Zespół

mgr Jolanta Toporowicz

Jolanta Toporowicz

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką EAP z 26 letnim doświadczeniem, założycielką i właścicielką Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia, a także współzałożycielką Polsko-Niemieckiej Fundacji Willigisa Jaegera.

Korzystając ze swojej wiedzy, doświadczeń i obserwacji, opracowałam autorską mapę poziomów świadomości ego, którą z powodzeniem stosuję w swojej praktyce zawodowej. Jestem również autorką książki „(Nie)zwyczajne ja”. Publikacja ta zawiera podstawową wiedzę psychologiczną oglądaną przez pryzmat mapy poziomów świadomości oraz ważne informacje na temat wskazań i przeciwskazań do intensywnych praktyk duchowych.

Wykształcenie i doświadczenie:

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim i studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Po zakończeniu edukacji akademickiej poszerzałam swoje kompetencje na wielu polach, z których najważniejsze to 10 lat szkolenia Psychoterapii Gestalt i 7 lat szkolenia Psychoterapii Psychodynamicznej.

Odbyłam również własną psychoterapię indywidualną (200 godzin+formy treningowe) oraz szkolenia z zakresu:

  • Psychoterapii systemowej
  • Psychoterapii grupowej
  • Psychoterapii behawioralno-poznawczej
  • Hipnozy terapeutycznej
  • Coachingu
  • Psychobiologii
  • Psychoterapii transgeneracyjnej.

Dodatkowo mam za sobą 8 lat regularnego treningu medytacji zen i wiele innych, tematycznych warsztatów oraz szkoleń z zakresu psychoterapii i rozwoju osobistego, a także lata szukania inspiracji i nowych paradygmatów.

Razem to około 4000 godzin doskonalenia kompetencji zawodowych i osobistych. Ciągle niewystarczających do tego, żeby móc powiedzieć, że „wiem”.

O mnie

Z nieco innej perspektywy.

Prywatnie jestem nieustająco zafascynowana wielowymiarowością i zmiennością życia oraz odkrywaniem jego reguł.

Z coraz większą pokorą i próbami rozumienia uczę się jego głębokiego porządku. Cieszę się, że wciąż na nowo mogę zgłębiać tajemnice tego, co nazywa się życiem. Ta niekończąca się podróż sprawia, że każdego dnia czuję wdzięczność do wszystkich ludzi, okoliczności i zdarzeń, które mnie w tej drodze wspierają i wzbogacają.

Jolanta Toporowicz

O osnowie swojej pracy

Podstawą mojej praktyki zawodowej jest oparte na wieloletnim doświadczeniu przekonanie, że wszystko, czego w życiu doświadczamy służy nam do stawania się tym, kim w głębi samych siebie jesteśmy.

Wszystko, czego doświadczamy – poczynając od przeżywanych w dorosłym życiu problemów, poprzez dziecięce rany czy dziedziczone tajemnice naszych rodów – ma swoją głęboką wartość.

Wszystkie (bez wyjątku), poruszające nas zdarzenia nie są przypadkiem i mają szansę stać się lustrem odbijającym te miejsca, które głęboko w nas samych najbardziej potrzebują uwagi, akceptacji i przewartościowania. Można pokusić się również o stwierdzenie, że to miejsca, stanowiące „bramę” do głębokiej istoty nas samych – bezwarunkowej akceptacji. Uczą nas kochać i szanować siebie, innych ludzi i życie z perspektywy bezwarunkowej miłości i pokory wobec mocy, których jesteśmy częścią i którym podlegamy, nierzadko niewiele wiedząc na ten temat.