Zagadki bliskich związków-Warsztat uwalniania uwikłań w relacjach 19-22.04.2021

Trening uwalniania uwikłań w związkach

Rozpocznij

Opis warsztatu

BRAK MIEJSC - ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ

Bardzo często rozumienie związków jest wyjęte prosto z bajek dla dzieci, które kończą się słowami „…i żyli długo i szczęśliwie…”. Dlaczego tak się nie dzieje? Gdzie podziewa się szczęście po okresie zakochania? Dlaczego nie możemy spotkać kogoś odpowiedniego, dlaczego nie potrafimy utrzymać związku? Gdzie tkwią przyczyny kłopotów w relacjach, jaka nieświadoma motywacja powoduje wybór takiego, a nie innego partnera. Jaką funkcję pełnią problemy w związku, przed czym nas chronią?

Stwierdzenie, że wszystkie problemy w związkach są bramą do doświadczania miłości wydaje się dość konfrontacyjne i zaskakujące… a jednak…


Warsztat jest efektem wieloletnich poszukiwań, zawodowych inspiracji i trzyletniej współpracy psychoterapeutki Jolanty Toporowicz i dr n.med. Marzanny Radziszewskiej.

Jest próbą integracji metody uwalniania uczuć Dawida Hawkinsa z precyzyjnym namierzeniem funkcji trudnych emocji i dostosowaniem technik uwalniania do poziomu świadomości według autorskiej Mapy Poziomów Świadomości Ego Jolanty Toporowicz.

Mapa Poziomów Świadomości Ego jest praktycznym i prostym narzędziem wspierającym poruszanie się w codzienności. Pozwala określić w jakiej przestrzeni świadomości przebywamy najczęściej, z jakim nastawieniem wchodzimy w relacje, związki partnerskie oraz jaki mamy potencjał do konstruktywnego ich budowania. Pozwala namierzyć źródło frustracji i niepowodzeń.

Dla kogo ?

 • dla tych, którzy szukają rozwiązań dla ograniczających, powtarzających się w życiu schematów w związkach, nie tylko intymnych
 • dla zainteresowanych poszerzaniem świadomości
 • dla poszukujących odpowiedzi na pytanie: kim jestem?
 • dla tych, którzy czują potrzebę zrozumienia i przepracowania trudnych emocji
 • dla zainteresowanych technikami identyfikowania i uwalniania emocji


Osoby, które korzystają z pomocy farmakologicznej (psychiatra), psychoterapeutycznej, cierpią z powodu silnych objawów psychosomatycznych lub chorób, w których mocne poruszenie emocjonalne może nasilać objawy, proszone są o skonsultowanie udziału w warsztacie z lekarzem (lub psychoterapeutą). 

Co będziemy robić podczas treningu?

 • przyjrzymy się relacjom i ich jakości z różnych poziomów świadomości,
 • spróbujemy namierzyć i zrozumieć nieświadome przyczyny problemów i blokad w związkach robiąc pierwszy krok w kierunku ich uwolnienia.
 • przyjrzymy się związkom i wielu czynnikom wpływającym na to, że z precyzją szwajcarskiego zegarka znajdujemy partnera, który pasuje do niechcianej i zapomnianej części nas samych,
 • odpowiemy na pytanie jak namierzyć miejsce, w którym spotykają się wzajemne nieuświadomione konflikty,
 • nauczymy się, jak je oswoić i zrozumieć co tak naprawdę blokuje ich uwolnienie,
 • zrozumiemy różnicę pomiędzy konfliktem, uwikłaniem, a zdolnością doświadczania miłości i akceptacji.

Konsultacje indywidualne

Każdy z uczestników ma swoją indywidualną konsultację, podczas której przyjrzy się swoim problemom w bliskich relacjach z perspektywy psychobiologii:

                   
 • uwarunkowaniom rodowym i uwarunkowaniom pochodzącym z własnych doświadczeń uczestnika wyniesionych z triady rodzinnej

 • historii swoich bliskich relacji

 • schematom powtarzającym się w bliskich relacjach                         

                                     

Konieczne jest wypełnienie indywidualnej ankiety, która stanowi załącznik do materiałów organizacyjnych i odesłanie jej do w ciągu 5 dni od otrzymania na adres: kontakt@vedica.pl (Marzanna Radziszewska).

Ankieta powinna dotyczyć tematu związków. Powinna być zwięzła. Nie może przekraczać po wypełnieniu 4 stron (rysunek drzewa rodowego jest poza tym limitem). Im zwięźlejszy opis, tym łatwiej prowadzącej konsultację wyłowić istotne dla uczestnika treści. 

Konsultacja trwa 45 minut.

Uwaga dla tych, którzy korzystali już z konsultacji u Marzanny Radziszewskiej: konieczne jest wypełnienie nowej ankiety. Proszę zwrócić uwagę na punkty, które nie są zawarte w ankiecie na standardową konsultację.


Program warsztatów

/organizatorzy zastrzegają sobie prawo do drobnych zmian w programie warsztatu/

 • Wykłady 

  • Mapa Świadomości cz.1 i cz.2
  • Zagadki bliskich relacji


 • Zajęcia praktyczne (praca w dwóch grupach)

  • Identyfikacja uczuć- wstęp do pracy z uwikłaniem
  • Rozumienie, odczucie, narracja – identyfikacja perspektywy w pracy z uwikłaniem
  • Identyfikacja koluzji
  • Identyfikacja poziomu świadomości/korzyści
  • Praca z uwikłaniem, zmiana perspektywy- uwalnianie korzyści

Organizacja warsztatów

Termin

19-22 kwietnia

2021

Organizatorzy

EUPHONIA I VEDICA

Formuła online

Limit miejsc

18 OSÓB

Praca w 2 grupach po 9 osób każda

Cena zajęć

1900 zł z VAT

Prowadzące

Jolanta Toporowicz

mgr Jolanta Toporowicz

Certyfikowana psychoterapeutka EAP z wieloletnim doświadczeniem

Marzanna Radziszewska

dr n.med. Marzanna Radziszewska

Lekarz medycyny akademickiej z wieloletnim, bogatym dorobkiem naukowym i klinicznym. Praktyk Psychobiologii z dziesięcioletnim doświadczeniem. Twórczyni autorskiego programu Akademii Psychobiologii, założycielka i właścicielka Vedica®

Opinie uczestników

Basia:

„Byłam na dwóch warsztatach organizowanych przez Euphonię, jeden o identyfikacji i uwalnianiu emocji, drugi o relacjach w związkach. Wiedziałam, że wiele emocji mam głęboko schowanych i nie mam do nich dostępu, wielu nie jestem świadoma, ale nie mogłam znaleźć narzędzia, by się do nich dokopać. Tym „narzędziem" okazała się dla mnie obezwładniająca akceptacja Joli Toporowicz dopełniona bardzo profesjonalnym warsztatem terapeutycznym, uważnością, elastycznością i współodczuwaniem. Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość skorzystania z tych spotkań”