Nowe miejsce, nowe pomysły, nowa energia - podsumowanie roku 2016 w Euphonii

Nowe miejsce, nowe pomysły, nowa energia - pierwsze urodziny Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia w nowym  miejscu  

Nowe miejsce, starożytne przesłanie


Euphonia  po grecku to "piękne, harmonijne i miłe dla ucha brzmienie".  Euphonia we Wrocławiu to miejsce sprzyjające osiąganiu  harmonii w życiu, tak prywatnym jak  i zawodowym. Współpraca Instytutu z Polsko-Niemiecką Fundacją Willigisa Jägera „Mądrość Wschodu i Zachodu” owocuje z roku na rok coraz większymi możliwościami wspierania osób zainteresowanych rozwojem osobistym na drodze integracji ciała, psychiki oraz ducha. Mijający rok obfitował w wiele zmian. Jedną z nich jest nowa siedziba – miejsce o niepowtarzalnym klimacie oraz ciekawym stylu, będącym połączeniem umiaru i prostoty.

Zacznijmy od  psychoterapii …

\

Euphonia to możliwość podjęcia psychoterapii krótko - lub długoterminowej. Prowadzi je psychoterapeutka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, Jolanta Toporowicz.

A po terapii …

Dla niektórych prawdziwe życie rozpoczyna się w czasie  psychoterapii, ale jest  ona przecież tylko początkiem. Ośrodek wspiera także w praktycznym stosowaniu umiejętności  poznawanych w trakcie terapii lub na drodze autorefleksji: praktyczne warsztaty, takie jak intensywne 5-dniowe treningi to nic innego jak ćwiczenie  umiejętności  praktycznych: nazywanie swoich emocji, ich wyrażanie oraz adekwatne reagowanie.


Kurs roczny jak Być sobą


Euphonia już po raz drugi organizuje autorski roczny kurs Być sobą. Wykłady, ćwiczenia i dyskusje pozwalają uczestnikom na doświadczenie pełnego,  zintegrowanego podejścia  do człowieka, z bogactwem jego doznań psychicznych, mądrością ciała oraz otwarciem się na duchowość. Nowością jest wzbogacenie  oferty  kursu o warsztaty otwarte,  tematycznie związane z wybranym obszarem: ciało, umysł i duch.


A jeśli jest potrzebny coaching …


Nowe miejsce to także nowa propozycja, tym razem skierowana przede wszystkim do osób  potrzebujących wsparcia na polu zawodowym. Coaching w Instytucie prowadzi Alexander Poraj - Żakiej, jeden z współtwórców Euphonii. Posiadane przez niego doświadczenie w coachingu kadry  zarządzającej firm europejskich to gwarancja wysokiego standardu oraz odpowiedzialnego i etycznego wsparcia. Prowadzony  w Instytucie  coaching realizowany jest w duchu integracyjnym czyli takim, który w procesie zmiany nie wyklucza żadnego  z obszarów życia, ale pokazuje, że  dopiero zintegrowanie życia osobistego, zawodowego oraz rodzinnego skutkuje  doświadczaniem pełni życia.


Nowa współpraca ... dla  ciała


Ośrodek, realizując konsekwentnie integralne podejście do człowieka, nawiązał cenną współpracę z dr n.med. Marzanną Radziszewską – Konopką. Owocem tego są inspirujące wykłady o nowatorskim podejściu do choroby i jej przesłania, psychobiologii. Pierwszy, wprowadzający wykład w listopadzie 2016, cieszył się ogromnym powodzeniem i zgromadził ponad czterdzieści osób. Na kolejny rok zaplanowane są następne szkolenia oraz wykłady otwarte z psychobiologii.


A dla ducha … medytacja  w ośrodku


Euphonia od lat zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej medytacji. Środowe spotkania stały się już  nasza "świecką" tradycją. W mijającym roku Instytut wprowadził także dłuższe, 3 godzinne zazen. Są one organizowane przed ważnymi, powiązanymi z tradycją świętami,  takimi jak Wszystkich Świętych, Nowy Rok  lub czas refleksji około świątecznej.


… lub medytacja wyjazdowa


Instytut we współpracy z Fundacją Mądrość Wschodu i Zachodu organizuje od kilku lat, dwa razy w roku, sesshin czyli medytacyjne odosobnienia. Medytacja w duchu świeckiej linii zen „Pusta Chmura” ma miejsce w  Antoniowie, wsi położonej w Kotlinie Jeleniogórskiej, z dala od hałasu i cywilizacji. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie tego typu pogłębianiem praktyki zen. Sesshin prowadzi  Alexander Poraj – Żakiej, mistrz zen i oficjalny następca Willigisa Jägera (założyciela linii „Pusta Chmura”). Podczas sesshin jest możliwość skorzystania z rozmów indywidualnych, czyli doksuan oraz wysłuchania wykładów Alexandra, tzw. teisho.


Euphonia i świat Internetu


Euphonia, mimo swej starożytnej nazwy, odważnie wkracza w świat nowoczesnej technologii. Przejrzysta, aż chce się powiedzieć  harmonijna strona internetowa  pozwala z  łatwością zorientować  się w aktualnych wydarzeniach, uzyskać dostęp do wartych  przeczytania publikacji Pod koniec roku Instytut dołączył się do Festiwalu Rozwoju Osobistego Dotyk Kolibra, który odbywał się w przestrzeni wirtualnej. W ramach współpracy z organizatorami, Alexander Poraj-Żakiej wziął udział w webinarach, które jako nowa forma nawiązania kontaktu z osobami otwartymi na samorozwój, spotkała się z dużym zainteresowaniem.


Blog


Blog WszystkoJedno.com również świętuje swoje pierwsze urodziny. Jest to wspólny projekt Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu oraz Euphonii. Blog porusza, inspiruje i  daje do myślenia. Z każdym tygodniem możemy pochwalić się  coraz większą  liczbą osób czekających na nowy wpis z jednego z trzech obszarów: umysł, ciało i duch. Jest to dowodem, że  rozwój osobisty i  niełatwa droga pracy nad sobą są  ważne i potrzebne, a każda inspiracja jest cenna.


Nowe  miejsce, nowa energia zespołu


Dynamiczny rok, zmiany w ofercie, nowe pomysły i podejmowanie kolejnych wyzwań nie byłyby możliwe bez rozbudowania zespołu. Dołączyła do nas Agnieszka Bonar-Sadulska, która koordynuje pracę Instytutu, organizację warsztatów, prowadzenie bloga oraz aktywnie uczestniczy w realizacji strategii Euphonii.


Nic dla was bez was!


Dziękujemy za wspólną wędrówkę, od lat razem, od roku na nowym miejscu!  


Specjalne podziękowania dla Doroty Bauer, która wspólnie z nami tworzyła pierwszą edycję Kursu Być sobą!  


Zapraszamy do galerii zdjęć z nowej siedziby Euphonii

Opublikowano w: tagi
  • euphonia
  • euphonia wrocław
  • kursy rozwoju osobistego wrocław
  • roczny kurs rozwoju osobistego
  • roczny kurs rozwoju osobistego być sobą
  • rozówj osobisty wrocław
  • rozwój osobisty warsztaty
  • szkolenia wrocław

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z ponad 25-letnim letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia.

Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

15 luty, 2021

Emocje i uczucia - esencja życia.

Emocje i uczucia- esencja życia. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, pełni entuzjazmu, radości, czy zachwytu, oddychamy pełną piersią doświadczając życia. Nie bez powodu mówimy o stanie zadowolenia i przepełniającej nas energii „czuję, że żyję”. To momenty, w któr…

Czytaj dalej

04 styczeń, 2021

Postanowienia noworoczne na rok 2021

W nowy, 2021 rok wchodzimy z wielką niewiadomą i emocjonalnym wyeksploatowaniem kondycji emocjonalnej i mentalnej. Za nami szokujące wydarzenia, z których jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć, a już przed nami kolejne, niejednoznaczne fakty, afery i medialnie …

Czytaj dalej