Grupa terapeutyczna dla mężczyzn - jakie są korzyści pracy w męskiej grupie?

Już jesienią 2017 w naszej ofercie pojawi się grupa terapeutyczna dla mężczyzn, prowadzona przez psychologa i psychoterapeutę Bartosza Kozaka. Będzie to jedyna tego typu grupa we Wrocławiu dedykowana panom!Jakie korzyści niesie praca w typowo męskiej grupie?

Praca w męskiej grupie pozwala poczuć się częścią wspólnoty, pokazuje, że mimo różnic w wieku, wykształceniu, zainteresowaniach i często też wartościach, jesteśmy tak naprawdę tacy sami

Dotykają nas te same kłopoty – czy to w związkach, w rodzinach czy też w pracy. Miewamy też podobne dylematy egzystencjalne. Wszyscy, bez względu na wiek i doświadczenie zawodowe czy życiowe, mierzymy się z oczekiwaniami społecznymi, wymaganiami ze strony kobiet i modelami męskości jakie kreują media. Owszem, w zależności od wieku, różnych momentów życiowych mają one inną wagę i nasilenie, ale są tak naprawdę uniwersalne.

W męskiej grupie możemy też doświadczyć, że łatwiej przejść przez kryzys przy wsparciu z zewnątrz oraz że spotkania w męskim gronie, w którym możemy się otworzyć, są tym, czego często nam w dorosłym życiu brakuje.

Różnica wieku między uczestnikami wbrew pozorom nie jest utrudnieniem, a nawet jest to doskonała okazja, aby spojrzeć na swoje problemy przez pryzmat doświadczeń starszych mężczyzn.

W naszym społeczeństwie, gdzie coraz trudniej podtrzymać przyjaźnie, a kilka pokoleń mężczyzn rzadko ma okazję szczerze porozmawiać, jest to bezcenna możliwość podjęcia próby zobaczenia siebie za kilka lat z niepodjętym problemem. Jeśli jest się jednym ze starszych uczestników, to przypomnienia sobie, co mnie ominęło, a co mogę jeszcze naprawić lub doceniania, jakie korzyści daje dojrzały wiek. Wszystkie grupy wiekowe odnoszą zwykle wielką korzyść z takiej wspólnej pracy.

________________
Szczegóły i zapisy ---> TUTAJ
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące grupy:
- dlaczego właśnie grupa, a nie warsztaty rozwojowe?
- dlaczego tak ważne są regularne spotkania?

Opublikowano w:

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

23 wrzesień, 2019

16-20 września 2019 - Ukryty przekaz choroby

Za nami pierwsza edycja nowego warsztatu autorstwa dr Marzanny Radziszewskiej-Konopki i mgr Jolanty Toporowicz, czyli treningu identyfikacji i uwalniania emocji "Ukryty przekaz choroby". W przepięknej i sprzyjającej pracy oraz skupieniu Zagrodzie Ojrzanów…

Czytaj dalej

13 wrzesień, 2019

AKCEPTACJA - różne perspektywy

Powoli i spokojnie, kojąc ciepłym światłem, nadchodzi jesień. Łagodnie zaprasza do zatrzymania się i refleksji nad życiem oraz jego zmienną naturą. Przyroda przejawiająca się w stałej przemianie, wzroście, rozkwicie, uspokojeniu i uśpieniu, prezentuje swo…

Czytaj dalej

23 sierpień, 2019

Nasze „ja” w perspektywie egocentryzmu

Żyjemy w epoce nazwanej przez Paula Crutzena antropocenem, czyli erą człowieka. Czym ona jest i  jakie ma to konsekwencje dla nas wszystkich, od 40 lat pokazuje w swojej twórczości wybitny francuski dziennikarz i fotograf Yann Arthus Bertrand  http://www.…

Czytaj dalej