Promocja książki „Rozmowy o codzienności” na Wrocławskich Targach Dobrych Książek 2015

Galeria

Artykuł

W tym roku prestiżowe Targi Dobrych Książek odbyły się po raz pierwszy we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Cieszące się zainteresowaniem wśród czytelników rozmowy z autorami, prelekcje oraz warsztaty odbywały się w specjalnie przygotowanych salach spotkań. Hala wystawowa była przestronna, klimatyzowana, a stoiska kusiły swoimi propozycjami wydawniczymi. Od czwartku 3 grudnia do niedzieli 6 grudnia targi odwiedziło ponad 0,5 miliona czytelników.

Współczesna duchowość
Fundacja Willigisa Jagera Mądrość Wschodu i Zachodu po raz pierwszy uczestniczyła w tym przedsięwzięciu promując najnowszą książkę „Rozmowy o codzienności” Willigisa Jagera i Alexandra Poraj-Żakieja. Nasze stoisko „Współczesna duchowość” przygotowało ciekawą propozycję dla czytelników poszukujących książek o świeckiej duchowości. Oferta wydawnictwa Charaktery oraz nasza książka „Rozmowy o codzienności” spotkały się z niezwykle pozytywnym odbiorem wśród czytelników, co jest dla nas osobistym powodem do dumy.

Gość specjalny Alexander Poraj-Żakiej
Gościem specjalnym naszej Fundacji na targach był Alexander Poraj-Żakiej współautor książki „Rozmowy o codzienności”, mistrz zen świeckiej liniii Willigisa Jagera „Pusta Chmura”. W trakcie sobotniego spotkania z czytelnikami Alexander Poraj-Żakiej opowiadał o wymiarze i istocie świeckiej duchowości w aspekcie zen. Padło wiele głębokich, nurtujących nas pytań, na które Alexander odpowiadał niezwykle wyczerpująco. Po spotkaniu na naszym stoisku „Współczesna duchowość” Alexander Poraj-Żakiej podpisywał swoją najnowszą książkę i rozmawiał z czytelnikami już całkiem prywatnie.

Wszystkie spotkania z czytelnikami w ramach Targów Dobrych Książek 2015 były niezwykle owocne, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Utwierdziły nas one w przekonaniu, że temat współczesnej, świeckiej duchowości podejmuje coraz więcej młodych ludzi. Co jest dla nas szczególnym powodem do jeszcze bardziej wzmożonej pracy w naszej Fundacji Willigisa Jagera Mądrość Wschodu i Zachodu oraz Instytucie Euphonia. Zapraszamy zatem wszystkich serdecznie.

Opublikowano w:

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.


Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”.

Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

23 wrzesień, 2019

16-20 września 2019 - Ukryty przekaz choroby

Za nami pierwsza edycja nowego warsztatu autorstwa dr Marzanny Radziszewskiej-Konopki i mgr Jolanty Toporowicz, czyli treningu identyfikacji i uwalniania emocji "Ukryty przekaz choroby". W przepięknej i sprzyjającej pracy oraz skupieniu Zagrodzie Ojrzanów…

Czytaj dalej

13 wrzesień, 2019

AKCEPTACJA - różne perspektywy

Powoli i spokojnie, kojąc ciepłym światłem, nadchodzi jesień. Łagodnie zaprasza do zatrzymania się i refleksji nad życiem oraz jego zmienną naturą. Przyroda przejawiająca się w stałej przemianie, wzroście, rozkwicie, uspokojeniu i uśpieniu, prezentuje swo…

Czytaj dalej

23 sierpień, 2019

Nasze „ja” w perspektywie egocentryzmu

Żyjemy w epoce nazwanej przez Paula Crutzena antropocenem, czyli erą człowieka. Czym ona jest i  jakie ma to konsekwencje dla nas wszystkich, od 40 lat pokazuje w swojej twórczości wybitny francuski dziennikarz i fotograf Yann Arthus Bertrand  http://www.…

Czytaj dalej