VI edycja - Wrocław 2020/2021

Ufam sobie: zrozumienie, współczucie, empatia, współodczucie. Trening doświadczania różnych poziomów świadomości

Rozpocznij

Ufam sobie: zrozumienie, współczucie, empatia, współodczucie. Trening doświadczania różnych poziomów świadomości

(grupa zamknięta, tylko dla uczestników VI edycji rocznego kursu rozwoju osobistego "Zaufać sobie")    

Termin

26-27.06.2021 (sobota-niedziela)

Rodzaj zajęć

Wykład, ćwiczenia, dyskusja

Miejsce

ul. Norwida 22/4

Wrocław

Zakres tematyczny spotkania

Na ogół nie zdajemy sobie sprawy, że pomiędzy intelektualnym rozumieniem pojęć i często idącym za tym wyobrażeniem na ich temat, a bezpośrednim doświadczeniem istnieje przepaść. Artykułowanie intelektualnego opisu i wyobrażonej rzeczywistości niewiele ma wspólnego z bezpośrednim doświadczeniem. Zwłaszcza, jeśli jest czymś dotąd nieznanym.

Na czym w doświadczeniu polega różnica pomiędzy zrozumieniem, współczuciem, empatią a współodczuciem i co to ma wspólnego z poziomami świadomości -  o tym dowiemy się na przedostatnim module kursu. Po krótkim wykładzie będziemy trenować postrzeganie i komunikowanie się z różnych poziomów świadomości. Poznamy te różne perspektywy w praktycznym doświadczeniu.

Z dużym prawdopodobieństwem poznasz nowe perspektywy rozumienia różnych kontekstów codzienności i zyskasz nowe narzędzia w reagowaniu na nie. Rozwiniesz swój potencjału zgodnie z wewnętrzną, głęboką mądrością. Zrobisz pierwszy krok do opartej na wewnętrznej prawdzie  spójności pomiędzy myśleniem, uczuciami i współodczuwaniem. Doświadczysz wewnętrznego dostatku i lekkości życia.

Prowadząca

Jolanta Toporowicz

mgr Jolanta Toporowicz

Certyfikowana psychoterapeutka EAP z wieloletnim doświadczeniem

Autorka mapy poziomów świadomości MpaJa®, twórczyni autorskiego programu Zaufać Sobie®, właścicielka Instytutu, autorka książki "(Nie)zwyczajne ja"O kursie "Zaufać sobie"

OD AUTORKI KURSU - MGR JOLANTY TOPOROWICZ

Zapraszam Państwa do wspólnej podróży w głąb siebie i odkrywania  wewnętrznej mądrości, do której każdy z nas może mieć dostęp. Jestem głęboko przekonana, że poczucie sensu życia, niezależne od naszych egocentrycznych pomysłów, sprowadza się do zdolności kochania i szanowania samego siebie na głębokim, poza egocentrycznym poziomie. Dostęp do tego doświadczenia w naturalny sposób przenosi się na szacunek do innych ludzi i do wszystkiego, co się w życiu pojawia.

Kurs, do udziału w którym Państwa zapraszam to czas wewnętrznej transformacji, oparty o pracę z emocjami i podstawową wiedzę psychologiczną, oglądaną przez pryzmat opracowanej przeze mnie mapy poziomów świadomości.

Mapa, stanowiąca punkt wyjścia niniejszego kursu, jest rezultatem moich zawodowych dociekań, wglądów i wielu lat doświadczenia. Poziomy świadomości, których wszyscy doświadczamy – często nieświadomi ich przewidywalnych i nieuniknionych konsekwencji – stanowią fundament naszych przekonań, postaw życiowych, a dalej jego jakości. Doświadczenie ich różnych perspektyw otwiera przed nami przestrzeń akceptacji, pokory i wolność, dając jednocześnie narzędzia do poruszania się w codzienności z większą świadomością własnego wpływu na to, co nazywamy jakością życia. 

Zajęcia odbywać się będą w formie wykładów, ćwiczeń, dyskusji i elementów pracy własnej. Ostatnie zajęcia mają formę treningową, poświęcone są pracy własnej opartej o techniki pracy z ciałem.

Serdecznie zapraszam do wspólnego odkrywania nowych perspektyw i zmiany jakości życia.

Korzyści dla uczestnika

 • poznanie podstawowej wiedzy psychologicznej przez pryzmat mapy poziomów świadomości    
 • doświadczenie, czym różnią się sposoby komunikowania z różnych poziomów świadomości i czym skutkują w możliwościach porozumiewania się
 • doświadczenie, jakie funkcje mają trudne sytuacje, co pokazują i jak się od nich uczyć rozumieć siebie i innych ludzpoznanie podstawowych rodzajów uwikłań w relacjach i ich przyczyn
 • doświadczenie współzależności w relacjach
 • poznanie podstaw Psychobiologii – nowego paradygmatu rozumienia zdrowia i choroby
 • podstawowy trening pacy z ciałem, ciało, ekspresja, ruch
 • całoroczna możliwość pracy własnej w tematach objętych programem
 • zmiana jakości życia oparta o wartości egzystencjalne    
 • poznanie nowego paradygmatu doświadczania życia

