Psychobiologia: układ krążenia

choroby serca i układu krążenia

Rozpocznij

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Termin

12.07.2020

niedziela 9.00-16.00

Forma zajęć

wykład

z panelem pytań

Miejsce

WenderEDU Business Center

ul. św. Józefa 1/3, Wrocław

Cena

430 zł z VAT

460 zł z obiadem (opcjonalnie)

OPIS WYKŁADU

Choroby układu krążenia są w szczególny sposób powiązane z potrzebą utrzymywania pod kontrolą tego, co dzieje się na naszym terytorium i wszystkiego, co do niego przynależy. W postaci chorób tego układu manifestują się między innymi emocjonalne przeżycia związane z utratą partnera, majątku, pracy, prestiżu, stanowiska, pozycji społecznej, czy stres związany z brakiem możliwości kontrolowania osób, sytuacji.

Serce to symbol domu, rodzinnego gniazda. Przedsionki serca związane są z aspektem kobiecym gniazda – matką, komory – z aspektem męskim. Tętnice symbolizują opuszczenie domu, wyjście z niego w świat, żyły – powrót do domu.

Podczas wykładu zostanie omówione emocjonalne podłoże choroby wieńcowej serca, zawału mięśnia sercowego, zaburzeń rytmu serca, wybranych wad serca oraz zastawek serca i wielkich naczyń, nadciśnienia tętniczego, żylaków, wylewów krwi do mózgu.

Choroba nie jest porażką ani wyrokiem. Pojawia się, gdy emocje stają się zbyt przytłaczające, by mogły być dalej przetwarzane tylko na poziomie psychiki. To, co postrzegamy jako chorobę, jest dostosowaniem się ciała do przeżywanej emocjonalnie sytuacji. Biologiczny mózg znajduje precyzyjnie miejsce, które jest z tą sytuacją i towarzyszącymi jej emocjami symbolicznie powiązane. Zrozumienie istoty tego powiązania i podjęcie wyzwania zmiany naszych oczekiwań i przekonań jest krokiem koniecznym do trwałego wyzdrowienia.

W PROGRAMIE

 • poznanie podstawowych mechanizmów, jakie zachodzą na poziomie ciała pod wpływem emocji
 • poznanie natury emocji i specyfiki ich oddziaływania na serce i układ krążenia
 • poznanie funkcji choroby z poziomu praw biologii i praw systemowej zależności rodzinnych oraz rodowych
 • poznanie wybranych chorób układu krążenia i ich wielowymiarowych przyczyn (emocjonalne podłoże choroby wieńcowej serca, zawału mięśnia sercowego, zaburzeń rytmu serca, wybranych wad serca oraz zastawek serca i wielkich naczyń, nadciśnienia tętniczego, wylewów krwi do mózgu)
 • konkretne przykłady z praktyki dr Marzanny Radziszewskiej

ZAPRASZAMY

 • wszystkie osoby, które szukają nowych sposobów leczenia chorób układu krążenia
 • osoby cierpiące na dolegliwości serca i układu krążenia (choroba wieńcowa serca, zawał mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca, wady serca oraz zastawek serca i wielkich naczyń, nadciśnienie tętnicze, żylaki, wylewy krwi do mózgu)
 • osoby, poszukujące wsparcia w leczeniu tradycyjnymi metodami
 • lekarzy, pielęgniarki, psychologów, psychoterapeutów pracujących z objawami psychosomatycznymi
 • wszystkie osoby zainteresowane szerszą perspektywą rozumienia jakości życia i jej przejawów na poziomie biologii
 • wszystkie osoby otwarte na nowy paradygmat rozumienia zdrowia i choroby

                                               

AGENDA

/Spotkanie ma charakter szkolenia i umożliwia zdobycie wiedzy nie tylko teoretycznej, ale także poznania konkretnych przypadków wraz z ich interpretacją z perspektywy lekarza łączącego wiedzę akademicką z psychobiologią/


     
 • 9:00 – przywitanie i przedstawienie prowadzącej

 • 9:05-12.30- I część wykładu

 • 12:30- 13:30 – przerwa na lunch*

 • 13:30- 15:30 – II część wykładu

 • 15:30-16:00 – Panel pytań i odpowiedzi dla uczestników


*Około 12.30 zaplanowana jest godzinna przerwa obiadowa. Uczestnicy mogą w tym czasie udać się na lunch w okolicy lub też skorzystać z obiadu na miejscu, w WenderEdu

PROWADZĄCA

dr n.med. Marzanna Radziszewska

Lekarz medycyny akademickiej z wieloletnim, bogatym dorobkiem naukowym i klinicznym, praktyk Psychobiologii z dziesięcioletnim doświadczeniem, wykładowca, twórczyni autorskiego programu Akademii Psychobiologii, założycielka i właścicielka Vedica.

Autorka i współautorka wielu prac naukowych. Współtworzyła i koordynowała w latach 2002-2009 Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Wykładała w Studium Techniki Audiologicznej przy Politechnice Warszawskiej. Opracowała materiały szkoleniowe dla protetyków słuchu oraz poradnik dla rodziców dzieci słabosłyszących. Była rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie opiniowania materiałów do kształcenia zawodowego protetyków słuchu oraz członkiem Rady Naukowej programu „Dźwięki Marzeń” Fundacji Orange. Jest członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Audiofonologii.

 Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu psychobiologii.

Odbyła pełny cykl szkoleń z Biologiki u Roberto Barnai, z Recall Healing u Gilberta Renaud oraz w szkoleniach Gerarda Athiasa. Ukończyła szkołę Life Flow Healing Sary Zięborak oraz kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jest dyplomowanym coachem ICC. Tłumaczyłam część skryptów szkoleniowych do Recall Healing i redagowałam merytorycznie książki z dziedziny psychobiologii.

Cena wykładu

bez obiadu

 • cena z VAT
 • płatne od razu podczas zapisu - przez płatności online

430 PLN brutto

Rezerwuj

Cena wykładu

z obiadem wegetariańskim

 • cena z VAT
 • płatne od razu podczas zapisu - przez płatności online

460 PLN brutto

Rezerwuj

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat kursu, wolnych miejsc i płatności, prosimy o kontakt z Instytutem.Marta Bilińska-Rochewicz


telefon: +48 501 805 464


e-mail: marta.rochewicz@euphonia.pl