10-11.03.2018 – WARSZTAT: Historia zapisana w ciele

Słuchaj ciała i oswój swoje emocje … tak łatwo przychodzi nam wypowiadanie takich słów, a tymczasem wielu z nas ma problem z przyjęciem tego, co czuje, z nazwaniem tego, co pojawia się w świadomości ciała, a następnie tego, co umysł stara się „zaszufladkować”.

Czym są w takim razie emocje, czy potrafimy je „oswoić” i przyjąć bez wykluczania jakiejkolwiek oraz czy wiemy jak sygnalizuje je ciało? Czy w ogóle chcemy zbliżyć się do tej przestrzeni?

Niestety, ale w wielu kręgach „bycie emocjonalnym” traktowane jest jak wada, brak dojrzałości czy rozsądku. Co ciekawe, prawie wszyscy tęsknimy za emocjami. Z podekscytowaniem chodzimy do kina na wzruszający film, czytamy powieści wyciskające łzy oraz słuchamy muzyki, która porusza do głębi. Jednocześnie ukrywamy własne emocje (a może je po prostu chronimy?) i wolimy koncentrować się na „obcych”.

Zastanówmy się w jakim celu wkładamy tyle energii w to, aby „nie czuć”, a jednocześnie szukamy tej emocjonalnej pełni na zewnątrz. Odpowiedź jest prosta: emocje to życie, ciągnie więc nas do jego centrum! Jednocześnie odcinamy się od nich, aby chronić siebie, swoje wewnętrzne zranienia, rany – często już z dzieciństwa. Jednak odcina nas to od życia, bowiem zablokowanie trudnych dla nas emocji oznacza blokadę także na te uważane powszechnie za przyjemne.  Pamiętajmy, emocje są esencją życia i zawsze będziemy ich szukać, nawet jeśli zaprzeczymy własnym.

Jak w takim razie uczynić pierwszy krok „ku czuciu się”? Zacznijmy od odkrywania i rozwijania, krok po kroku, świadomości ciała. Oswajajmy się z reakcjami ciała na emocje i uczmy odszyfrowywać historie, które ciało zapisało przez te wszystkie lata … 

Jeśli jesteście gotowi na ten pierwszy krok, to zapraszamy w dniach 10-11 marca 2018 na warsztat Agnieszki Bonar-Sadulskiej 🙂

Szczegóły i zapis —> TUTAJ

About the Author: