Basia, psycholog:

„W moim odczuciu profesjonalnie zorganizowany kurs, ze szczególną dbałością o potrzeby uczestników. Goście zaproszeni do współpracy w ciekawy i porywający sposób prezentowali własny dorobek, poszerzając świadomość uczestników kursu. Sam program to połączenie tradycyjnej psychologii z nowymi trendami psychoterapii, który pozwala na swobodne eksplorowanie siebie. Poznanie własnych możliwości, ograniczeń, potrzeb i całej swej natury. No i autorka, prowadząca kurs to psychoterapeuta z niebywałym wyczuciem na potrzeby każdego z uczestników. "Pięknie" i mądrze prowadzi grupę, jej słowa są drogowskazami w poznawaniu siebie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym wartościowym doświadczeniu”.

Anna:

„Bardzo polecam kurs rozwoju każdemu kto ma ochotę żyć świadomie i naprawdę być sobą. Trzeba przyznać, że nie jest to łatwa droga. Natomiast forma kursu jak i osoby prowadzące stopniowo i z dużym zrozumieniem pomagają przejść przez kolejne warstwy iluzji. Udział w kursie był najlepsza inwestycją prowadząca do zmiany jakości w moim życiu. Bardzo polecam każdemu, kto czuje zmęczenie dotychczasowym życiem i samym sobą”

Leokadia:

„Warsztaty dały mi możliwość doświadczenia emocji poupychanych w głębszych warstwach świadomości oraz okazję do wglądu w siły determinujące własne działania”

Izabella:

" Na kursie cała wiedza teoretyczna była zaskakująca i nowa.  Jednocześnie okazała się wyjątkowo oczywista, wyjaśniająca wiele aspektów życiowych problemów. A praca z ciałem i doświadczaniem bardzo ciekawa i inspirująca do dalszego wypróbowywania nowo zdobytych umiejętności (...).  Podczas kursu poznałam w praktyce prostą prawdę, że najważniejszy jest punkt z którego spoglądamy na sprawę tu i teraz. I w zależności od tego punktu możemy łatwiej lub trudniej lub wcale nie możemy rozwiązywać nasze problemy. Albo one same znikają… Tym sposobem mój kryzys zmienił rozmiar na dużo mniejszy. Poprawiły się moje relacje z bliskimi, zwłaszcza z mężem,

Kurs poleciłabym wszystkim zainteresowanym Rozwojem Osobistym przez duże R i O, oraz moim bliskim czyli mężowi i dzieciom, a także przyjaciółkom z moich poprzednich rozwojowych warsztatów"

Aleksandra:

"Jedną z moich motywacji do zapisania się na kurs było namierzenie własnych ran - motywacje moich relacji, źródeł emocji i umiejętność obchodzenia się z nimi w konstruktywny sposób. Podczas kursu uczę się zaufania do ŻYCIA (...).

Podczas zajęć najbardziej zaskoczyło mnie podejście Joli - profesjonalne,logiczne, naukowe. To co dla mnie jest przeczuciem, “wiedzeniem, że tak jest i już” u Joli nabiera jasnego, naukowego, niemal udowodnionego charakteru"

Agnieszka:

"Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Jolę, poczułam że to jest dokładnie to czego potrzebuje, czego szukałam. Po każdym zjeździe jaki jest częścią kursu, utwierdzam się w słuszności mojego wyboru. Ogromna jasność przekazu, delikatność i subtelność, wielka dojrzałość oraz doświadczenie. To wszystko przekłada się na realne rezultaty/efekty w życiu"

Ewa:

"Serdecznie polecam, jeśli ktoś się waha. Duet Jolanty Toporowicz i Marzanny Radziszewskiej gwarantuje wysoką jakość i zawodową odpowiedzialność. Obie Panie mają za sobą lata praktyki, szersze spojrzenie na rzeczywistość, są życzliwe ludziom, empatyczne, ale i nie pozwalają na samooszukiwanie się. Pilnują procesu i grupowego, i indywidualnego. Wspierają, motywują, dzielą się wiedzą, doświadczeniem, własnymi przeżyciami. Czas kursu to dla mnie czas konfrontacji z własnymi słabościami, niemocami, czas uczenia, doświadczania, czucia, dostępu do ważnych schowków. Szczerze polecam wszystkim gotowym na intensywną podróż w głąb siebie. Drogie Panie, dziękuję niezmiennie 💓"

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat kursu, wolnych miejsc i płatności, prosimy o kontakt z Instytutem.

Marta Bilińska-Rochewicz

telefon: +48 501 805 464

e-mail: marta.rochewicz@euphonia.pl