Psychobiologia: związki

relacje intymne z perspektywy Psychobiologii

Rozpocznij

Informacje organizacyjne

Termin

18.10.2020

niedziela 9.00-16.00

Forma zajęć

wykład

z panelem pytań

Miejsce

WenderEDU Business Center

ul. św. Józefa 1/3, Wrocław

Cena

430 zł z VAT

Opis wykładu

Nie ma przypadku w tym, z kim wchodzimy w bliskie relacje, nie tylko te intymne i jak się one układają. Na poziomie świadomym kierujemy się w naszych wyborach takimi wyobrażeniami o związkach, jak: jedność, harmonia, wzajemna troska, opieka, wsparcie, oddanie czy wspólne dążenie do sukcesu. Rzadziej kierujemy się ciekawością poznania drugiego człowieka, bez oczekiwania tego, co w tej relacji możemy otrzymać. Na poziomie nieświadomym kierują nami stłumione, nieuzdrowione rany emocjonalne, a związek z drugą osobą jest nadzieją na to, że rany przestaną się jątrzyć. Wcześniej czy później iluzja pryska. Pojawia się dyskomfort, frustracja, złość, poczucie winy, poczucie krzywdy.

Podczas wykładu zostaną omówione cztery podstawowe typy uwikłań, które leżą u podłoża większości bliskich relacji, w które wchodzimy oraz osiem podstawowych triad rodzinnych  - układów mama-tata-dziecko, w których odbywa się proces naszego warunkowania i budowania wzorca miłości, który służy nam potem do poszukiwania życiowych partnerów.

Dowiedzą się Państwo, jak poziom naszej świadomości wpływa na nasze podejście do problemów pojawiających się w relacjach i możliwości ich rozwiązywania. Zrozumiecie, jak wykorzystać doświadczenie z nich płynące do budowania bardziej satysfakcjonujących związków.

W programie

 • poznanie podstawowych różnic między miłością, zakochaniem a zależnością od drugiej osoby
 • przyjrzenie się relacjom i ich jakości z różnych poziomów świadomości
 • poznanie podstawowych funkcji związków i motywacji do wchodzenia w bliskie relacje
 • poznanie różnic pomiędzy konfliktem, uwikłaniem, a zdolnością doświadczania miłości i akceptacji
 • poznanie podstawowych rodzajów koluzji i podłoża ich powstawania
 • analiza triad rodzinnych i ich wpływu na tworzone w przyszłości związki
 • wyjaśnienie roli pary w biologii i znaczenia seksualności
 • poznanie wybranych przykładów z praktyki dr Marzanny Radziszewskiej

Zapraszamy

 • osoby, zmagające się z problemami w związku i szukające ich wielowymiarowych przyczyn
 • osoby, chcące poprawić jakość swoich relacji z partnerem
 • osoby, mające trudność w nawiązywaniu oraz budowaniu bliskich i intymnych relacji z innymi
 • osoby, które chcą przełamać schematy, powtarzające się w tworzonych przez nie związkach
 • wszystkie osoby zainteresowane tematyką Psychobiologii 

Agenda

/Spotkanie ma charakter szkolenia i umożliwia zdobycie wiedzy nie tylko teoretycznej, ale także poznania konkretnych przypadków wraz z ich interpretacją z perspektywy lekarza łączącego wiedzę akademicką z psychobiologią/


     
 • 9:00 – przywitanie i przedstawienie prowadzącej

 • 9:05-12.30- I część wykładu

 • 12:30- 13:30 – przerwa na lunch*

 • 13:30- 15:30 – II część wykładu

 • 15:30-16:00 – Panel pytań i odpowiedzi dla uczestników


*Około 12.30 zaplanowana jest godzinna przerwa obiadowa. Uczestnicy mogą w tym czasie udać się na lunch w okolicy lub też skorzystać z obiadu na miejscu, w WenderEdu

Prowadząca

Marzanna Radziszewska

dr n.med. Marzanna Radziszewska

Lekarz medycyny akademickiej z wieloletnim, bogatym dorobkiem naukowym i klinicznym, praktyk Psychobiologii z dziesięcioletnim doświadczeniem, wykładowca, twórczyni autorskiego programu Akademii Psychobiologii, założycielka i właścicielka Vedica.

Autorka i współautorka wielu prac naukowych. Współtworzyła i koordynowała w latach 2002-2009 Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Wykładała w Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Opracowała materiały szkoleniowe dla protetyków słuchu oraz poradnik dla rodziców dzieci słabosłyszących. Była rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opiniowania materiałów do kształcenia zawodowego protetyków słuchu oraz członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange. Jest członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii.

 Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu psychobiologii.

Odbyła pełny cykl szkoleń z Biologiki u Roberto Barnai, z Recall Healing u Gilberta Renaud oraz w szkoleniach Gerarda Athiasa. Ukończyła szkołę Life Flow Healing Sary Zięborak oraz kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jest dyplomowanym coachem ICC. Tłumaczyłam część skryptów szkoleniowych do Recall Healing i redagowałam merytorycznie książki z dziedziny psychobiologii.

Cena wykładu

 • cena z VAT
 • płatne od razu podczas zapisu - przez płatności online


WYSTAWIANIE FAKTURY: W związku z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług, od dnia 01 stycznia 2020 w przypadku sprzedaży na rzecz podmiotu prowadzącego działalność, faktura do paragonu może zostać wystawiona wyłącznie w sytuacji, gdy na paragonie potwierdzającym dokonanie sprzedaży zostanie zamieszczony NIP nabywcy. Wobec powyższego prosimy o rozważne decyzje jaki dowód zakupu Państwo wybierają. W przypadku niewybrania opcji "faktura" (i podania numeru NIP), wystawiony jest paragon fiskalny, do którego w myśl znowelizowanych przepisów nie będzie możliwe wystawienie faktury na rzecz podmiotu prowadzącego działalność

430 PLN brutto

Rezerwuję i płacę

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat kursu, wolnych miejsc i płatności, prosimy o kontakt z Instytutem.

Marta Bilińska-Rochewicz

telefon: +48 501 805 464

e-mail: marta.rochewicz@euphonia.pl