Tożsamość w perspektywie poza egocentrycznej. Kim jestem? Dynamika procesu grupowego. – warsztat otwarty 2017-01-25T09:09:47+00:00

WARSZTAT OTWARTY

warsztat_styczen

Kurs Rozwoju Osobistego BYĆ SOBĄ

                Tożsamość w perspektywie poza egocentrycznej. Kim jestem? Dynamika procesu grupowego

14-15 stycznia 2017 | sobota g.9.00-18.00 | niedziela g.9.00-15.00

Tematyka:

Ja i system – dynamika procesu grupowego w świetle aspektów systemowych, potencjał i ograniczenia. Współtworzenie, współzależność, współdestrukcja.

 

Zwykle wychodzimy z założenia, że otaczająca nas rzeczywistość składa się z oddzielonych od siebie podmiotow lub obiektów. Naturalnie nasze „ja“ jest w tym postrzeganiu najważniejsze. Istnieją jednak inne doświadczenia i związane z nimi poglądy na rzeczywistość, a mianowicie takie, które mówią iż najważniejszą cechą rzeczywistości jest jest absolutna jedność. Doświadczając takiego wglądu, wspólnego wszystkim doświadczeniom mistycznym i stanowiącego podstawę duchowości zarówno wschodu jak i zachodu widzimy, że postrzeganie egocentryczne jest procesem tworzenia i utrzymania perspektywy zwanej „ja“ a nie punktem opisu obiektywnej rzeczywistości.

Wychodząc z tego doświadczenia możemy dopuścić różnorodność bytu i jego całkowite przenikanie się. Wizja ta ma duży wplyw na sposób w jaki się codziennie organizujemy. Ma wpływ na rozumienie problemów i konfliktów osobistych i międzyludzkich. Możliwość określania „ja“ jest ważną umiejętnością świadomości i jej aspektem, bez którego nasza codzienność nie bylaby w wielu aspektach możliwa. Ale uznawanie i traktowanie tego „ja“ za podmiotowe i odrębne stwarza wiele problemów i jest fundamentem do walk, wykluczania, ciągłego poczucia braku i tym samym do tego co nazywamy cierpieniem.

Prowadzenie: Alexander Poraj- Żakiej

Forma zajęć: warsztatowo- seminaryjny (wykład, ćwiczenia i dyskusja)

 

Zapisy: agnieszka.bonar@euphonia.pl | tel.  694-463-015 opłata za 2-dniowe warsztaty 510,- pln