KURS "BYĆ SOBĄ": Jak odczytywać historie zapisane w ciele?

Każda sytuacja, która spotyka nas w życiu - komfortowa czy też nie - powoduje szereg zmian fizjologicznych w organizmie i uruchamia określony zestaw objawów, np. ściśnięty żołądek, napięty kark, ból pleców i głowy czy drżenie rąk. Nawet jeśli reakcje te są nam doskonale znane, to często nie łączymy ich z doświadczanymi na co dzień emocjami.


Od czego w takim razie zacząć oswajanie emocji?


Zacznijmy przede wszystkim od pogłębienia świadomości ciała i wejścia w praktykę uważności właśnie poprzez ciało. Dzięki temu nauczymy się zauważać mikrozmiany, które pojawiają się w nas na bieżąco pod wpływem tego, czego doświadczamy w codzienności. Są to właśnie emocje, które poprzez szczery i akceptujący kontakt z własnym ciałem nauczymy się z czasem coraz lepiej określać i świadomiej przeżywać.


Jakie historie "nosi" nasze ciało?


Pamiętajmy, że ciało powie czasami więcej niż umysł, który woli milczeć chroniąc nas przed zranieniem. Ciało, jeśli tylko nie jest bardzo poblokowane, "powie" zawsze co się dzieje. Z tej cennej informacji możemy na bieżąco korzystać. Możemy także powoli, krok po kroku, odczytywać historie jakie nasze ciało zapisało w przeszłości.


Przed nami fascynująca i emocjonująca lektura ;-)


Jeśli jesteś zainteresowany jakie historie zapisało Twoje ciało i według jakiego kodu je odszyfrowywać, w połączeniu z integracją obszaru umysłu i ducha, to zapraszamy na nową, czwartą już, edycję Kursu Rozwoju Osobistego BYĆ SOBĄ.


----------------------------

Informacje na temat idei ---> TUTAJ
Informacje na temat edycji wrocławskiej ---> TUTAJ
Informacje na temat edycji warszawskiej (nowość!) ---> TUTAJ
Opinie uczestników
poprzednich edycji ---> TUTAJ

Opublikowano w: tagi
  • kurs rozwoju osobistego wrocław
  • roczny kurs rozwoju osobistego wrocław
  • rozwój osobisty szkolenie
  • rozwój osobisty wrocław

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z ponad 25-letnim letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia.

Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

18 maj, 2020

Ego: kim jestem?

Narracja wokół rozwoju osobistego i duchowego operuje pojęciem „ego” w niefrasobliwy i bardzo nieprecyzyjny sposób. Prawie wszyscy używamy tego pojęcia, niewielu z nas jednak pochyla się nad jego treścią. Kim jestem? Jak siebie definiuję? Kiedy mogę mówić…

Czytaj dalej

26 kwiecień, 2020

Zagadki komunikacji

Komunikacja w kontaktach między ludźmi jest podstawowym narzędziem, dzięki któremu przekazujemy sobie informacje, wiedzę, wymieniamy się wrażeniami i uczuciami. Dla większości z nas sposób, w jaki to robimy nie stanowi przedmiotu zainteresowania. Tak się …

Czytaj dalej