Nowe miejsce, nowe pomysły, nowa energia – podsumowanie roku 2016 w Euphonii

Nowe miejsce, nowe pomysły, nowa energia – pierwsze urodziny Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia w nowym  miejscu  


Nowe miejsce, starożytne przesłanie

Euphonia  po grecku to „piękne, harmonijne i miłe dla ucha brzmienie”.  Euphonia we Wrocławiu to miejsce sprzyjające osiąganiu  harmonii w życiu, tak prywatnym jak  i zawodowym. Współpraca Instytutu z Polsko-Niemiecką Fundacją Willigisa Jägera „Mądrość Wschodu i Zachodu” owocuje z roku na rok coraz większymi możliwościami wspierania osób zainteresowanych rozwojem osobistym na drodze integracji ciała, psychiki oraz ducha. Mijający rok obfitował w wiele zmian. Jedną z nich jest nowa siedziba – miejsce o niepowtarzalnym klimacie oraz ciekawym stylu, będącym połączeniem umiaru i prostoty.

Zacznijmy od  psychoterapii …

Euphonia to możliwość podjęcia psychoterapii krótko – lub długoterminowej. Prowadzi je psychoterapeutka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, Jolanta Toporowicz.

A po terapii …

Dla niektórych prawdziwe życie rozpoczyna się w czasie  psychoterapii, ale jest  ona przecież tylko początkiem. Ośrodek wspiera także w praktycznym stosowaniu umiejętności  poznawanych w trakcie terapii lub na drodze autorefleksji: praktyczne warsztaty, takie jak intensywne 5-dniowe treningi to nic innego jak ćwiczenie  umiejętności  praktycznych: nazywanie swoich emocji, ich wyrażanie oraz adekwatne reagowanie.

Kurs roczny jak Być sobą

Euphonia już po raz drugi organizuje autorski roczny kurs Być sobą. Wykłady, ćwiczenia i dyskusje pozwalają uczestnikom na doświadczenie pełnego,  zintegrowanego podejścia  do człowieka, z bogactwem jego doznań psychicznych, mądrością ciała oraz otwarciem się na duchowość. Nowością jest wzbogacenie  oferty  kursu o warsztaty otwarte,  tematycznie związane z wybranym obszarem: ciało, umysł i duch.

A jeśli jest potrzebny coaching …

Nowe miejsce to także nowa propozycja, tym razem skierowana przede wszystkim do osób  potrzebujących wsparcia na polu zawodowym. Coaching w Instytucie prowadzi Alexander Poraj – Żakiej, jeden z współtwórców Euphonii. Posiadane przez niego doświadczenie w coachingu kadry  zarządzającej firm europejskich to gwarancja wysokiego standardu oraz odpowiedzialnego i etycznego wsparcia. Prowadzony  w Instytucie  coaching realizowany jest w duchu integracyjnym czyli takim, który w procesie zmiany nie wyklucza żadnego  z obszarów życia, ale pokazuje, że  dopiero zintegrowanie życia osobistego, zawodowego oraz rodzinnego skutkuje  doświadczaniem pełni życia.

Nowa współpraca … dla  ciała

Ośrodek, realizując konsekwentnie integralne podejście do człowieka, nawiązał cenną współpracę z dr n.med. Marzanną Radziszewską – Konopko. Owocem tego są inspirujące wykłady o nowatorskim podejściu do choroby i jej przesłania, psychobiologii. Pierwszy, wprowadzający wykład w listopadzie 2016, cieszył się ogromnym powodzeniem i zgromadził ponad czterdzieści osób. Na kolejny rok zaplanowane są następne szkolenia oraz wykłady otwarte z psychobiologii.

A dla ducha … medytacja  w ośrodku

Euphonia od lat zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej medytacji. Środowe spotkania stały się już  nasza „świecką” tradycją. W mijającym roku Instytut wprowadził także dłuższe, 3 godzinne zazen. Są one organizowane przed ważnymi, powiązanymi z tradycją świętami,  takimi jak Wszystkich Świętych, Nowy Rok  lub czas refleksji około świątecznej.

… lub medytacja wyjazdowa

Instytut we współpracy z Fundacją Mądrość Wschodu i Zachodu organizuje od kilku lat, dwa razy w roku, sesshin czyli medytacyjne odosobnienia. Medytacja w duchu świeckiej linii zen „Pusta Chmura” ma miejsce w  Antoniowie, wsi położonej w Kotlinie Jeleniogórskiej, z dala od hałasu i cywilizacji. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie tego typu pogłębianiem praktyki zen. Sesshin prowadzi  Alexander Poraj – Żakiej, mistrz zen i oficjalny następca Willigisa Jägera (założyciela linii „Pusta Chmura”). Podczas sesshin jest możliwość skorzystania z rozmów indywidualnych, czyli doksuan oraz wysłuchania wykładów Alexandra, tzw. teisho.

Euphonia i świat Internetu

Euphonia, mimo swej starożytnej nazwy, odważnie wkracza w świat nowoczesnej technologii. Przejrzysta, aż chce się powiedzieć  harmonijna strona internetowa  pozwala z  łatwością zorientować  się w aktualnych wydarzeniach, uzyskać dostęp do wartych  przeczytania publikacji Pod koniec roku Instytut dołączył się do Festiwalu Rozwoju Osobistego Dotyk Kolibra, który odbywał się w przestrzeni wirtualnej. W ramach współpracy z organizatorami, Alexander Poraj-Żakiej wziął udział w webinarach, które jako nowa forma nawiązania kontaktu z osobami otwartymi na samorozwój, spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Blog

Blog WszystkoJedno.com również świętuje swoje pierwsze urodziny. Jest to wspólny projekt Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu oraz Euphonii. Blog porusza, inspiruje i  daje do myślenia. Z każdym tygodniem możemy pochwalić się  coraz większą  liczbą osób czekających na nowy wpis z jednego z trzech obszarów: umysł, ciało i duch. Jest to dowodem, że  rozwój osobisty i  niełatwa droga pracy nad sobą są  ważne i potrzebne, a każda inspiracja jest cenna.

Nowe  miejsce, nowa energia zespołu

Dynamiczny rok, zmiany w ofercie, nowe pomysły i podejmowanie kolejnych wyzwań nie byłyby możliwe bez rozbudowania zespołu. Dołączyła do nas Agnieszka Bonar-Sadulska, która koordynuje pracę Instytutu, organizację warsztatów, prowadzenie bloga oraz aktywnie uczestniczy w realizacji strategii Euphonii.

Nic dla was bez was!

Dziękujemy za wspólną wędrówkę, od lat razem, od roku na nowym miejscu!  

Specjalne podziękowania dla Doroty Bauer, która wspólnie z nami tworzyła pierwszą edycję Kursu Być sobą!  

Zapraszamy do galerii zdjęć z nowej siedziby Euphonii
By | 2017-01-25T09:10:04+00:00 Grudzień 29th, 2016|Categories: Aktualności, Bez kategorii, Materiały|Tags: , , , , |

About the Author: