Kiedy choruje nasza kobiecość?

Wybiegając nieco poza materialistyczny paradygmat i właściwe mu rozumienie chorób i ich przyczyn, przyjrzyjmy się temu, czym jest kobiecość w swojej naturze.

Czujesz się kobietą, piękną i zmysłową, masz w sobie wyrazistą i pełną energii radość życia. Ekspresja kobiecości daje ci poczucie lekkości i jakiś bliżej niezdefiniowany dostęp do poczucia spełnienia. Intymność, którą dzięki niej budujesz jest czysta i pełna, rozszerza się na inne wymiary: miłość, oddanie, zaufanie do życia i jego piękna. Kobiecości doświadczasz poprzez spotkanie z męskością, bez niej zostałaby niezdefiniowana.

Poprzez Twoje kobiece ciało rodzi się nowe życie. Przyjmując je z otwartością bierzesz udział w cudzie stworzenia, sprowadzasz na świat nową istotę. Kobiecą obecnością i czułością tworzysz przestrzeń do wzrastania kolejnego człowieka, obdarzasz miłością, troszczysz się i chronisz. Stajesz się dla tej małej i bezradnej jeszcze istoty przewodniczką po świecie, w którym przyszło wam się spotkać. Tworzysz razem ze swym męskim zwierciadłem przestrzeń, w której wasze dziecko urzeczywistnia swoje istnienie i z czasem odchodzi we własny, dorosły świat.

Przychodzi wówczas czas na kolejną odsłonę Twojej kobiecości - dojrzałej, pełnej wzbogacającego Cię doświadczenia podróży przez Życie. Korzystając z niego budujesz swoją przestrzeń wokół tego, co uznajesz za wartość: towarzyszenia kolejnym pokoleniom, tworząc przystań, w której mogą odpocząć i nabrać energii. Równolegle realizujesz swoje talenty, zainteresowania, pasje. Masz czas na kontemplację życia i ogromną radość, która z tego wynika. Budujesz wokół świat bogaty w kobiecą mądrość we współistnieniu z Twoim zwierciadłem - męskością i różnorodnością świata.

Wszystko to dzieje się niezależnie od Ciebie, jeśli odważysz się zaufać sobie i odkryjesz na nowo szacunek do swojej głębokiej istoty. Otworzysz wówczas następną, piękną przestrzeń swojej kobiecości.  Pozwolisz urzeczywistnić się swojej kobiecej naturze, docierając do miejsca, w którym stajesz się starą kobietą, emanującą ciszą, spokojem, głęboką mądrością i bezwarunkową miłością.

Pliki załączone do wpisu
Kobiecość
Wpis do pobrania
Opublikowano w: tagi
  • kobiecość
  • poziomy świadomości
  • rozwój osobisty
  • rozwój osobisty wrocław

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jolanta Toporowicz, psychoterapeutka z prawie 30 letnim doświadczeniem zawodowym.
Twórczyni Mapy poziomów świadomości ego MapaJa oraz Rocznego Kursu "Zaufać sobie". Autorka książek: "(Nie)zwyczajne ja" i "MapaJa Jakość życia w świetle poziomów świadomości ego. Prowadzi kursy, treningi, indywidualne konsultacje i mentoring.


Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

18 październik, 2021

Chaos, zamęt informacyjny, lęk- jak sobie z nimi radzić?

Szok, przedłużająca się opresja i zmęczenie perspektywą przedłużającego się straszenia koszmarnymi scenariuszami powoduje, że skłonni jesteśmy przyjąć każde „gotowe rozwiązanie”, by wreszcie udręka się skończyła… Kryzys, w którym przyszło nam żyć jest, ja…

Czytaj dalej

04 październik, 2021

Jak dziedziczona świadomość determinuje nasze życie?

Jakie są różnice pomiędzy wpływem trudnych, traumatycznych przeżyć, a poziomem świadomości? Czy każde cierpienie uszlachetnia? Czym jest poczucie bezsensu i jak z niego wyjść? To kilka z wielu pytań zadanych po lekturze książki "MapaJa®. Jakość życia w pe…

Czytaj dalej