O czym mówią choroby i problemy naszych dzieci?

Kolejne szkolenie dr Radziszewskiej- Konopki, które odbyło się 14 maja we wrocławskiej Euphonii, było dla wielu z nas prawdziwym wyzwaniem …

W pierwszym odruchu zdania wypowiadane przez Panią Doktor typu „Rodzice już przed poczęciem dziecka, nawet jeśli jeszcze nie planują potomka, zaczynają nieświadomie tworzyć projekt, który ich dziecko będzie realizować przez całe swoje życie” oraz  „Wszystkie emocje, które przeżywają w okresie trzydziestu miesięcy (dziewięć miesięcy przed poczęciem, ciąża, pierwszy rok życia dziecka) zapisują się w pamięci komórkowej ich potomka na liście warunków niezbędnych do przetrwania” budziły nie tylko zdumienie czy wycofanie, ale często też lęk, jaki to los zgotowaliśmy własnym dzieciom. Co prawda nieświadomie, ale jednak my, jako rodzice, i nasze dzieci ponosimy tego konsekwencje.

Stopniowo obawy zaczęły ustępować zrozumieniu. Pojawiło się także otwarcie i przyjęcie tego, że tak naprawdę nie ma tutaj mowy o winie, ale o szeroko rozumianej współodpowiedzialności … Z czasem, w trakcie trwania szkolenia, klarowała się myśl, że słuchając Pani Doktor słuchamy nie tylko wyjaśnień dotyczących dolegliwości naszych dzieci, ale kontaktujemy się teraz także z naszym własnym wewnętrznym dzieckiem … My także byliśmy kiedyś nierozerwalnie związani z rodzicami, zwłaszcza z matką, i to od naszych rodziców, z punktu widzenia biologii, zależało nasze przetrwanie. Tymczasem nasi rodzice, skupieni na swoich problemach emocjonalnych, nie mogli zawsze w pełni realizować swojej roli, dlatego większość stresów, które przeżywali, przejmowaliśmy od nich podświadomie i przetwarzaliśmy pod postacią fizycznych chorób lub zaburzeń zachowania.

Takie spojrzenie, choć bolesne i często wstrząsające, daje jednocześnie nadzieję, że teraz, jako dorośli ludzie, możemy wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje dzieci. Teraz to od nas zależy, co zrobimy ze zdobytą wiedzą, z poszerzoną świadomością. Pora przyjrzeć się jakiej pracy i w jakich obszarach wymaga nasze życie oraz co z tego co się w niej dzieje, jest „nasze”, a co pochodzi od przodków.

Mamy nadzieję, że większości uczestników niedzielnego szkolenia towarzyszyć będą słowa Bruce Liptona: Pozytywne myśli mają wielki wpływ na nasze zachowanie i geny, ale tylko wtedy, kiedy są w harmonii z naszymi podświadomymi programami.

Warto więc poznawać siebie, wciąż i wciąż na nowo :-), aż dojdziemy do podświadomych programów i zintegrujemy je ze świadomym działaniem. Czego i Wam, i sobie życzymy!


________________________
Kalendarium kolejnych szkoleń z PSYCHOBIOLOGII, które prowadzi dr n.med. Marzanna Radziszewska-Konopka znajduje się TUTAJ.

 

By | 2017-05-17T16:42:25+00:00 Maj 17th, 2017|Categories: Aktualności, Materiały|Tags: , , |

About the Author: