Rozwój osobisty i rozwój świadomości mogą być wspierane na różne sposoby. Do podstawowych zaliczana jest fachowa literatura czy motywujące filmy. Jednak znacznie więcej daje podstawowa wiedza i jej bezpośrednie doświadczenie, co oferuje kurs rozwoju osobistego.

Co dają warsztaty rozwoju osobistego?

Kurs rozwoju osobistego to długa droga, podzielona na mniejsze, wygodne do przejścia odcinki. Między każdym z nich znajdują się swego rodzaju przystanki, na których omawiane są poszczególne zagadnienia. Taki podział wpływa pozytywnie na rozwój osobisty. Warsztaty przygotowane i przeprowadzone są przez doświadczoną psychoterapeutkę, coacha z doświadczeniem na rynkach zachodniego biznesu i lekarza praktykującego od wielu lat psychobiologię. Kolejność poszczególnych modułów nie jest przypadkowa. Zagadnienia wynikają z poprzednich i zazębiają się z kolejnymi, dzięki czemu jest to kompletny trening.

Niemniej ważne są przerwy pomiędzy warsztatami. Na przyswojenie nowych informacji i na integrację nabytego doświadczenia potrzebny jest czas. Ile czasu? Jest to kwestia indywidualna i nie ma tu złych ani dobrych wyników, zwycięzców czy przegranych. Kurs rozwoju osobistego w Euphonii jest zaplanowany w taki sposób, żeby wspierać rozwój i świadomość zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją podróż w nowe perspektywy, jak i tych, którzy już jakiś czas szukają swojej drogi i są ciekawi nowej optyki.

Cele kursu rozwoju osobistego

1. Poznanie nowych możliwości zmiany jakości życia

Rozwój świadomości przekłada się na zmianę postrzegania naszej codzienności. Jest także motorem do podjęcia działań, które przełożą się na wprowadzanie potrzebnych zmian. Zmian, o których wcześniej nie myśleliśmy, a które otworzą nową perspektywę i jakość życia.

2. Poznanie i doświadczenie różnych poziomów świadomości

Warsztaty rozwoju osobistego proponowane przez Instytut Euphonia prowadzą także do poznania mapy poziomów świadomości autorstwa Jolanty Toporowicz, psychoterapeutki z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wspierają odkrywanie dróg prowadzących do poznania i doświadczenia wielowymiarowej przestrzeni postrzegania życia poprzez stały rozwój i świadomość.

3. Uświadomienie sobie jedności ciała i umysłu

Trening rozwoju osobistego pod kierunkiem doświadczonych specjalistów ma na celu doprowadzenie do świadomości, że nasze ciało, umysł i duchowość są jednością. Szukając więc odpowiedzi na problemy z ciałem należy szukać ich nie tylko w samym ciele, ale także w emocjach, przekonaniach i mentalnym nastawieniu do świata.

4. Poznanie technik wprowadzających uważność w życiu codziennym

Trening uważności jest szczególnie istotny dla osób, które mają problem z przestawieniem swojego myślenia z przeszłości czy przyszłości na „tu i teraz”, z projekcji wyobrażeń, które mogą się zdarzyć lub rozpamiętywania tych, które się już wydarzyły. Samodzielne próby nauczenia się uważności mogą nie być tak efektywne jak pod okiem mistrza zen Alexandra Poraj-Żakieja, który w sposób praktyczny pokaże techniki wpływające na pełniejsze przeżywanie codzienności.

To tylko wybrane cele i korzyści warsztatów osobistych. Każdy uczestnik doświadcza także korzyści indywidualnych, w zależności od swoich potrzeb. Zachęcamy osoby, dla których ważny jest rozwój świadomości do wzięcia udziału w rocznym treningu. Do wyboru oferujemy kurs rozwoju osobistego (Wrocław i Warszawa).

Pin It on Pinterest

Share This