Psychobiologia – ciąża i choroby dzieci – szkolenie otwarte 2017-03-23T11:36:16+00:00

PSYCHOBIOLOGIA

CYKL SZKOLEŃ Z PSYCHOBIOLOGII

Psychobiologia – ciąża i choroby dzieci 
Dr n.med. Marzanna Radziszewska – Konopka 

 

Rodzice mają ogromny wpływ na cechy umysłowe i fizyczne dzieci,
które wychowują, a wpływ ten zaczyna się przed ich narodzinami.

/Bruce Lipton/

14 maja 2017 | niedziela g.9.00-16.00Czym zajmuje się Psychobiologia?

Psychobiologia pozwala zrozumieć przesłanie choroby. Pomaga nie tylko w powrocie do zdrowia, ale też w zrozumieniu przekonań, które nas ograniczają. Wskazuje drogę do zdrowego, spełnionego życia.

Uświadom sobie przesłanie choroby twego dziecka

Rodzice już przed poczęciem dziecka, nawet jeśli jeszcze nie planują potomka, zaczynają nieświadomie tworzyć projekt, który ich dziecko będzie realizować przez całe swoje życie. Wszystkie emocje, które przeżywają w okresie trzydziestu miesięcy (dziewięć miesięcy przed poczęciem, ciąża, pierwszy rok życia dziecka) zapisują się w pamięci komórkowej ich potomka na liście warunków niezbędnych do przetrwania. Dziecko konsekwentnie będzie potem ten projekt realizować…

Wspieraj świadomie rozwój dziecka

Do końca dziesiątego roku życia dziecko jest nierozerwalnie związane z rodzicami, zwłaszcza z matką. To od rodziców, z punktu widzenia biologii, zależy jego przetrwanie. Rodzice skupieni na swoich problemach emocjonalnych nie mogą w pełni realizować swojej roli, dlatego większość stresów, które przeżywa, dziecko przejmuje od nich podświadomie i przetwarza je w swojej biologii pod postacią fizycznych chorób lub zaburzeń zachowania.

 

Wywiad z dr n.med. Marzanną Radziszewską-Konopką
 • o głównym nurcie psychobiologii
 • o pracy z dziećmi w nurcie psychobiologii

 

Plan szkolenia: 

I omówienie zagadnień

 1. Poznasz znaczenie wybranych problemów i chorób kobiety w ciąży – ich emocjonalne przyczyny i skutki, jakie mogą przynieść w życiu dziecka
 2. Dowiesz się jakie znaczenie mają dla dziecka okoliczności poczęcia i narodzin
 3. Poznasz przyczyny „chorób wieku dziecięcego” (ospa wietrzna, odra, świnka)
 4. Zrozumiesz problemy związane z funkcjonowaniem Twojego dziecka w przedszkolu, szkole (agresja, spekturum autyzmu, dysleksja, zaburzenia koncentracji, „słaba” pamięć)
 5. Dowiesz się dlaczego dziecko zapada na infekcje, np. choroby gardła, uszu, krtani, oskrzeli i choroby typu anemia, alergia, nietrzymanie moczu.
 6. Zrozumiesz przesłanie chorób/wad wrodzonych.
 7. Poznasz problemy dzieci adoptowanych
 8. Nauczysz się jak pomagać dziecku w uwalnianiu się do chorób bez stosowania antybiotyków.
 9. Dowiesz się jak wspierać dziecko w rozwoju jego świadomości

… także wtedy, gdy Twoje dziecko jest już samodzielne lub jest rodzicem …

II panel pytań i odpowiedzi

 

Prowadzenie:

dr n. med. Marzanna Radziszewska – Konopka – lekarz ze specjalizacją z laryngologii i audiologii. Ukończyła studia w 1986 roku. W roku 2003 uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych. Współtworzyła i koordynowała przez siedem lat (2002-2009) Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Przez kilkanaście lat była wykładowcą w Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Wraz z innymi specjalistami opracowała materiały szkoleniowe dla protetyków słuchu oraz poradnik dla rodziców dzieci słabosłyszących. Pełniła funkcję rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opiniowania materiałów do kształcenia zawodowego protetyków słuchu. Była członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange. Nadal jestem członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii. Czynnie pracuje jako laryngolog i audiolog, ale już w bardzo ograniczonym zakresie. Od 2008 roku stosuje psychobiologię w praktyce. Prowadzi indywidualne konsultacje i szkolenia.

Odbyła pełny cykl szkoleń z Biologiki u Roberto Barnai, uczestniczyła we wszystkich szkoleniach podstawowych i tematycznych Recall Healing u Gilberta Renaud, brała udział w większości szkoleń Gerarda Athiasa. Ukończyła szkołę Life Flow Healing Sary Zięborak. Jest dyplomowanym coachem ICC. Ukończyła kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i wiele szkoleń, na których zdobywała wiedzę na temat metod pracy z uwalnianiem ograniczających przekonań, a także wiele kursów z dziedziny rozwoju osobistego.

Tłumaczyła część skryptów szkoleniowych do Recall Healing i redagowała merytorycznie książki: „Recall Healing. Uzdrawianie przez świadomość” Gilberta Renaud, trzy tomy „Programów rodzinnych twoich chorób” Gerarda Athiasa i „Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne” Patricka Obessiera. W przygotowaniu jest książka Roberto Barnai, którą również redaguje od strony merytorycznej.

 

Forma zajęć:

szkolenie  z panelem pytań i odpowiedzi

Cena:

350 zł

Zapisy: agnieszka.bonar@euphonia.pl | tel. 501-805-464 www.psychobiologia.wroclaw.pl opłata za szkolenie 350,- pln