24-25.02.2018 - WARSZTAT: Poziom świadomości a jakość życia

Żyjąc w oparciu o automatycznie nabyte w dzieciństwie aksjomaty, rzadko podważamy właśnie ten podstawowy punkt widzenia, z którego oglądamy rzeczywistość. Nie przychodzi nam do głowy, że miejsce, z którego patrzymy na świat może determinować wszystkie składowe naszego życia. To, jak siebie rozumiemy, jak traktujemy innych ludzi, jak pracujemy i w co się angażujemy.


Wszystko to zależy od poziomu świadomości, w jakim funkcjonujemy. To dostępne nam pole „widzenia” determinuje każdy cel i każdy sposób działania. Rzadko podważamy podstawę sposobu myślenia, jakim się posługujemy. Tak samo rzadko, jak poddajemy w wątpliwość własne racje, a przecież wiemy wszyscy, że nowa jakość dostępna jest jedynie nowym sposobem.


W trakcie dwudniowego warsztatu nauczymy się jak, w prosty sposób określać poziom świadomości, w którym jesteśmy i jakie są jego konsekwencje w konkretnych sytuacjach: partnerskich, rodzicielskich i zawodowych.


Poszukamy odpowiedzi na pytania: dlaczego racja prowadzi donikąd, a zmiana okoliczności zewnętrznych (partnera, metod zarządzania w pracy, czy metod wychowawczych) w dłuższej perspektywie generuje te same problemy, od których wyszliśmy. Spróbujemy poeksperymentować w szukaniu nowej perspektywy w rozumieniu konkretnych sytuacji.


Warsztat jest propozycją dla osób, które:

- chcą nabyć podstawową wiedzę na temat poziomów świadomości i nauczyć się je rozróżniać u siebie i w otoczeniu

- chcą przyjrzeć się swoim sposobom myślenia o konfliktach i zweryfikować skuteczność ich rozwiązywania w oparciu o dotychczasowe przekonania,

- zainteresowane są poznaniem nowej perspektywy widzenia i rozumienia ich natury

- szukają sposobów na rozwiązanie problemów związanych z relacjami w przestrzeni zawodowej, osobistej i rodzicielskiej

- zainteresowane są nową jakością życia


Zapraszamy w najbliższy weekend 24-25 lutego na warsztat Joli Toporowicz "Poziom świadomości a jakość życia"


Szczegóły i zapisy -> TUTAJ

Opublikowano w:

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

03 grudzień, 2019

Osobowość narcystyczna

Wyobraź sobie, że masz stale towarzyszące Ci poczucie niespełnienia, jakiś rodzaj wewnętrznej pustki, dotkliwie przypominającej o sobie każdego dnia. Przenikliwe poczucie braku, którego nie da się niczym ukoić. Jest Twoim doświadczeniem bez Twojej zgody i…

Czytaj dalej