Grupa tearapeutyczna dla mężczyzn - dlaczego tak ważne są regularne spotkania?

Już jesienią 2017 w naszej ofercie pojawi się grupa terapeutyczna dla mężczyzn, prowadzona przez psychologa i psychoterapeutę Bartosza Kozaka. Będzie to jedyna tego typu grupa we Wrocławiu dedykowana panom!


Dlaczego tak ważna jest regularność spotkań i stosunkowo długi czas trwania grupy?

Czas trwania spotkań (okres 10 miesięcy), ich częstotliwość (raz w tygodniu po 3 godziny z przerwą), dają możliwość poddania się pewnej dynamice, wejścia w nią i przejścia przez jej różne fazy – z wielką korzyścią dla uczestników!

Często przepracowanie pewnych problemów w obrębie grupy jest szybsze niż w terapii indywidualnej, co wynika z potencjalnie większych możliwości zobaczenia swoich potrzeb, mocnych i słabych stron na tle grupy i przejrzenia się w oczach uczestników.

Bardzo ważny jest warunek, aby grupa była zamknięta – zapewnia to nie tylko dyskrecję i poczucie bezpieczeństwa uczestników, ale także gwarantuje, że proces, który zajdzie, będzie przebiegał zgodnie z potrzebami wszystkich uczestników.

___________________
Szczegóły i zapisy ---> TUTAJ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące grupy:
- dlaczego akurat grupa, a nie warsztaty rozwojowe?

Opublikowano w:

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

23 wrzesień, 2019

16-20 września 2019 - Ukryty przekaz choroby

Za nami pierwsza edycja nowego warsztatu autorstwa dr Marzanny Radziszewskiej-Konopki i mgr Jolanty Toporowicz, czyli treningu identyfikacji i uwalniania emocji "Ukryty przekaz choroby". W przepięknej i sprzyjającej pracy oraz skupieniu Zagrodzie Ojrzanów…

Czytaj dalej

13 wrzesień, 2019

AKCEPTACJA - różne perspektywy

Powoli i spokojnie, kojąc ciepłym światłem, nadchodzi jesień. Łagodnie zaprasza do zatrzymania się i refleksji nad życiem oraz jego zmienną naturą. Przyroda przejawiająca się w stałej przemianie, wzroście, rozkwicie, uspokojeniu i uśpieniu, prezentuje swo…

Czytaj dalej

23 sierpień, 2019

Nasze „ja” w perspektywie egocentryzmu

Żyjemy w epoce nazwanej przez Paula Crutzena antropocenem, czyli erą człowieka. Czym ona jest i  jakie ma to konsekwencje dla nas wszystkich, od 40 lat pokazuje w swojej twórczości wybitny francuski dziennikarz i fotograf Yann Arthus Bertrand  http://www.…

Czytaj dalej