Opinie o Euphonia Instytut Rozwoju Osobistego

Monika

To nie jest zwyczajny kurs rozwoju osobistego. Na tym kursie nie dostaje się nieswoich rozwiązań,
dochodzi się do nich poprzez doświadczanie prawdziwych emocji,  uprawnianie prawdziwego Ja,
rezygnację z tego wykreowanego, uwierającego ja, które poprzez pochłanianie energii potrzebnej na
tłumienie i przykrywanie prawdy, zabiera nam siły. Prostota, tego co jest potrzebne do poszerzania
swojej świadomości, jest zadziwiająca. Jednak tylko niewielu nauczycieli o tym wie. Pierwszym
krokiem jest uwolnienie tłumionych latami emocji, odrzucenie wyobrażonego wizerunku samego
siebie, który przyrósł do nas jak druga skóra – kiedy staje się za ciasna, potrzebny jest ktoś, kto będzie
przy nas ze swoją mądrością, wrażliwością i doświadczeniem. Zaskakujące, jak spokojne
towarzyszenie nam w tej drodze ma nieporównywalnie większą wartość, niż prowadzenie nas –
prowadzenie byłoby znowu nie nasze, a  po to tu jesteśmy, żeby odkryć własną prawdę. Dostajemy
do tego potężne narzędzia, podczas wykładów i na ćwiczeniach i tylko od nas zależy czy i kiedy
zaczniemy ich używać. Odrzucenie starych przekonań może być bolesne, ale kiedy się to stanie, nie
ma drogi odwrotu. Powstanie przestrzeń do wypełnienia prawdą o sobie i świecie.
Niesamowitym doświadczeniem jest patrzeć, jak rozwija się energia grupy, jak wiele dajemy sobie
nawzajem, jak uczymy się gdy ktoś idzie do przodu. Polecam wszystkim, którzy chcą dotknąć źródła
wiedzy o sobie i świecie.

Marta

Jako uczestniczka VII edycji kursu „Zaufać sobie” z całego serca i z pełną
odpowiedzialnością polecam każdemu ten kurs który chce w sposób trwały i prawdziwy
odmienić jakość swojego życia i poznać samego siebie. Słowa akceptacja i zaufanie zyskały
nowe, prawdziwe oblicze. Jola, prowadząca, tworzy na zajęciach przepiękna atmosferę
życzliwości i otwartości na każdą przekazywaną przez uczestników treść a praca w grupie
cechowała się mi dotychczas nieznaną pozytywną energią (zwłaszcza podczas ćwiczeń).
Ten kurs to podróż w głąb siebie, która w niesamowity sposób odmieniła moją perspektywę
na rodzinę, bliskich, pracę i życie.

Basia P.

Kiedy rok temu okazało się, że kurs Zaufać sobie będzie miał warszawską edycje, nie zastanawiałam się ani przez chwilę. I była to jedna z najlepszych moich decyzji. To był rok bardzo intensywnej, głębokiej, często bardzo trudnej pracy, która pozwoliła mi skonfrontować się ze sobą, głębiej doświadczać siebie, namierzać swoje rany, blizny, przyjrzeć się moim relacjom, zdejmować kolejne warstwy wyobrażeń na swój temat, wreszcie uczyć się ufać sobie. Dzięki osobowości i umiejętnościom Joli oraz atmosferze stworzonej w grupie wszystko odbywało się łagodnie, z szacunkiem, mimo, że często okupione było łzami, zwątpieniem i strachem.

To wszystko oczywiście przekłada się na jakość codziennego życia, w szczególności na moje relacje, podejmowane decyzje i na pracę zawodową.

Kończymy pierwszy stopień kursu, z którego wynoszę wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne, ale również narzędzia do pracy własnej. Nowatorskie spojrzenie Joli na poziomy świadomości i związane z tym konsekwencje w relacjach i komunikowaniu się, na koluzje w związkach, na naturę emocji i konfliktów, na sposoby docierania do intuicji – to wszystko jest w tym kursie bezcenne, tak jak bezcenny jest kontakt z Jolą i czerpanie z Jej mądrości i doświadczenia.

Polecam kurs odważnym i ciekawym. Każdemu, kto ma odwagę podjąć pracę nad sobą, odwagę zmierzyć się z mitami na swój temat, odwagę naruszyć swój dotychczasowy wizerunek, ale też tym ciekawym siebie i drugiego człowieka. Odwaga i ciekawość są niezbędne, bo w efekcie końcowym można spotkać inną siebie, niekoniecznie podobną do tej, którą znaliśmy dotychczas. 😊

Z wdzięcznością,

Agnieszka H.

Kończę roczny cykl warsztatów “Zaufać Sobie”. Jest to dla mnie bardzo owocna podróż. Właśnie tego potrzebowałam i właśnie o TO od wielu lat nieustannie się starałam. Co zmieniło się w moim życiu? Bardzo wiele na korzyść. Wzrosła moja pewność siebie, zyskałam wewnętrzne ugruntowanie, jestem ze sobą “bez wątpliwości”, już nie zdradzam siebie by innych zadowolić. A oprócz tego wiele się dowiedziałam teoretycznie i ta wiedza bardzo mi pomaga w relacjach międzyludzkich. Jestem Jolu fanką Twoich warsztatów, są wspaniałe. I choć nie lubię formy on-line (w dużej mierze tak pracowaliśmy), mimo to – warsztaty są dla mnie bardzo owocne.

Dorota R.

Mój udział w kursie „Zaufać sobie” był podyktowany ogromną chęcią zmiany. Nie miałam sprecyzowanych konkretnych oczekiwać, z pełnym zaufaniem pozwoliłam się prowadzić Joli, opierając się na jej wiedzy oraz doświadczeniu.

Nasze spotkania poprzedzone były nagranymi wykładami, które dawały podstawy merytoryczne do praktycznych zajęć. Każdy kolejny moduł poszerzał perspektywę i pozwałał nie tylko przyjrzeć się z bliska najważniejszym aspektom życia takim jak przyjaźń, bliskie relacje, komunikacja, ale również zobaczyć siebie w zupełnie nowej odsłonie.

Atmosfera całkowitej akceptacji, szacunku i zaufania pozwoliła mi skonfrontować się ze swoimi trudnościami, słabościami i ciemnymi stronami. Wszystko to odbywało się w doskonałej harmonii, z poczuciem wsparcia zarówno od Joli, jak i całej grupy.

Kończę kurs z ogromną wdzięcznością za zmiany, jakie zaszły w moim codziennym życiu. Patrzę na świat z ciekawością i zaufaniem bo już wiem, że to co najtrudniejsze staje się najbardziej budujące. Zyskałam świadomość, że sama jestem odpowiedzialna za swoje życie i mam moc sprawczą, aby dokonywać zmian. Nauczyłam się szukać przyczyn trudności w sobie zamiast lokować je na zewnątrz oraz czerpać z mojej wewnętrznej mądrości, intuicji. Wciąż uczę się szczerości wobec siebie bo już wiem, że warto.

Polecam kurs wszystkim, ktokolwiek ma chęć i odwagę na konfrontację z prawdziwym sobą.

Małgorzata W.

Na kurs trafiłam z polecenia, i był to strzał w 10J

Jola to wyjątkowa osoba, wnikliwa przewodniczka po meandrach osobowości.

Wiedza i warsztaty są przygotowane tak, aby na końcu uzyskać pełen obraz i dotrzeć do sedna , uzyskując po drodze odpowiednie narzędzia do działania.

Niewątpliwie dopełniłem wszystkiego jest atmosfera, którą buduje na zajęciach Jola, coś niesamowitego.

Elżbieta M.

W 2017 roku zaczęłam borykać się z chorobą autoimmunologiczną , wycieczki po lekarzach nie miały końca, zdrowe odżywianie, suplementy , biorezonans nie przynosiły oczekiwanych efektów, aż w końcu 2019 roku jeden z lekarzy polecił mi kontakt z Marzanną Radziszewską , stwierdził , że on czuje się bezradny i mam szukać dalej. Tak też się stało, w czerwcu pojechałam na warsztat Uwalniania Emocji do Klembowa i tam poznałam Jolę. Drobną kobietę o ogromniej mocy. Urzekła mnie światłem, które roztaczała wokół siebie i ciszą której zapragnęłam się nauczyć. W październiku 2019 roku rozpoczęłam swoją nową przygodę ze zmianą. Na pytanie Joli jakie są moje oczekiwania – odpowiedziałem, że szukam ciszy w sobie.

Wówczas takie były moje oczekiwania.

Projekt ZAUFAĆ SOBIE był pracą po wyżynach i dolinach mojej osobowości, odkryłam swoje rany , część z nich zdołałam uleczyć , inne dojrzeć , a jeszcze inne pogłaskać. Pokazał relacje te wspaniałe i te bardzo trudne – nauczył mnie jak je odróżniać.

Na dziś mogę powiedzieć, że najistotniejszą sprawą której się nauczyłam to dawać ludziom przestrzeń , przestrzeń wolną od mojej osoby………..

Odpowiadając na pytanie komu chciałabym polecić ten kurs –odpowiadam krótko: wszystkim, wszystkim ważnym dla mnie osobom, ale też osobom, które pragną wewnętrznej, gruntownej zmiany, która pozwoli uwierzyć w „cuda” które sami możemy kreować. Zmiany, której nie da się „załatwić” w jeden weekend.

Izabella Z.

O kursie dowiedziałam się od innej uczestniczki tego kursu Eli Matysiak. Gdy Ela powiedziała mi, że będzie taki kurs poczułam, że jest on również dedykowany dla mnie. Na etapie decyzji o wzięciu w nim udziału miałam narastające trudności w relacji z mężem, trudności w podejmowaniu decyzji. Zapisując się na kurs pt “Zaufać sobie”  pomyślałam, że tego mi w moim życiu brakuje, zaufania do własnych wyborów i podejmowanych decyzji. Miałam nadzieję, że wypracuję jakieś lepsze sposoby komunikacji w relacjach, oraz będzie mi łatwiej podejmować właściwe dla mnie wybory.

Sam kurs przerósł moje oczekiwania. Nie sądziłam, że zmiana pójdzie w takim kierunku. Całkowicie zmieniło sie moje postrzeganie tego co się wokół mnie wydarza. Mam wrażenie, że obecnie oceniam różne sytuacje z szerszej perspektywy, postrzegam wyraźniej i widzę związek pomiędzy tym co się dzieje w moim życiu, a moim  w tym udziałem. W moich wyobrażeniach nie sądziłam, że będziemy sięgać  w tak głębokie obszary duchowe. Staram się w różnych obszarach życia korzystać zarówno z wiedzy teoretycznej oceniając sytuację, jak również podczas rozwiązywania problemu sięgać głębiej niż to robiłam wcześniej.

Ogromną wartością, którą dał mi kurs jest  świadomość własnego wkładu w to co się dzieje wokół mnie i dzięki tej świadomości większe możliwości w rozwiązywaniu problemów z innego poziomu niż robiłam to wcześniej. Jednak największą wartością jest umiejętność sięgania do własnej intuicji, która daje możliwość rozwiązania problemu w zgodzie ze sobą i jednocześnie nie raniąc przy tym innych i dając im przestrzeń do własnych wyborów.

Zaskoczyło mnie to, że mogę sięgać w obszary duchowe w celu rozpuszczania własnych blokad, oraz to, że mam do tego skuteczne narzędzia. Drugim zaskoczeniem było poznanie natury własnej duszy. 

Żałuję tylko, że nie mamy nagrań z większości wykładów. Tych kilka wykładów, które zostały nagrane w każdym kolejnym przesłuchaniu odkrywam coś nowego, co wcześniej do mnie nie dotarło. 

Najtrudniejsze dla mnie było odpuszczanie przekonań i korzyści, które miałam z trzymania się tych przekonań. 

Bardzo chciałabym kontynuować zajęcia w formie 2-3 dniowych treningów co kilka miesięcy, aby nie “wyjść z wprawy”

Poleciłabym kurs każdej osobie, która chce zmienić własne spojrzenie na świat i i oglądać go z szerszej i nieoczywistej perspektywy. 

Anna W.

Na uczestnictwo w kursie zdecydowałam się, kiedy kolejny raz kompletnie rozjechało mi się to co myślałam na temat mojego życia z tym co tak naprawdę w tym moim życiu odczuwałam. Chciałam dowiedzieć się skąd te różnice, czemu mogę zaufać : logice i racjonalnemu umysłowi, czy temu co czuję. Dwuletnia podróż w głąb siebie, poznanie poziomów świadomości w czytelnej mapie Joli Toporowicz, zaprzyjaźnienie się z własnymi ograniczeniami i słabościami poszerzyły perspektywę mojego spojrzenia na świat i poluzowały chęć korygowania biegu Życia na rzecz podążania z jego nurtem. Podążanie to , dzisiaj już to wiem, może odbywać się wyłącznie w zaufaniu do siebie i tego co czuję. Nieocenione były ćwiczenia namierzania własnych emocji, uczuć, doświadczania i przekraczania własnych oczywistości. Gorąco polecam KURS wszystkim, którzy chcą wziąć swoje życie w swoje ręce. Jestem ogromnie wdzięczna za to co przeżyłam.

Lidka L

Pół roku po rozwodzie wpadła mi w oko informacja o warsztatach dot. uwikłań w relacjach. Pomyślałam zupełnie lekko i beztrosko “ o…fajne, zmienię co nieco w swoim oprogramowaniu, żeby nie powielić doświadczenia….czyt. żeby było lepiej:)”

pojechałam, przepłakałam niemal całe 5 dni….było mi dramatycznie trudno, jednocześnie  cieszyłam się każdym kolejno znalezionym w sobie supłem.

Te warsztaty rodziły  plony przez ponad 6 m-cy. Dużo…bardzo dużo  wówczas zaobserwowałam wewnątrz i na zewnątrz siebie. bardzo mi się ta eksploracja podobała, więc ochoczo  wybrałam się na warsztaty, o których słyszałam że są koszmarnie ciężkie…nie były. Odsłoniły natomiast kolejne twarde, uwierające w tyłek supły.

W drugim dniu warsztatów, rozochocona “znaleziskami” zapisałam się na kurs Zaufać Sobie ( zobaczyłam, że umysł logiczny permanentnie mnie dominuje i chcę/ potrzebuję ciut ciut przyciąć mu skrzydełka;).

Podczas zajęć kursu Zaufać Sobie zaczęłam coraz klarowniej widzieć proporcje pomiędzy tkwieniem w opowieści o moim życiu a ŻYCIEM. 

Jednym z dużych zaskoczeń było to, że uczucia i emocje są system nawigacyjnym, że one  nam służą, są dla nas….wszystkie!:)….i że toksyczne są tylko wtedy kiedy ich nie wyrażamy….to takie proste!!:). Wcześniej myślałam, że emocje(w większości) są po to żeby zatruć mi skądinąd miłe życie:):):)

Poznałam niesamowite narzędzie pozwalające wejść w intuicję – nie znajduję słów dla wyrażenia  jego wagi. Mnóstwo merytorycznej wiedzy dzięki której łatwiej mi ROZUMIEĆ.

Udało mi się zobaczyć moją matkę w jej naturze. Dla mnie to duży „sukces”.

Dużo niby prostych ćwiczeń otwierających oczy,  odzierających z ułudy. 

Kurs Zaufać Sobie okazał się być  kluczem otwierającym zamki w drzwiach do mnie samej.

Kilka lat  temu usłyszałam od kogoś  “Lidka, Ty cały czas szukasz odpowiedzi na zewnątrz,  a one wszystkie są w Tobie”…. nie wiedziałam o co mu chodzi.

Dziś mam w doświadczeniu radość szukania i znajdowania w sobie…..przede wszystkim znajdowania SIEBIE:)

Katarzyna K.

Do wzięcia udziału w kursie zmotywowało mnie traumatyczne przeżycie. Chciałam wyjść z roli ofiary, zrozumieć to, co się wokół mnie wydarzyło i jaki był mój świadomy bądź nieświadomy udział.

W trakcie kursu jakość życia zmieniła się diametralnie. Nie zaczęłam co prawda latać na dywanie J, ale poprawę jakości życia odczuwam w małych codziennych czynnościach/doznaniach. Odczuwam ją w postrzeganiu rzeczywistości bez nieznośnego zacisku w brzuchu czy krtani. Potrafię spokojnie obserwować mój świat, potrafię usiąść w końcu na przysłowiowej ławeczce, zamiast stać i niecierpliwie przebierać nogami.

Kurs wniósł w moje życie prawdę o mnie samej, to było zaskakujące.

Kurs, dla mnie, to przede wszystkim warsztaty i praca w grupie. Niemniej jednak same warsztaty bez wcześniejszej podbudowy teoretycznej w postaci wykładu czy prezentacji byłyby przez mnie prawdopodobnie nie do ogarnięcia.

Wiedza nabyta w trakcie kursu przydaje się właściwie codziennie, w gronie rodzinnym, w pracy, a nawet w sklepie przy kłopotliwej sytuacji ze sprzedawcą. Ale najczęściej w przyglądaniu się sobie, w odkrywaniu kolejnych warstw

Największą wartością kursu jest to, że zaczęłam się po prostu lubić. Taką jaką jestem. Porzuciłam iluzję, staram się nie udawać, nie muszę już pasować do wzorca.

Zaskakujące dla mnie było nasze pole morficzne. Prawie na każdych zajęciach zaskakiwało mnie, że nasza praca z kłopotliwą relacją idzie w kierunku dotarcia do prawdy, najczęściej nie w kierunku, który wymyśliłam przygotowując się do ćwiczenia.

Trudne w kursie było otwarcie się przed grupą.

Udział w kursie poleciłabym właściwie każdemu, kto poszukuje prawdy. Ale zwłaszcza tym osobom, które uczestniczyły w innych spotkaniach/kursach/warsztatach psychoterapeutycznych i cały czas brakuje im jakiegoś puzzla. Dla mnie kurs „Zaufać sobie” pozwala na wzięcie odpowiedzialności za zapełnienie brakujących kawałków układanki na własny temat.

Piotr K.

Do udziału w kursie motywowała mnie chęć głębszego poznania siebie, innych ludzi, zrozumienia otaczającego świata. Chęć doświadczania lepszej jakości życia. .

Realne korzyści z udziału w kursie, to: obecność w doświadczaniu innych ludzi i samego siebie, wewnętrzne rozróżnianie czynników wpływających na moje zachowania, rozpoznawanie intencji oraz struktur ludzkiej osobowości. Spokój w doświadczaniu życia, większa miłość do samego siebie, szacunek do przeżyć i emocji.

Zyskałem głębszą perspektywę postrzegania rzeczywistości oraz wyższy poziom obecności, zdecydowanie mniej niż wcześniej jestem rozproszony przez ucieczki, rozmycia, fantazje i inne. Mam narzędzia, wiedzę, kierunek i praktyczne doświadczenia, które utwierdzają mnie w postawie miłości do siebie. Doświadczam zdecydowanie wyraźniejszego poczucia dojrzałości i samodzielności.

Na początku zaskoczył mnie skład grupy, który w swojej różnorodności był inny od dotychczasowych zajęć, na które uczęszczałem. Różnica wiekowa pomiędzy mną a uczestnikami też była na początku trudna, natomiast po czasie patrzę na to jak na wartość.

Wartość merytoryczna kursu, to wysoka wiedza prowadzącej i jej doświadczenie z zakresu pracy z ludźmi i świadomością, nieprzeciętna merytoryka, ukierunkowanie. Wiedza nabyta w kursie przydaje się codziennie na każdym kroku. Zycie jest inne w czasie kursu i po jego zakończeniu.

Największą wartością kursu jest to, że zaufanie sobie jest podstawą miłości i szacunku do samego siebie i świata W całym programie kursu zaskoczyły mnie najbardziej koluzje , zajęcie ze śpiewaniem i różne ćwiczenia, w których rozwijaliśmy nowe umiejętności. Do zajęć kursu dodałbym ćwiczenia z Lowena i 30 min jogę, przed ćwiczeniami która pozwala na jeszcze wyraźniejszy stan uważności.

Kurs „Zaufać sobie polecam wielu osobom , tym którzy są w terapii własnej jak i tym, którzy są zainteresowani świadomością bądź przechodzą przemianę systemu wartościowania życia.

Magdalena M

Trening uważności z Jolą Toporowicz, to niesamowity czas bycia przy sobie w bezpiecznej przestrzeni, pod okiem niesamowitego specjalisty, który dba o zdrowie psychiczne z zachowaniem wszystkich zasad BHP.

Taka praca przynosi niesamowitą ulgę, którą się czuje od razu po sesji. Doświadczenie „zdjęcia ciężarów” z ciała fizycznego i ze sfery psychicznej.

Miałam możliwość pracy wieloma metodami na różnych kursach i szkoleniach, ale to co mnie przekonuje do pracy pod okiem Joli, to jej niesamowita wiedza i wieloletnia praktyka psychoterapeutyczna.

W trakcie treningu zaproponowane przez Jolę ćwiczenia pozwalają doświadczyć i poczuć, tego wszystkiego co wiemy w teorii. Sednem pracy jest stanięcie w prawdzie, co ja czuję w danej chwili czy sytuacji. A jak stajemy w prawdzie o sobie, to wszystkie maski i wyobrażenia na swój temat opadają.

Życie okazuje się być prostsze, jak potrafimy połączyć się ze swoją intuicją i iść za nią w codzienności.

Tego uczymy się na treningu z Jolą.

Anna

O wzięciu udziału w kursie „Zaufać sobie” pomyślałam po skorzystaniu z konsultacji indywidualnych
u Joli Toporowicz od której bił ogromny spokój i doświadczyłam przy niej uczucia pełnej akceptacji.

