Ukryty przekaz choroby - 23-27.11.2020 (Warszawa)

trening identyfikacji i uwalniania emocji

Rozpocznij

Ważna informacja

Szanowni Państwo,

ustalenie nowego terminu warsztatu (odwołanego w marcu z powodu zagrożenia epidemiologicznego) wiąże się z koniecznością przeniesienia zajęć w inne miejsce. Wyjątkowo warsztat odbędzie się w okolicach Warszawy.

Dziękujemy za wyrozumiałość!

Opis warsztatu

U źródła każdej choroby, obok obserwowanych, mierzalnych czynników fizycznych czy biologicznych, znajduje się emocjonalne cierpienie, którego wydźwięk jest „bio-logicznie” powiązany z jej objawami. Każda choroba ma unikalny emocjonalny kod, którego zrozumienie i uzdrowienie wspiera uwolnienie się od choroby i jej ewentualnych nawrotów.

Emocjonalne cierpienie jest wynikiem naszego postrzegania rzeczywistości, będącego wypadkową wielu czynników, między innymi takich jak nasz poziom świadomości, warunkowanie, którego doświadczyliśmy w dzieciństwie i wczesnej młodości czy pamięć traum przeżytych przez naszych przodków.

Zrozumienie ukrytego przekazu choroby i indywidualnych uwarunkowań związanego z chorobą emocjonalnego cierpienia pozwala dostosować metody pracy z emocjami do indywidualnych potrzeb i możliwości osoby szukającej skutecznego rozwiązania swojego problemu zdrowotnego.

Uwaga!

Treści warsztatu nie są substytutem porady medycznej zarówno w części dotyczącej diagnozy, jak i terapii. Warsztatu nie należy pod żadnym względem traktować jako alternatywy dla medycyny akademickiej. Trening dotyka obszaru emocji, któremu w konwencjonalnym podejściu nie poświęca się wystarczającej uwagi, jest on więc cennym uzupełnieniem spojrzenia na zagadnienie choroby.

Dla kogo?

 • dla tych, którzy chcą zrozumieć emocjonalne przyczyny swojej choroby
 • dla wszystkich, którzy mimo odkrytego emocjonalnego przekazu choroby nie potrafią poradzić sobie z uwolnieniem emocjonalnych schematów leżących u jej podłoża
 • dla każdego, kto chce zrozumieć emocjonalne schematy rodzinnych chorób i podjąć pracę w ramach profilaktyki własnego zdrowia
 • dla poszukujących powiązania pomiędzy emocjonalnymi kodami chorób i własnym rozwojem


W warsztacie mogą brać udział osoby, które mają wcześniejsze doświadczenia w pracy z emocjami, np. uczestniczyły:

 •  w podstawowym treningu identyfikacji i uwalniania emocji, organizowanym przez Instytut Rozwoju Osobistego Euphonia i Vedica
 • rozszerzonym treningu terapeutycznym z Jolantą Toporowicz lub innym, certyfikowanym psychoterapeutą
 • rocznym kursie rozwoju osobistego, organizowanym przez Instytut Rozwoju Osobistego Euphonia
 • w innych warsztatach lub kursach uwalniania emocji


Ważne! 

Warsztat nie jest przeznaczony dla osób cierpiących na choroby psychiczne, organiczne choroby ośrodkowego układu nerwowego oraz osób z istotnymi ograniczeniami układu ruchu.

Co będziemy robić podczas treningu?

 • Poznamy podstawy psychobiologii.
 • Przyjrzymy się wybranym jednostkom chorobowym z perspektywy psychobiologii (tematyka dostosowana do potrzeb grupy),
 • Poznamy Mapę Świadomości i potencjał związany z funkcjonowaniem na różnych jej poziomach,
 • Zgłębimy temat emocji, mechanizmów obronnych i techniki uwalniania emocji,
 • Będziemy się uczyć identyfikacji i ekspresji emocji poprzez ciało,
 • Poznamy podstawowe techniki uwalniania emocji poprzez pracę z ciałem,
 • Przyjrzymy się zależnościom pomiędzy przekonaniami, a emocjami i zrobimy pierwszy krok w kierunku uwolnienia emocji związanych z chorobą,


Każdy uczestnik warsztatu będzie miał czas na indywidualną konsultację oraz indywidualną pracę uwalniania emocji w grupie.

Konsultacje indywidualne

Każdy z uczestników ma swoją indywidualną konsultację, podczas której przyjrzy się swoim problemom z perspektywy psychobiologii. Konieczne jest wypełnienie indywidualnej ankiety, która stanowi załącznik do materiałów organizacyjnych i odesłanie jej w ciągu 5 dni od otrzymania na adres: kontakt@vedica.pl (Marzanna Radziszewska). Brak przesłania ankiety w wyznaczonym terminie oznaczać będzie rezygnację z konsultacji.

Ankieta powinna być zwięzła i wypełniona na komputerze (nie może to być skan ankiety wypełnionej ręcznie). Nie może ona przekraczać po wypełnieniu 4 stron (rysunek drzewa rodowego jest poza tym limitem). Im zwięźlejszy opis, tym łatwiej prowadzącej konsultację wyłowić istotne dla uczestnika treści.

