Jak dobrze żyć i pracować?

Prawie wszyscy doświadczamy w życiu stanu, w którym stajemy „oko w oko” z bezsensem naszych codziennych zmagań i wysiłku. Zadajemy sobie pytania: „po co to wszystko? Dokąd mnie to prowadzi? Czy w ogóle mnie to prowadzi? I kto albo co jest tym prowadzącym?...Pytania, pytania, zwykle bez budującej odpowiedzi….

Chwila zadumy, doświadczonej frustracji, niewygodnej NIEWIADOMEJ i wracamy z powrotem do kołowrotu…nie weryfikując ani kierunku ani jego sensu…działamy jak automaty zaprogramowane na bliżej nieokreślony zysk w przyszłości, który ZAWSZE jest w PRZYSZŁOŚCI…i zawsze nieokreślony.

Czy zastanawiamy się jak to robimy, jak myślimy, że działamy w sposób, który eksploatuje i wypala wewnętrznie, nie przynosząc pożądanych rezultatów (zakładam, że wszyscy mamy jakieś wyobrażenia i cele, które wyznaczają nam azymut)

Jaki jest nasz cel i sens aktywności, czy uczymy się na swoich błędach?
Kto, co i dlaczego stanowi o motywacji naszych działań?
Czy możemy uznać nasze życie na tyle wartościowym, że uznamy za ważną refleksję jak chcemy żyć? Czy mamy na tyle odwagi, żeby uznać własną odpowiedzialność za jakość tego jak żyjemy?

Jak to zrobić, żeby nie przeżyć życia na „autopilocie” albo w stanie autohipnozy w pogoni za za dostatkiem i szczęściem czekającym tuż za rogiem?

Zapraszamy na warsztat „Jak żyć i pracować, żeby nie zwariować?”

Mamy szansę przyjrzeć się mechanizmom i przekonaniom skłaniającym nas do ciągłej gonitwy za czymś niedoścignionym i poszukać inspiracji do innej, mamy nadzieję, inspirującej drogi sposobu traktowania naszych wysiłków. Traktowania ich bardziej jako środka do świadomie obranego celu i traktowanego w sposób elastyczny i adekwatny zarówno do naszych osobistych możliwości jak i zewnętrznych okoliczności.
Zgodnego z naszą wewnętrzną, autentyczną i głęboką istotą.

ZAPRASZAMY!

Już 11 listopada, godz. 10 00-18 00

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

03 grudzień, 2019

Osobowość narcystyczna

Wyobraź sobie, że masz stale towarzyszące Ci poczucie niespełnienia, jakiś rodzaj wewnętrznej pustki, dotkliwie przypominającej o sobie każdego dnia. Przenikliwe poczucie braku, którego nie da się niczym ukoić. Jest Twoim doświadczeniem bez Twojej zgody i…

Czytaj dalej