Kiedy choruje nasza kobiecość?

Wybiegając nieco poza materialistyczny paradygmat i właściwe mu rozumienie chorób i ich przyczyn, przyjrzyjmy się temu, czym jest kobiecość w swojej naturze.

Czujesz się kobietą, piękną i zmysłową, masz w sobie wyrazistą i pełną energii radość życia. Ekspresja kobiecości daje ci poczucie lekkości i jakiś bliżej niezdefiniowany dostęp do poczucia spełnienia. Intymność, którą dzięki niej budujesz jest czysta i pełna, rozszerza się na inne wymiary: miłość, oddanie, zaufanie do życia i jego piękna. Kobiecości doświadczasz poprzez spotkanie z męskością, bez niej zostałaby niezdefiniowana.

Poprzez Twoje kobiece ciało rodzi się nowe życie. Przyjmując je z otwartością bierzesz udział w cudzie stworzenia, sprowadzasz na świat nową istotę. Kobiecą obecnością i czułością tworzysz przestrzeń do wzrastania kolejnego człowieka, obdarzasz miłością, troszczysz się i chronisz. Stajesz się dla tej małej i bezradnej jeszcze istoty przewodniczką po świecie, w którym przyszło wam się spotkać. Tworzysz razem ze swym męskim zwierciadłem przestrzeń, w której wasze dziecko urzeczywistnia swoje istnienie i z czasem odchodzi we własny, dorosły świat.

Przychodzi wówczas czas na kolejną odsłonę Twojej kobiecości - dojrzałej, pełnej wzbogacającego Cię doświadczenia podróży przez Życie. Korzystając z niego budujesz swoją przestrzeń wokół tego, co uznajesz za wartość: towarzyszenia kolejnym pokoleniom, tworząc przystań, w której mogą odpocząć i nabrać energii. Równolegle realizujesz swoje talenty, zainteresowania, pasje. Masz czas na kontemplację życia i ogromną radość, która z tego wynika. Budujesz wokół świat bogaty w kobiecą mądrość we współistnieniu z Twoim zwierciadłem - męskością i różnorodnością świata.

Wszystko to dzieje się niezależnie od Ciebie, jeśli odważysz się zaufać sobie i odkryjesz na nowo szacunek do swojej głębokiej istoty. Otworzysz wówczas następną, piękną przestrzeń swojej kobiecości.  Pozwolisz urzeczywistnić się swojej kobiecej naturze, docierając do miejsca, w którym stajesz się starą kobietą, emanującą ciszą, spokojem, głęboką mądrością i bezwarunkową miłością.

Pliki załączone do wpisu
Kobiecość
Wpis do pobrania
Opublikowano w: tagi
  • kobiecość
  • poziomy świadomości
  • rozwój osobisty
  • rozwój osobisty wrocław

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jolanta Toporowicz, psychoterapeutka z prawie 30 letnim doświadczeniem zawodowym.
Twórczyni Mapy poziomów świadomości ego MapaJa oraz Rocznego Kursu "Zaufać sobie". Autorka książek: "(Nie)zwyczajne ja" i "MapaJa Jakość życia w świetle poziomów świadomości ego. Prowadzi kursy, treningi, indywidualne konsultacje i mentoring.


Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

12 lipiec, 2021

Zmiana

Pomimo pięknego lata wisi nad nami widmo zagrożenia. Media nie zaprzestają informowania o nim, jak i o jedynie słusznym rozwiązaniu. W prosty i przewidywalny sposób rodzi się konflikt między ludźmi, którzy różnią się sposobem rozumienia tego, co się dziej…

Czytaj dalej

31 maj, 2021

Zagadka powtarzających się scenariuszy.

Zagadka powtarzających się scenariuszy. Nowa rzeczywistość, od kilkunastu miesięcy stawiająca nas przed faktem nieuchronnych zmian staje się coraz bardziej wymagająca. Zmienia się nasz sposób myślenia, styl życia, edukacji, pracy i ochrony zdrowia. Chaos …

Czytaj dalej