Uczestnicy

 • osoby, mające już doświadczenia w pracy własnej (psychoterapia, warsztaty rozwoju osobistego)    
 • wszystkie osoby ciekawe nowych perspektyw patrzenia na życie    
 • osoby odważne w konfrontowaniu własnych wizji świata z nowymi perspektywami    
 • osoby, które poszukują jakości życia w egzystencjalnych wartościach    
 • wszystkie osoby, które pracują z ludźmi i szukają inspiracji, nowych punktów odniesienia    
 • wszystkie osoby chcące poszerzyć świadomość o perspektywę poziomów świadomości i zainteresowane jej praktycznym zastosowaniem                                      

Opinie uczestników

Basia, psycholog:

„W moim odczuciu profesjonalnie zorganizowany kurs, ze szczególną dbałością o potrzeby uczestników. Goście zaproszeni do współpracy w ciekawy i porywający sposób prezentowali własny dorobek, poszerzając świadomość uczestników kursu. Sam program to połączenie tradycyjnej psychologii z nowymi trendami psychoterapii, który pozwala na swobodne eksplorowanie siebie. Poznanie własnych możliwości, ograniczeń, potrzeb i całej swej natury. No i autorka, prowadząca kurs to psychoterapeuta z niebywałym wyczuciem na potrzeby każdego z uczestników. "Pięknie" i mądrze prowadzi grupę, jej słowa są drogowskazami w poznawaniu siebie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym wartościowym doświadczeniu”.

Anna:

„Bardzo polecam kurs rozwoju każdemu kto ma ochotę żyć świadomie i naprawdę być sobą. Trzeba przyznać, że nie jest to łatwa droga. Natomiast forma kursu jak i osoby prowadzące stopniowo i z dużym zrozumieniem pomagają przejść przez kolejne warstwy iluzji. Udział w kursie był najlepsza inwestycją prowadząca do zmiany jakości w moim życiu. Bardzo polecam każdemu, kto czuje zmęczenie dotychczasowym życiem i samym sobą”

Leokadia:

„Warsztaty dały mi możliwość doświadczenia emocji poupychanych w głębszych warstwach świadomości oraz okazję do wglądu w siły determinujące własne działania”

Izabella:

" Na kursie cała wiedza teoretyczna była zaskakująca i nowa.  Jednocześnie okazała się wyjątkowo oczywista, wyjaśniająca wiele aspektów życiowych problemów. A praca z ciałem i doświadczaniem bardzo ciekawa i inspirująca do dalszego wypróbowywania nowo zdobytych umiejętności (...).  Podczas kursu poznałam w praktyce prostą prawdę, że najważniejszy jest punkt z którego spoglądamy na sprawę tu i teraz. I w zależności od tego punktu możemy łatwiej lub trudniej lub wcale nie możemy rozwiązywać nasze problemy. Albo one same znikają… Tym sposobem mój kryzys zmienił rozmiar na dużo mniejszy. Poprawiły się moje relacje z bliskimi, zwłaszcza z mężem,

Kurs poleciłabym wszystkim zainteresowanym Rozwojem Osobistym przez duże R i O, oraz moim bliskim czyli mężowi i dzieciom, a także przyjaciółkom z moich poprzednich rozwojowych warsztatów"

Aleksandra:

"Jedną z moich motywacji do zapisania się na kurs było namierzenie własnych ran - motywacje moich relacji, źródeł emocji i umiejętność obchodzenia się z nimi w konstruktywny sposób. Podczas kursu uczę się zaufania do ŻYCIA (...).

Podczas zajęć najbardziej zaskoczyło mnie podejście Joli - profesjonalne,logiczne, naukowe. To co dla mnie jest przeczuciem, “wiedzeniem, że tak jest i już” u Joli nabiera jasnego, naukowego, niemal udowodnionego charakteru"

Agnieszka:

"Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Jolę, poczułam że to jest dokładnie to czego potrzebuje, czego szukałam. Po każdym zjeździe jaki jest częścią kursu, utwierdzam się w słuszności mojego wyboru. Ogromna jasność przekazu, delikatność i subtelność, wielka dojrzałość oraz doświadczenie. To wszystko przekłada się na realne rezultaty/efekty w życiu"

Ewa:

"Serdecznie polecam, jeśli ktoś się waha. Duet Jolanty Toporowicz i Marzanny Radziszewskiej gwarantuje wysoką jakość i zawodową odpowiedzialność. Obie Panie mają za sobą lata praktyki, szersze spojrzenie na rzeczywistość, są życzliwe ludziom, empatyczne, ale i nie pozwalają na samooszukiwanie się. Pilnują procesu i grupowego, i indywidualnego. Wspierają, motywują, dzielą się wiedzą, doświadczeniem, własnymi przeżyciami. Czas kursu to dla mnie czas konfrontacji z własnymi słabościami, niemocami, czas uczenia, doświadczania, czucia, dostępu do ważnych schowków. Szczerze polecam wszystkim gotowym na intensywną podróż w głąb siebie. Drogie Panie, dziękuję niezmiennie 💓"

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat kursu, wolnych miejsc i płatności, prosimy o kontakt z Instytutem.

Joanna Pieńkowska 

telefon: +48 501 805 464

e-mail: kontakt@euphonia.pl