Psychobiologia - wielowymiarowa perspektywa rozumienia przyczyn powstawania chorób

Temat zdrowia i choroby towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. W zależności od okresu w historii ludzkości i kultury traktowany był różnie. Pierwotne plemiona radziły sobie z dolegliwościami przy udziale szamanów, rytuałów, ziołolecznictwa i zabiegów nazywanych dzisiaj „parapsychologią”. Dalekowschodnie tradycje leczenia od kilku tysięcy lat opierają dbałość o zdrowie na współzależności wielu ich przyczyn, a samo leczenie, np. w tradycyjnej medycynie chińskiej polega na dbałości o równowagę we wszystkich aspektach życia (podobnie jak i we współczesnej, holistycznej koncepcji zdrowia naszej kultury).

W kulturze zachodnioeuropejskiej żyjemy w czasach dostatku materialnego i intelektualnego. Dostęp do dóbr całego świata, w tym do różnorodnej i bogatej wiedzy, inspiruje naukowców wielu dziedzin do poszukiwania nowych perspektyw. Badania dociekliwych, wiedzionych intuicją, solidną wiedzą i otwartymi umysłami badaczy wzbogacają tradycyjne fundamenty medycyny akademickiej o szeroką, wielowymiarową perspektywę przyczyn i zależności. Szersza niż linearna, oparta na racjonalnym, materialistycznym paradygmacie koncepcja zdrowia i choroby sprawia, że mamy szansę rozumieć inaczej sens naszej egzystencji i wartość wszystkiego, co się w niej pojawia, w tym też i chorób.

Czym jest choroba, jaką pełni funkcję? Czym jest nasza biologiczna matryca? Jakie są mechanizmy „zapisywania” w niej potencjalności chorób? Jaki wpływ na powstawanie choroby mają trudne sytuacje i związane z nimi bolesne emocje? W jaki biologiczny sposób reaguje nasze ciało na przemilczane, niechciane fragmenty historii naszych rodzin? Dlaczego nie znikają one przez pokolenia i jaki ma to wpływ na nasz dobrostan?

Psychobiologia jest precyzyjną, wielowymiarową mapą mechanizmów powstawania chorób i sposobów rozwiązywania nieświadomych konfliktów leżących u ich podstaw. W prosty sposób pokazuje głęboką, egzystencjalną przestrzeń i jej momentami bezlitosny porządek. Przestrzeń, w której wszystko jest ze sobą współzależne i zdeterminowane. Dostęp do tej świadomości i przewartościowanie jakości życia jest pierwszym krokiem do powrotu do zdrowia.

Zapraszamy na kolejne już szkolenie z Psychobiologii, które poprowadzi dr n. med. Marzanna Radziszewska - Konopka. 
Podczas szkolenia zapoznamy się z przyczynami chorób nowotworowych i poznamy sposoby rozwiązywania konfliktów leżących u ich podstaw.

Szczegóły na http://bit.ly/SzkoleniePsychobiologia

Opublikowano w: tagi
  • czym jest psychobiologia
  • koncepcja psychobiologii
  • mechanizmy powstawania chorób
  • psychobiologia
  • psychobiologia wrocław
  • psychobiologia wykład wrocław
  • wykłady z psychobiologii

O autorze

Jolanta Toporowicz

Jolanta Toporowicz, psychoterapeutka z prawie 30 letnim doświadczeniem zawodowym.
Twórczyni Mapy poziomów świadomości ego MapaJa oraz Rocznego Kursu "Zaufać sobie". Autorka książek: "(Nie)zwyczajne ja" i "MapaJa Jakość życia w świetle poziomów świadomości ego. Prowadzi kursy, treningi, indywidualne konsultacje i mentoring.


Zobacz również

Inne artykuły powiązane z tym który czytasz

12 lipiec, 2021

Zmiana

Pomimo pięknego lata wisi nad nami widmo zagrożenia. Media nie zaprzestają informowania o nim, jak i o jedynie słusznym rozwiązaniu. W prosty i przewidywalny sposób rodzi się konflikt między ludźmi, którzy różnią się sposobem rozumienia tego, co się dziej…

Czytaj dalej

31 maj, 2021

Zagadka powtarzających się scenariuszy.

Zagadka powtarzających się scenariuszy. Nowa rzeczywistość, od kilkunastu miesięcy stawiająca nas przed faktem nieuchronnych zmian staje się coraz bardziej wymagająca. Zmienia się nasz sposób myślenia, styl życia, edukacji, pracy i ochrony zdrowia. Chaos …

Czytaj dalej