Mapa poziomów świadomości - Poziomy świadomości - Poziom świadomości w biznesie | Euphonia - Instytut Rozwoju Osobistego

Czym jest Mapa Poziomów Świadomości?

Opracowana przez Jolantę Toporowicz (założycielkę Instytutu) MAPA POZIOMÓW ŚWIADOMOŚCI EGO jest narzędziem, które określa wrodzony potencjał percepcji i rozumienia siebie, innych ludzi i świata. Ukazuje ona, jak dostępna przestrzeń świadomości determinuje przekonania, sposoby komunikacji i aktywności, potencjał do rozwiązywania konfliktów i w konsekwencji – jakość życia, którą tworzymy zarówno sobie, jak i otoczeniu.

Mapa poziomów świadomości

Dlaczego warto ją poznać?

Poznając mapę poziomów świadomości możemy korzystać z narzędzi, które pozwolą zdiagnozować każde przekonanie, decyzję i potencjał wyborów, które podejmujemy. Możemy również w prosty sposób przewidzieć ich konsekwencje w doraźnej i długofalowej perspektywie.

Poznając narzędzia do przekraczania własnych ograniczeń z dużym prawdopodobieństwem otworzymy perspektywę, która pozwoli nam uczyć się odpowiedzialności również za sytuacje, które nieświadomie prowokujemy i współtworzymy.

Poziom świadomości naszego „ja” to potencjał percepcji i możliwości, który wnosimy w swoje życie jako dziedzictwo naszych przodków, a także wielu innych czynników, które nie są przedmiotem badań obowiązującego paradygmatu kultury Zachodu. Poziom świadomości w znaczący sposób różni się od regresywnych tendencji każdego człowieka, w psychoterapii nazywanych obronami lub zaburzeniami. Ma bardzo podobne zewnętrzne objawy, ale zupełnie inną przyczynę. O ile regresywne tendencje w skuteczny sposób można „rozpuszczać” w procesie psychoterapii, o tyle poziomy świadomości można przekraczać wyłącznie na dużo głębszym, egzystencjalnym poziomie. Poziomie jakości wyborów, przewartościowania przekonań w zgodzie z głębokim porządkiem życia. Każdy doświadczony psychoterapeuta ma świadomość bezsilności technik psychologicznych w pracy w tym obszarze. Wynika to z braku dostępu do źródeł problemu, co bardzo często ograniczone jest przyjętym, nie poddanym w wątpliwość paradygmatem, na którym opiera się współczesna nauka.

Poziomy świadomości w praktyce – kursy i warsztaty

Mapa poziomów świadomości ego jest rezultatem zawodowych dociekań, wglądów i wielu lat doświadczenia Jolanty Toporowicz. Narzędzie to stanowi punkt wyjścia do stworzenia flagowej propozycji Instytutu – rocznego kursu rozwoju osobistego „Zaufać sobie”, a także szerokiej oferty warsztatów wyjazdowych. Podczas takich szkoleń uczestnicy mogą dowiedzieć się, jak istotny jest poziom świadomości w biznesie i zarządzaniu ludźmi, jak w tej perspektywie patrzeć na związki, emocje czy własne, codzienne zachowania. Mają również szansę na zrozumienie, czy istnieje coś takiego, jak „wyższy poziom świadomości”, poznanie typów osobowości na różnych poziomach świadomości (dojrzałym, egocentrycznym i rozmytym).

Gdzie szukać informacji?

Szczegóły MAPY POZIOMÓW ŚWIADOMOŚCI EGO znajdziecie Państwo:

  • w książce (Nie)zwyczajne ja”,
  • w nowym, planowanym na koniec czerwca wydaniu e-booka „MapaJa”
  • oraz w artykułach na blogu Euphonii
  • Wszystkie osoby zainteresowane zgłębieniem wiedzy i zastosowaniem jej w praktyce zapraszamy na ROCZNY KURS ROZWOJU OSOBISTEGO „ZAUFAĆ SOBIE”.