Psychobiologia w praktyce – warsztat otwarty 2017-03-23T11:34:40+00:00

WARSZTAT OTWARTY

rose-window-536376_1280

Kurs Rozwoju Osobistego BYĆ SOBĄ

Warsztat otwarty: Psychobiologia w praktyce

Dr n.med. Marzanna Radziszewska – Konopka 

„… co wpływa na Twój stan zdrowia, sposób życia, program rodzinny … los … karma …?

A może po prostu BRAK WIEDZY O SOBIE?”

/Piotr Pałagin/

18 marca 2017 | sobota g.10.00-14.00

Czym zajmuje się Psychobiologia?

Medycyna akademicka od dawna docenia rolę stresu w powstawaniu chorób, ale postrzega go ogólnie – jako wzmożoną aktywność układu nerwowego, prowadzącą do wydzielania tak zwanych hormonów stresu, które mogą zaburzać fizjologiczne funkcje różnych narządów.

Psychobiologia pozwala zrozumieć przesłanie choroby.

Pomaga nie tylko w powrocie do zdrowia, ale też w zrozumieniu przekonań, które nas ograniczają. Wskazuje drogę do zdrowego, spełnionego życia.  

Opis warsztatu:

Zajęcia będą poświęcone źródłom naszych programów przetrwania. Nasza świadomość obejmuje jedynie 5% pracy mózgu. Pozostałe 95% procesów odbywa się automatycznie, czyli poza naszą świadomością. Te istotne 95% to dzieciństwo, okres Plan-Cel, życie rodziców i wspomnienia przodków.

Celem nas, jako ludzi, jest przetrwanie i kontynuacja gatunku, dostosowywanie się do otoczenia, ewolucja Na przykładach z życia omówiony zostanie przekaz transgeneracyjny, Projekt/Cel (przedział czasu od 18 miesięcy przed porodem do końca pierwszego roku życia).

Uczestnicy warsztatu przekonają się w jaki sposób doświadczenia przodków, rodziców w Projekcie/Celu oraz nasze własne wpływają na życie, problemy emocjonalne i choroby. Przykłady uzmysłowią, że dziecko jest swoistą wypadkową wszystkich wydarzeń i wspomnień.

Poprzez omówienie konkretnych dolegliwości i problemów uzmysłowimy sobie, że nie ma dobrych i złych emocji (np. złość, gniew) oraz jak ważne jest świadome ich odczucie i zrozumienie biologicznego sensu. Emocje są siłą napędową życia, a ich tłumienie może powodować choroby. Nie ma człowieka, który nie chorowałby i nie doświadczał konfliktów i problemów emocjonalnych.

Podstawowe wiadomości z psychobiologii uświadomią nam, że sama choroba nie jest problemem. Prawdziwym problemem jest to, co się dzieje pod przykrywką konkretnej dolegliwości, czyli nasze i rodzinne przekonania, lęki, fobie, obawy, niezałatwione sprawy i niezamknięte w przeszłości relacje. Warsztat otworzy uczestników na próbę uświadomienia sobie konfliktu, co może być najważniejszym krokiem do znalezienia rozwiązania problemu i wyjścia z choroby. 

Wywiad z dr n.med. Marzanną Radziszewską-Konopką
  • o głównym nurcie psychobiologii
  • o profilaktyce chorób z perspektywy psychobiologii

 

Prowadzenie:

dr n. med. Marzanna Radziszewska – Konopka – lekarz ze specjalizacją z laryngologii i audiologii. Ukończyła studia w 1986 roku. W roku 2003 uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych. Współtworzyła i koordynowała przez siedem lat (2002-2009) Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Przez kilkanaście lat była wykładowcą w Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Wraz z innymi specjalistami opracowała materiały szkoleniowe dla protetyków słuchu oraz poradnik dla rodziców dzieci słabosłyszących. Pełniła funkcję rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opiniowania materiałów do kształcenia zawodowego protetyków słuchu. Była członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange. Nadal jestem członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii. Czynnie pracuje jako laryngolog i audiolog, ale już w bardzo ograniczonym zakresie. Od 2008 roku stosuje psychobiologię w praktyce. Prowadzi indywidualne konsultacje i szkolenia.

Odbyła pełny cykl szkoleń z Biologiki u Roberto Barnai, uczestniczyła we wszystkich szkoleniach podstawowych i tematycznych Recall Healing u Gilberta Renaud, brała udział w większości szkoleń Gerarda Athiasa. Ukończyła szkołę Life Flow Healing Sary Zięborak. Jest dyplomowanym coachem ICC. Ukończyła kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i wiele szkoleń, na których zdobywała wiedzę na temat metod pracy z uwalnianiem ograniczających przekonań, a także wiele kursów z dziedziny rozwoju osobistego.

Tłumaczyła część skryptów szkoleniowych do Recall Healing i redagowała merytorycznie książki: „Recall Healing. Uzdrawianie przez świadomość” Gilberta Renaud, trzy tomy „Programów rodzinnych twoich chorób” Gerarda Athiasa i „Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne” Patricka Obessiera. W przygotowaniu jest książka Roberto Barnai, którą również redaguje od strony merytorycznej.

 

Forma zajęć:

– część teoretyczna

– omówienie konkretnych przykładów

 

Uwaga:

dla osób zainteresowanych udziałem w sobotnim warsztacie oraz niedzielnym szkoleniu z Psychobiologii oferta specjalna- pakiet w cenie 600 zł.

Zapisy: agnieszka.bonar@euphonia.pl | tel.  501-805-464 www.psychobiologia.wroclaw.pl opłata za warsztat 350,- pln