Z kursu wyniosłam większe zrozumienie siebie i otaczającego świata oraz poczucie, że wszystko jest ze mną w porządku, a wszystkie trudności w życiu służą do tego abym jeszcze lepiej mogła siebie zrozumieć. Zdecydowanie największą dla mnie wartością wyniesioną z kursu jest umiejętność przełożenia wiadomości i doświadczeń z ćwiczeń warsztatowych na codzienne życie.  

Oczywiście były również momenty trudne kiedy musiałam się zmierzyć z częściami mnie których nie akceptowałam, ale było warto bo przez to mogłam otworzyć się na nową perspektywę, której wcześniej nie widziałam.

Kurs polecam każdemu kto chce doświadczyć innej, nowej, lepszej jakości codziennego życia.

Kasia M

“W pewnym stopniu większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że rozwój to długotrwały proces. Nie ma drogi na skróty. Jednak dla mnie kurs „Zaufać sobie” jest trochę taką „drogą na skróty”, ale w dotarciu do elementarnych informacji „co, jak, po co i dlaczego”.

Czuję, że biorąc udział w kursie, przyswajając wiedzę, która jest podstawą do pracy warsztatowej, doświadczyłam tego, czym jest zaufanie sobie. Jestem przekonana, że dzięki temu zaoszczędziłam wielu lat szukania na własną rękę w książkach, przeróżnych kursach i warsztatach. I to jest dla mnie bezcenne!

Największym wyzwaniem, a zarazem najcenniejszą lekcją, jest to, że jest to proces grupowy, który pozwolił mi poczuć i zweryfikować różnicę miedzy teorią, a praktyką – czyli tym, co myślę, że czuję, a tym, co faktycznie czuję 🙂 .

Polecam kurs „Zaufać sobie” osobom gotowym wziąć odpowiedzialność za swoje uczucia, przekonania, przyjętą postawę i ich konsekwencje z pełną świadomością, że to dopiero początek drogi 🙂 .

Jarosław

„ W duszy twej jest maleńka  furtka, mniejsza, niż pyłek słoneczny. Kto przejdzie przez nią, wędrować będzie mógł w dalekie krainy, nie wyruszając z domu swego …”

                                                                                                                                      Bo Yin Ra      

Wiele lat spędziłem w drodze, w poszukiwaniu właśnie tej furki z nadzieją, że poznam siebie, sens życia i znajdę odpowiedź na fundamentalne pytanie: co ja tutaj robię?  Szukając pomocy przeczytałem  wiele książek i uczestniczyłem w wielu kursach. A efekt? Miałem wrażenie, że wciąż jestem w tym samym miejscu.

I w takich o to okolicznościach trafiłem na kurs „Zaufać sobie”. Przyznam, że miałem wcześniej kontakt z Panią Jolantą Toporowicz i gdzieś, wewnętrznie czułem, że chcę wziąć udział w prowadzonym przez nią kursie i poczyniłem założenie, że będzie to moje ostatnie szkolenie.

Teraz uważam, że był to mój najlepszy wybór, bo to co dostałem, czego doświadczyłem, czego dowiedziałem się o sobie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nie chcąc zdradzać szczegółów powiem tylko, że moje życie przewróciło się do góry nogami, całkowicie zmieniła się perspektywa patrzenia na siebie i innych ludzi. Widzę namacalne zmiany w życiu prywatnym i zawodowym. Mój proces trwa, dokąd mnie zaprowadzi tego nie wiem, ale ufam sobie.

W tym miejscu gorąco pragnę podziękować Tobie Jolu za poświęcony mi czas, przekazaną wiedzę i bezcenne wskazówki. Za indywidualne podejście i poczucie, że jestem ważny. Za fantastyczną atmosferę w grupie szkoleniowej, którą stworzyłaś, dzięki której uzyskaną wiedzę merytoryczną mogłem wdrożyć w życie, a co sprawiło, że mój proces się rozpoczął.

