Lato w Euphonii. Warsztat: Kreacja, monolog czy dialog?

Zastanawiałeś/aś się, czy mówiąc do kogoś bardziej kreujesz wizerunek, prowadzisz ekspansywny monolog udowadniający rację, czy zależy ci na tym, żeby partner cię usłyszał?

Czy pomyślałeś/aś, żeby zapytać czy ktoś chce Cię wysłuchać, czy może chęć wypowiedzenia się przysłoniła ten „drobny szczegół” uwzględniający słuchacza?

Czy zastanawiałeś/aś się nad swoim udziałem w niesatysfakcjonującej rozmowie?

Główną przyczyną naszych frustracji w życiu jest brak umiejętności porozumiewania się. Jeśli tego nie potrafimy, to trudno jest znaleźć radość i zadowolenie w obszarach życia, które związane są z innymi ludźmi. Możliwość wypowiedzenia się, bycie usłyszanym i rozumianym jest jedną z podstawowych potrzeb w budowaniu jakości życia. Niezależnie od tego, czy jest to związek, rodzicielstwo, przyjaźń, czy kontakty zawodowe i koleżeńskie.

Czym różnią się nasze sposoby komunikowania, od czego zależą, jak je rozumieć i jak się w nich poruszać? Jak słuchać, żeby słyszeć i rozumieć, jak mówić, żeby być usłyszanym i zrozumianym?

Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkie osoby, które zainteresowane są poprawą komunikacji z partnerami, dziećmi, rodzicami, szefami, pracownikami, kolegami i koleżankami.

Prowadzenie:
Jolanta Toporowicz

Termin: 7 sierpnia (niedziela) godz. 10 00-18 00
Koszt: 190,-pln

Zapisy: kontakt@euphonia.pl tel. 501 055 347

By | 2016-03-16T11:09:25+00:00 Marzec 16th, 2016|Categories: Bez kategorii, Wywiady, artykuły|

About the Author: