Kiedy choruje nasza kobiecość?

Wybiegając nieco poza materialistyczny paradygmat i właściwe mu rozumienie chorób i ich przyczyn, przyjrzyjmy się temu, czym jest kobiecość w swojej naturze.

Czujesz się kobietą, piękną i zmysłową, masz w sobie wyrazistą i pełną energii radość życia. Ekspresja kobiecości daje ci poczucie lekkości i jakiś bliżej niezdefiniowany dostęp do poczucia spełnienia. Intymność, którą dzięki niej budujesz jest czysta i pełna, rozszerza się na inne wymiary: miłość, oddanie, zaufanie do życia i jego piękna. Kobiecości doświadczasz poprzez spotkanie z męskością, bez niej zostałaby niezdefiniowana.

Poprzez Twoje kobiece ciało rodzi się nowe życie. Przyjmując je z otwartością bierzesz udział w cudzie stworzenia, sprowadzasz na świat nową istotę. Kobiecą obecnością i czułością tworzysz przestrzeń do wzrastania kolejnego człowieka, obdarzasz miłością, troszczysz się i chronisz. Stajesz się dla tej małej i bezradnej jeszcze istoty przewodniczką po świecie, w którym przyszło wam się spotkać. Tworzysz razem ze swym męskim zwierciadłem przestrzeń, w której wasze dziecko urzeczywistnia swoje istnienie i z czasem odchodzi we własny, dorosły świat.

Przychodzi wówczas czas na kolejną odsłonę Twojej kobiecości - dojrzałej, pełnej wzbogacającego Cię doświadczenia podróży przez Życie. Korzystając z niego budujesz swoją przestrzeń wokół tego, co uznajesz za wartość: towarzyszenia kolejnym pokoleniom, tworząc przystań, w której mogą odpocząć i nabrać energii. Równolegle realizujesz swoje talenty, zainteresowania, pasje. Masz czas na kontemplację życia i ogromną radość, która z tego wynika. Budujesz wokół świat bogaty w kobiecą mądrość we współistnieniu z Twoim zwierciadłem - męskością i różnorodnością świata.

Wszystko to dzieje się niezależnie od Ciebie, jeśli odważysz się zaufać sobie i odkryjesz na nowo szacunek do swojej głębokiej istoty. Otworzysz wówczas następną, piękną przestrzeń swojej kobiecości.  Pozwolisz urzeczywistnić się swojej kobiecej naturze, docierając do miejsca, w którym stajesz się starą kobietą, emanującą ciszą, spokojem, głęboką mądrością i bezwarunkową miłością.


Wpis do pobrania:

Kobiecosc_2.01.2020.pdf

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

19 grudzień, 2019

Pokora w perspektywie poziomów świadomości

Grudzień, wraz ze swoim świątecznym nastrojem, sprzyja refleksji nad wartościami, w zgodzie z którymi żyjemy. W każdej pojedynczej chwili stwarzamy jakość naszej codzienności, a w rezultacie też i naszą zewnętrzną rzeczywistość. Decyzje, które podejmujemy…

Czytaj dalej

16 grudzień, 2019

14-15.12.2019 - Roczny kurs "Zaufać sobie"

Za nami ostatnie w tym roku zajęcia kursu "Zaufać sobie". W świątecznej atmosferze hotelu Jakubus uczestnicy kursu V edycji i edycji zaawansowanej mierzyli się z tematem osobowości i trenowali sposoby komunikacji z równych poziomów świadomości. Wszystkim …

Czytaj dalej

03 grudzień, 2019

Osobowość narcystyczna

Wyobraź sobie, że masz stale towarzyszące Ci poczucie niespełnienia, jakiś rodzaj wewnętrznej pustki, dotkliwie przypominającej o sobie każdego dnia. Przenikliwe poczucie braku, którego nie da się niczym ukoić. Jest Twoim doświadczeniem bez Twojej zgody i…

Czytaj dalej