Konsultacja trwa 45 minut.

Uwaga dla tych, którzy korzystali już z konsultacji u Marzanny Radziszewskiej: konieczne jest wypełnienie nowej ankiety. Proszę zwrócić uwagę na punkty, które nie są zawarte w ankiecie na standardową konsultację.


Program warsztatów

/organizatorzy zastrzegają sobie prawo do drobnych zmian w programie warsztatu/

 • Wprowadzenie do psychobiologii, omówienie wybranych jednostek chorobowych – wykład
 • Mapa Świadomości, podstawy pracy z emocjami – wykład
 • Indywidualne konsultacje w nurcie psychobiologii dla każdego uczestnika
 • Podstawowy trening identyfikacji emocji oparty o pracę z ciałem
 • Podstawowy trening ekspresji wybranych emocji oparty o pracę z ciałem
 • Indywidualna praca własna w temacie uwalniania emocji dla każdego uczestnika

Prowadzące

Jolanta Toporowicz

mgr Jolanta Toporowicz

Certyfikowana psychoterapeutka z 26 letnim doświadczeniem zawodowym, autorka mapy poziomów świadomości ego, twórczyni autorskiego programu kursu „Zaufać sobie”, właścicielka instytutu Euphonia, autorka książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Marzanna Radziszewska

dr n.med. Marzanna Radziszewska

Lekarz medycyny akademickiej z wieloletnim, bogatym dorobkiem naukowym i klinicznym, praktyk Psychobiologii z dziesięcioletnim doświadczeniem, wykładowca, twórczyni autorskiego programu Akademii Psychobiologii, założycielka i właścicielka Vedica.

Organizacja warsztatów

Charakter

WARSZTAT

wykłady i trening, połączony z pracą własną + konsultacja

Organizatorzy

EUPHONIA I VEDICA

Miejsce

DWÓR KONSTANCIN

Konstancin Jeziorna

Limit miejsc

18 OSÓB

Praca w 2 grupach po 9 osób każda

Cena zajęć

1900 zł z VAT

+ 955 zł kosztów pobytu

Opłaty za pobyt i wyżywienie

1. Opłaty za nocleg i wyżywienie w wysokości 955,- należy wnieść w ciągu 5 dni od zapisania się na warsztat na konto: Domget Jerzy Karwowski al. Ujazdowskie 18/9a 00-478 Warszawa 54 1090 1043 0000 0001 3373 5913. W tytule prosimy podać datę warsztatu oraz imię i nazwisko.

2. Ośrodek na prośbę Państwa wystawia fakturę za pobyt, dlatego chęć jej otrzymania należy zgłosić bezpośrednio do ośrodka w dniu dokonaniu przelewu. Dane do faktury proszę przekazać na maila Jaroslaw.dziak@dworkonstancin.pl

3. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju jednosobowego po wcześniejszym, indywidualnym uzgodnieniu i potwierdzeniu tej możliwości z hotelem. Dopłata wynosi 50 zł za dobę.

4. Wyżywienie jest wegetariańskie. Wszelkie specjalne potrzeby żywieniowe należy zgłaszać bezpośrednio do hotelu.

5. W przypadku rezygnacji z udziału w warsztacie możliwe jest zwrot opłaty za pobyt z zachowaniem następujących terminów: do 10.11 - zwrot 100%, od 10 do 16.11 - 50%, po 16.11 - brak zwrotu

Zapisy i płatność za warsztat

Z uwagi na obecną sytuację w kraju, chęć uczestnictwa w warsztacie prosimy zgłaszać mailowo, pisząc na adres: kontakt@euphonia.pl


CENA WARSZTATU: 1900 zł

 • cena obejmuje zajęcia przez 5 dni szkoleniowych i pełną opiekę prowadzących
 • zajęcia odbywają się w 2 grupach maksymalnie 9-osobowych
 • płatne na konto - po otrzymaniu potwierdzenia od koordynatora
 •  cena z VAT

   

WYSTAWIANIE FAKTURY: W związku z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług, od dnia 01 stycznia 2020 w przypadku sprzedaży na rzecz podmiotu prowadzącego działalność, faktura do paragonu może zostać wystawiona wyłącznie w sytuacji, gdy na paragonie potwierdzającym dokonanie sprzedaży zostanie zamieszczony NIP nabywcy. Wobec powyższego prosimy o rozważne decyzje jaki dowód zakupu Państwo wybierają. W przypadku niewybrania opcji "faktura" (i podania numeru NIP), wystawiony jest paragon fiskalny, do którego w myśl znowelizowanych przepisów nie będzie możliwe wystawienie faktury na rzecz podmiotu prowadzącego działalność

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat kursu, wolnych miejsc i płatności, prosimy o kontakt z Instytutem.

Joanna Pieńkowska 

telefon: +48 501 805 464

e-mail: kontakt@euphonia.pl