KURS "BYĆ SOBĄ": Jak odczytywać historie zapisane w ciele?

Każda sytuacja, która spotyka nas w życiu - komfortowa czy też nie - powoduje szereg zmian fizjologicznych w organizmie i uruchamia określony zestaw objawów, np. ściśnięty żołądek, napięty kark, ból pleców i głowy czy drżenie rąk. Nawet jeśli reakcje te są nam doskonale znane, to często nie łączymy ich z doświadczanymi na co dzień emocjami.


Od czego w takim razie zacząć oswajanie emocji?


Zacznijmy przede wszystkim od pogłębienia świadomości ciała i wejścia w praktykę uważności właśnie poprzez ciało. Dzięki temu nauczymy się zauważać mikrozmiany, które pojawiają się w nas na bieżąco pod wpływem tego, czego doświadczamy w codzienności. Są to właśnie emocje, które poprzez szczery i akceptujący kontakt z własnym ciałem nauczymy się z czasem coraz lepiej określać i świadomiej przeżywać.


Jakie historie "nosi" nasze ciało?


Pamiętajmy, że ciało powie czasami więcej niż umysł, który woli milczeć chroniąc nas przed zranieniem. Ciało, jeśli tylko nie jest bardzo poblokowane, "powie" zawsze co się dzieje. Z tej cennej informacji możemy na bieżąco korzystać. Możemy także powoli, krok po kroku, odczytywać historie jakie nasze ciało zapisało w przeszłości.


Przed nami fascynująca i emocjonująca lektura ;-)


Jeśli jesteś zainteresowany jakie historie zapisało Twoje ciało i według jakiego kodu je odszyfrowywać, w połączeniu z integracją obszaru umysłu i ducha, to zapraszamy na nową, czwartą już, edycję Kursu Rozwoju Osobistego BYĆ SOBĄ.


----------------------------

Informacje na temat idei ---> TUTAJ
Informacje na temat edycji wrocławskiej ---> TUTAJ
Informacje na temat edycji warszawskiej (nowość!) ---> TUTAJ
Opinie uczestników
poprzednich edycji ---> TUTAJ

Opublikowano w:

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

12 listopad, 2019

9-10.11.2019 - ropoczęcie kursu dla zaawansowanych

Ruszyła... :) zaawansowana grupa kursu "Zaufać sobie". W przepięknym plenerze Hotel & Restauracja Jakubus ... i z charakterystyczną dla obiektu i naszego kursu - końską dawką emocji :-)) Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i obsłudze hote…

Czytaj dalej

21 październik, 2019

19-20.10.2019 - Roczny kurs "Zaufać sobie"

W miniony weekend uczestnicy wrocławskiej edycji kursu "Zaufać sobie" mieli okazję zapoznać się z tematem emocji i głębiej zaznajomić się z ich naturą.  Podczas drugiego z dziesięciu spotkań naszą grupę znakomicie ugościł Hotel Naturum z Rudy S…

Czytaj dalej