Jak dobrze żyć i pracować?

Prawie wszyscy doświadczamy w życiu stanu, w którym stajemy „oko w oko” z bezsensem naszych codziennych zmagań i wysiłku. Zadajemy sobie pytania: „po co to wszystko? Dokąd mnie to prowadzi? Czy w ogóle mnie to prowadzi? I kto albo co jest tym prowadzącym?...Pytania, pytania, zwykle bez budującej odpowiedzi….

Chwila zadumy, doświadczonej frustracji, niewygodnej NIEWIADOMEJ i wracamy z powrotem do kołowrotu…nie weryfikując ani kierunku ani jego sensu…działamy jak automaty zaprogramowane na bliżej nieokreślony zysk w przyszłości, który ZAWSZE jest w PRZYSZŁOŚCI…i zawsze nieokreślony.

Czy zastanawiamy się jak to robimy, jak myślimy, że działamy w sposób, który eksploatuje i wypala wewnętrznie, nie przynosząc pożądanych rezultatów (zakładam, że wszyscy mamy jakieś wyobrażenia i cele, które wyznaczają nam azymut)

Jaki jest nasz cel i sens aktywności, czy uczymy się na swoich błędach?
Kto, co i dlaczego stanowi o motywacji naszych działań?
Czy możemy uznać nasze życie na tyle wartościowym, że uznamy za ważną refleksję jak chcemy żyć? Czy mamy na tyle odwagi, żeby uznać własną odpowiedzialność za jakość tego jak żyjemy?

Jak to zrobić, żeby nie przeżyć życia na „autopilocie” albo w stanie autohipnozy w pogoni za za dostatkiem i szczęściem czekającym tuż za rogiem?

Zapraszamy na warsztat „Jak żyć i pracować, żeby nie zwariować?”

Mamy szansę przyjrzeć się mechanizmom i przekonaniom skłaniającym nas do ciągłej gonitwy za czymś niedoścignionym i poszukać inspiracji do innej, mamy nadzieję, inspirującej drogi sposobu traktowania naszych wysiłków. Traktowania ich bardziej jako środka do świadomie obranego celu i traktowanego w sposób elastyczny i adekwatny zarówno do naszych osobistych możliwości jak i zewnętrznych okoliczności.
Zgodnego z naszą wewnętrzną, autentyczną i głęboką istotą.

ZAPRASZAMY!

Już 11 listopada, godz. 10 00-18 00

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

23 wrzesień, 2019

16-20 września 2019 - Ukryty przekaz choroby

Za nami pierwsza edycja nowego warsztatu autorstwa dr Marzanny Radziszewskiej-Konopki i mgr Jolanty Toporowicz, czyli treningu identyfikacji i uwalniania emocji "Ukryty przekaz choroby". W przepięknej i sprzyjającej pracy oraz skupieniu Zagrodzie Ojrzanów…

Czytaj dalej

13 wrzesień, 2019

AKCEPTACJA - różne perspektywy

Powoli i spokojnie, kojąc ciepłym światłem, nadchodzi jesień. Łagodnie zaprasza do zatrzymania się i refleksji nad życiem oraz jego zmienną naturą. Przyroda przejawiająca się w stałej przemianie, wzroście, rozkwicie, uspokojeniu i uśpieniu, prezentuje swo…

Czytaj dalej

23 sierpień, 2019

Nasze „ja” w perspektywie egocentryzmu

Żyjemy w epoce nazwanej przez Paula Crutzena antropocenem, czyli erą człowieka. Czym ona jest i  jakie ma to konsekwencje dla nas wszystkich, od 40 lat pokazuje w swojej twórczości wybitny francuski dziennikarz i fotograf Yann Arthus Bertrand  http://www.…

Czytaj dalej