Totalna biologia – zrozum przesłanie choroby – szkolenie otwarte 2017-01-25T09:09:47+00:00

WARSZTAT OTWARTY

abstract-1588720_1920_male

Kurs Rozwoju Osobistego BYĆ SOBĄ

Totalna biologia – zrozum przesłanie choroby Dr n.med. Marzanna Radziszewska – Konopka 

„Nie jesteśmy ofiarami naszych genów, ale panami naszego przeznaczenia, zdolnymi tworzyć życie takie, jakiego zapragniemy.”

Bruce Lipton, profesor biologii komórkowej

27 listopada 2016 | niedziela g.9.00-16.00

Czym zajmuje się Totalna biologia? Medycyna akademicka od dawna docenia rolę stresu w powstawaniu chorób, ale postrzega go ogólnie – jako wzmożoną aktywność układu nerwowego, prowadzącą do wydzielania tak zwanych hormonów stresu, które mogą zaburzać fizjologiczne funkcje różnych narządów. W latach 80. ubiegłego stulecia, niemiecki psychiatra, dr Ryke Hamer, odkrył, że każdą chorobę poprzedza przeżycie wstrząsu emocjonalnego. Choroba jest swoistym dostosowaniem się do sytuacji stresowej i jest skutkiem konkretnych emocji, których doświadczył pacjent. Dr Hamer stworzył spójny system opisujący zależności pomiędzy emocjami i odczuciami związanymi z przeżytą traumą a konkretnymi chorobami. Jego następcy poczynili szereg kolejnych odkryć. Odkryli wpływ na nasze życie i zdrowie doświadczeń emocjonalnych rodziców w okresie obejmującym kilka miesięcy poprzedzających poczęcie, ciążę i pierwszy rok naszego życia. Zauważyli też wpływ doświadczeń emocjonalnych przodków na życie kilku kolejnych pokoleń. Psychobiologia pozwala zrozumieć przesłanie choroby. Pomaga nie tylko w powrocie do zdrowia, ale też w zrozumieniu przekonań, które nas ograniczają. Wskazuje drogę do zdrowego, spełnionego życia. Szkolenie przedstawia koncepcję psychobiologii. Poznasz historie ludzi, którzy zrozumieli sens swojej choroby i wykorzystali tę wiedzę do uwolnienia się od niej oraz do swojego rozwoju. Wykłady dr Bruca Liptona: Bruce Lipton o rozwoju osobistym:
część 1- Nowa biologia
część 2 – Nowa biologia

 

Plan wykładu:

 1. Precyzyjnie zgrany układ: Umysł – Mózg – Ciało.
  • Jak powstają programy przetrwania, które sterują naszymi działaniami?
  • Neurofizjologiczne podłoże przekonań.
 2. Pięć praw natury – droga od emocji do choroby.
  • Specjalny biologiczny program natury – mechanizmy zapadania na chorobę.
  • Co dzieje się w tkankach podczas aktywności biologicznego konfliktu i po jego rozwiązaniu?
  • Biologiczny sens choroby.
  • Rola drobnoustrojów.
 3. Biologiczne cykle komórkowe.
 4. Projekt życia, który rodzice tworzą nieświadomie dla swego dziecka.
 5. Jesteś owocem swojego drzewa rodowego – jak emocjonalne doświadczenia przodków wpływają na twoje życie?

 

Prowadzenie:

dr n. med. Marzanna Radziszewska – Konopka – lekarz ze specjalizacją z laryngologii i audiologii. Ukończyła studia w 1986 roku. W roku 2003 uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych. Współtworzyła i koordynowała przez siedem lat (2002-2009) Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Przez kilkanaście lat była wykładowcą w Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Wraz z innymi specjalistami opracowała materiały szkoleniowe dla protetyków słuchu oraz poradnik dla rodziców dzieci słabosłyszących. Pełniła funkcję rzeczoznawcy Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opiniowania materiałów do kształcenia zawodowego protetyków słuchu. Była członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange. Nadal jestem członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii. Czynnie pracuje jako laryngolog i audiolog, ale już w bardzo ograniczonym zakresie. Od 2008 roku stosuje psychobiologię w praktyce. Prowadzi indywidualne konsultacje i szkolenia.

Odbyła pełny cykl szkoleń z Biologiki u Roberto Barnai, uczestniczyła we wszystkich szkoleniach podstawowych i tematycznych Recall Healing u Gilberta Renaud, brała udział w większości szkoleń Gerarda Athiasa. Ukończyła szkołę Life Flow Healing Sary Zięborak. Jest dyplomowanym coachem ICC. Ukończyła kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i wiele szkoleń, na których zdobywała wiedzę na temat metod pracy z uwalnianiem ograniczających przekonań, a także wiele kursów z dziedziny rozwoju osobistego.

Tłumaczyła część skryptów szkoleniowych do Recall Healing i redagowała merytorycznie książki: „Recall Healing. Uzdrawianie przez świadomość” Gilberta Renaud, trzy tomy „Programów rodzinnych twoich chorób” Gerarda Athiasa i „Zrozum swoje choroby. Dekodowanie biologiczne” Patricka Obessiera. W przygotowaniu jest książka Roberto Barnai, którą również redaguje od strony merytorycznej.

 

Forma zajęć:

szkolenie  z panelem pytań i odpowiedzi

 

Zapisy: agnieszka.bonar@euphonia.pl | tel.  501-805-464  http://www.totalnabiologia.wroclaw.pl/ opłata za szkolenie 350,- pln