 

Anna S

O kursie „Zaufaj Sobie” dowiedziałam się rok przed moją decyzją o uczestnictwie. Przez ten czas do udziału w kursie z wielką ciekawością i zaangażowaniem oraz równie wielkim podziwem dla Jolanty Toporowicz odsłuchiwałam wszystkie nagrania jakie tylko udało mi się znaleźć w internecie. Poznając Jolę oraz przekaz jaki niesie utwierdzałam się w decyzji na TAK. Decyzji, że chce przejść tą drogę ku sobie, ku zaufaniu sobie w towarzyszeniu prowadzącej. Zafascynowała mnie u Joli prawdziwość, autentyczność, niebywały wewnętrzny spokój oraz niezliczone pokłady wiedzy popartej własnym doświadczeniem. Sam udział w kursie przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, przerastając wszelkie koncepcje jakie tworzyła moja głowa na temat tego jak będzie i co będzie!! Gdyż w tym kursie nie o głowę chodzi i nie o zaufanie do siebie idące z głowy. Tak łatwo jest wyidealizować stwierdzenie zaufaj sobie interpretując je z koncepcji i poziomu głowy (umysłu). Jednak dotknięcie w nas prawdziwego źródła oraz prawdziwej kwintesencji naszego istnienia ze wszystkim, co pojawia się i odkrywa w czasie tej drogi oraz przyjęcie tego w akceptacji i życzliwości dla siebie samych jest prawdziwym zaufaniem sobie, jest krokiem do odkrycia prawdy na pytanie kim jestem? Uczestnictwo jest jedynym odnośnikiem doświadczenia czym jest i co daje kurs. Żadne słowa nie opiszą w pełni tak cudownej wewnętrznej drogi jaką dane było mi przejść przez ostatnie 10 miesięcy. Kurs „Zaufaj Sobie” w dzisiejszych czasach jest niezbędnym „must have” każdej osoby dorosłej aby poczuć tak naprawdę siebie i to, że cała moc jest tylko i wyłącznie w nas samych!!! Poczuć, że JESTEŚ – CZUJESZ – ŻYJESZ w pełnym odczuciu i doświadczeniu. Dzięki uczestnictwie w kursie moje życie nabrało nowych jakości za co z całego serca dziękuję Jolancie Toporowicz!! Polecam każdemu kurs „Zaufaj Sobie” jako drzwi do nowego… w prawdzie i w szerokim znaczeniu tego słowa. Wartość merytoryczna oraz organizacja na najwyższym poziomie. POLECAM Z SERCA!!

Malwina R.

Polecam kurs wszystkim, którzy mają odwagę i chcą zmienić swoje życie i żyć w zgodzie ze sobą. Jestem ogromnie wdzięczna za narzędzia oraz za pokazanie jak ich używać. Połączenie warsztatów z praktycznymi zajęciami pokazało mi jak korzystać z wiedzy, która się okazała bezcennym doświadczeniem. Jolu, Tobie dziękuje za serce i energie poświęcone oraz stworzenie idealnych warunków do rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa, akceptacji i szacunku.

Anna G.

Bardzo polecam roczny kurs Zaufaj sobie.

Uczestniczyłam w kursie już ponad rok temu, a nadal zauważam trwałe pozytywne zmiany jakie we mnie zaszły. Jestem bardziej pewna siebie, potrafię swobodniej oceniać spotykające mnie sytuacje, rozumiem i akceptuję więcej. Odczuwam większą łatwość w rekrutowaniu pracowników i ufam swym wyborom.

Jola jest bardzo doświadczoną terapeutką z ogromną wiedzą, wyczuciem i taktem. Jednocześnie jest wspaniałą towarzyszką, dzięki której odkrywanie odbywa się za pomocą wydawałoby się prostych  ćwiczeń, jednak mam wrażenie, że bez tych ćwiczeń i bez kursu odkrycie tych rzeczy zajęłoby mi całą wieczność.

Z całego serca dziękuję za ten kurs i gorąco go polecam wszystkim osobom, które chcą podążać drogą samorozwoju. 

Ania

Nella Z

Opinia o treningu terapeutycznym “Podróż w głąb siebie”

 

Trudno opisać słowami…, tego trzeba doświadczyć. Doświadczyć „bycia” w atmosferze bezwarunkowej miłości, które obudziło we mnie miłość do siebie…

Obcowanie z Jolą – bezcenne. Poza znakomitym poczuciem humoru, jej otwarte serce, akceptacja i wsparcie na każdym poziomie, pozwalały mi odważnie, ale z łagodnością i w pełnym zaufaniu docierać do najciemniejszych zakamarków siebie.

Była to dla mnie okazja do wzmocnienia więzi bliskości z innymi, i samą sobą.

Trudne, ale jednocześnie piękne doświadczenie, inspirujące i transformujące.

Warto wspomnieć o wyjątkowym miejscu… Dowoli w Wolimierzu to miejsce, w którym czułam, że zaopiekowane są wszystkie moje zmysły.

