Psychobiologia – terytorium i gniazdo – szkolenie otwarte 2017-01-25T09:09:47+00:00

PSYCHOBIOLOGIA

tree-838667_1280

CYKL SZKOLEŃ Z PSYCHOBIOLOGII

Psychobiologia – Terytorium i gniazdo –

Poznaj przyczyny dolegliwości kobiecych i męskich

Dr n.med. Marzanna Radziszewska – Konopka 

„Nasze choroby są przejawem konfilktów, których doświadczamy na co dzień

w głębi swojego umysłu i swojej istoty”

/Gilbert Renaud/

19 marca 2017 | niedziela g.9.00-16.00

Czym zajmuje się Psychobiologia? Medycyna akademicka od dawna docenia rolę stresu w powstawaniu chorób, ale postrzega go ogólnie – jako wzmożoną aktywność układu nerwowego, prowadzącą do wydzielania tak zwanych hormonów stresu, które mogą zaburzać fizjologiczne funkcje różnych narządów. Psychobiologia pozwala zrozumieć przesłanie choroby. Pomaga nie tylko w powrocie do zdrowia, ale też w zrozumieniu przekonań, które nas ograniczają. Wskazuje drogę do zdrowego, spełnionego życia. Szkolenie przybliży najczęstsze w naszym życiu dolegliwości: męskie konflikty terytorialne i konflikty związane z tym, co kobieta postrzega jako swoje „gniazdo”. Konflikty te mogą manifestować się chorobami fizycznymi, psychicznymi i zaburzeniami nastroju.   Wywiad z dr n.med. Marzanną Radziszewską-Konopką
 • o głównym nurcie psychobiologii
 • o profilaktyce chorób z perspektywy psychobiologii

 

Plan szkolenia:

I omówienie najczęstszych dolegliwości:

 1. Zapalenie oskrzeli
 2. Rak szyjki macicy
 3. Dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego
 4. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
 5. Zapalenie przewodów żółciowych i pęcherzyka żółciowego, kamica żółciowa
 6. Zapalenie przewodów trzustkowych, zaburzenia trawienia, rak trzustki
 7. Hemoroidy, rak odbytu
 8. Zapalenie dróg moczowych (miedniczki nerkowe, moczowody, pęcherz, cewka moczowa), kamica nerkowa
 9. Rak piersi
 10. Wybrane zagadnienia dotyczące konstelacji konfliktów związanych z męskim terytorium i kobiecym gniazdem – przykłady zaburzeń nastroju i chorób psychicznych.

II panel pytań i odpowiedzi

 

Prowadzenie:

dr n. med. Marzanna Radziszewska – Konopka – lekarz ze specjalizacją z laryngologii i audiologii. Ukończyła studia w 1986 roku. W roku 2003 uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych. Współtworzyła i koordynowała przez siedem lat (2002-2009) Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Przez kilkanaście lat była wykładowcą w Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Wraz z innymi specjalistami opracowała materiały szkoleniowe dla protetyków słuchu oraz poradnik dla rodziców dzieci słabosłyszących. Pełniła funkcję rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opiniowania materiałów do kształcenia zawodowego protetyków słuchu. Była członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange. Nadal jestem członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii. Czynnie pracuje jako laryngolog i audiolog, ale już w bardzo ograniczonym zakresie. Od 2008 roku stosuje psychobiologię w praktyce. Prowadzi indywidualne konsultacje i szkolenia.

Odbyła pełny cykl szkoleń z Biologiki u Roberto Barnai, uczestniczyła we wszystkich szkoleniach podstawowych i tematycznych Recall Healing u Gilberta Renaud, brała udział w większości szkoleń Gerarda Athiasa. Ukończyła szkołę Life Flow Healing Sary Zięborak. Jest dyplomowanym coachem ICC. Ukończyła kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i wiele szkoleń, na których zdobywała wiedzę na temat metod pracy z uwalnianiem ograniczających przekonań, a także wiele kursów z dziedziny rozwoju osobistego.

Tłumaczyła część skryptów szkoleniowych do Recall Healing i redagowała merytorycznie książki: „Recall Healing. Uzdrawianie przez świadomość” Gilberta Renaud, trzy tomy „Programów rodzinnych twoich chorób” Gerarda Athiasa i „Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne” Patricka Obessiera. W przygotowaniu jest książka Roberto Barnai, którą również redaguje od strony merytorycznej.

 

Forma zajęć:

szkolenie  z panelem pytań i odpowiedzi

Cena:

350 zł

Uwaga:

dla osób zainteresowanych udziałem w niedzielnym szkoleniu oraz sobotnim warsztacie z Psychobiologii – oferta specjalna- pakiet w cenie 600 zł.

 

Szybkie zapisy >>> TUTAJ!

Zapisy: agnieszka.bonar@euphonia.pl | tel. 501-805-464 www.psychobiologia.wroclaw.pl opłata za szkolenie 350,- pln