Grupa terapeutyczna dla mężczyzn - jakie są korzyści pracy w męskiej grupie?

Już jesienią 2017 w naszej ofercie pojawi się grupa terapeutyczna dla mężczyzn, prowadzona przez psychologa i psychoterapeutę Bartosza Kozaka. Będzie to jedyna tego typu grupa we Wrocławiu dedykowana panom!Jakie korzyści niesie praca w typowo męskiej grupie?

Praca w męskiej grupie pozwala poczuć się częścią wspólnoty, pokazuje, że mimo różnic w wieku, wykształceniu, zainteresowaniach i często też wartościach, jesteśmy tak naprawdę tacy sami

Dotykają nas te same kłopoty – czy to w związkach, w rodzinach czy też w pracy. Miewamy też podobne dylematy egzystencjalne. Wszyscy, bez względu na wiek i doświadczenie zawodowe czy życiowe, mierzymy się z oczekiwaniami społecznymi, wymaganiami ze strony kobiet i modelami męskości jakie kreują media. Owszem, w zależności od wieku, różnych momentów życiowych mają one inną wagę i nasilenie, ale są tak naprawdę uniwersalne.

W męskiej grupie możemy też doświadczyć, że łatwiej przejść przez kryzys przy wsparciu z zewnątrz oraz że spotkania w męskim gronie, w którym możemy się otworzyć, są tym, czego często nam w dorosłym życiu brakuje.

Różnica wieku między uczestnikami wbrew pozorom nie jest utrudnieniem, a nawet jest to doskonała okazja, aby spojrzeć na swoje problemy przez pryzmat doświadczeń starszych mężczyzn.

W naszym społeczeństwie, gdzie coraz trudniej podtrzymać przyjaźnie, a kilka pokoleń mężczyzn rzadko ma okazję szczerze porozmawiać, jest to bezcenna możliwość podjęcia próby zobaczenia siebie za kilka lat z niepodjętym problemem. Jeśli jest się jednym ze starszych uczestników, to przypomnienia sobie, co mnie ominęło, a co mogę jeszcze naprawić lub doceniania, jakie korzyści daje dojrzały wiek. Wszystkie grupy wiekowe odnoszą zwykle wielką korzyść z takiej wspólnej pracy.

________________
Szczegóły i zapisy ---> TUTAJ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące grupy:
- dlaczego właśnie grupa, a nie warsztaty rozwojowe?
- dlaczego tak ważne są regularne spotkania?

Opublikowano w:

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

12 listopad, 2019

9-10.11.2019 - ropoczęcie kursu dla zaawansowanych

Ruszyła... :) zaawansowana grupa kursu "Zaufać sobie". W przepięknym plenerze Hotel & Restauracja Jakubus ... i z charakterystyczną dla obiektu i naszego kursu - końską dawką emocji :-)) Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i obsłudze hote…

Czytaj dalej

21 październik, 2019

19-20.10.2019 - Roczny kurs "Zaufać sobie"

W miniony weekend uczestnicy wrocławskiej edycji kursu "Zaufać sobie" mieli okazję zapoznać się z tematem emocji i głębiej zaznajomić się z ich naturą.  Podczas drugiego z dziesięciu spotkań naszą grupę znakomicie ugościł Hotel Naturum z Rudy S…

Czytaj dalej