Dziękuję

Nella

Kaja B

Opinia o treningu terapeutycznym “Podróż w głąb siebie”
 
Udział w treningu “Podróż w głąb siebie” był przeżyciem bardzo mocnym, dogłębnym, a zarazem niezbędnym w lepszym poznaniu siebie;  w zrozumieniu i ukojeniu swoich ran. Jola stworzyła bezpieczne środowisko do wyrażania i przeżywania swoich uczuć oraz emocji. Każda historia była prowadzona z uważnością i niesamowitym czuciem. Bardzo wartościowe doświadczenie i bardzo za nie dziękuję.
Kaja

Marzena J

Opinia o treningu terapeutycznym “Podróż w głąb siebie”

 

Trening terapeutyczny Joli Toporowicz był dla mnie doświadczeniem niezwykłym. Dzięki ogromnemu wsparciu Joli, jej ogromnej, profesjonalnej wiedzy oraz  bezpiecznej i akceptującej przestrzeni, którą stworzyła udalo mi sie dotknać obszarów, które od dawna domagały się uwagi i powodowały duży zacisk i cierpienie w moim życiu. Pojawiło się poczucie wolności, duzo wieksze zaufanie do tego co czuję, no i taka prosta radość i z tego że żyję i jestem. 

Szczerze: nie mam słów  aby opisać moja wdzięczność! Dziękuję Jolu!

 

Iza S

Opinia o treningu terapeutycznym “Podróż w głąb siebie”

 

Światło bezwarunkowej miłości/ akceptacji jakim Jola oświetlała każdą z uczestniczek treningu “Podróż w głąb siebie” było doświadczeniem wręcz mistycznym. Tak jakby cała przestrzeń współpracowała na rzecz osoby, która doświadczała, odkrywając swoją historię pod czułym i niezwykle uważnym przewodnictwem Joli.
Jestem pod ogromnym wrażeniem Jej profesjonalizmu w prowadzeniu procesów dostosowanych do możliwości uczestnika i miejsca, w którym aktualnie znajduje się na drodze swojego życia. W najśmielszych przypuszczeniach nie spodziewałam się takiej rozległości i głębi doświadczeń w czasie tego treningu.
Oczywiście nie obyło się bez dużej dawki smutku, bólu i łez, ale też sporej porcji humoru, śmiechu, radości i przede wszystkim autentyczności.
Dziękuję Jolu za wszystkie bezcenne doświadczenia i Twoją świadomą, bezgraniczną opiekę dającą absolutne poczucie bezpieczeństwa i wewnętrzną zgodę na odkrycie kolejnej cząstki Siebie.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za możliwość doświadczania.
 

Agnieszka H

Opinia o treningu terapeutycznym “Podróż w głąb siebie” dla absolwentów kursu Zaufać sobie 

 

Problem, który ostatnio najbardziej mi doskwierał polegał na tym, że trudno było mi czuć (a tym bardziej obronić) swoją niezależność wewnętrzną w kontaktach z innymi ludźmi. W pewnych sytuacjach reagowałam odruchowo, sama siebie nie rozumiejąc i sama siebie raniąc. Albo szłam na różne kompromisy przekraczając własne granice. Takie miałam swoje stare sprawdzone sposoby by nasycić deficyty.

Zajęcia u Joli sprawiły, że zobaczyłam nowe drogi, nowy świat „mnie samej”. To już drugi warsztat, który skończyłam w u Joli Toporowicz. Marzę, by jeszcze kiedyś mieć taką okazję. To stawia mnie na nogi, odnajduję siebie i akceptuję. To bogata podróż terapeutyczna  oraz żywe doświadczenia wspólnych ćwiczeń i teoria, której bardzo potrzebowałam. Obficie z tego korzystam. Dziękuję Jolu za te wspaniałe zajęcia i opiekę.

 

Elżbieta Cz.

Opinia o treningu terapeutycznym “Podróż w głąb siebie”

 

Pani Jola przywitała mnie ciepłym uśmiechem na przywitanie i tak było przez kilka dni warsztatów, które były dla mnie dużym przeżyciem emocjonalnym. Moja droga, aby wziąć udział w warsztatach „Podróż w głąb siebie” była długa i wyboista, jednak tam dotarłam, otworzyłam drzwi do siebie! Dało mi to poczucie luzu w ciele, większej przestrzeni w sobie oraz wewnętrzny spokój. Od kilku tygodni mam poczucie jakbym była takim dużym kwiatem, który rozwija swoje płatki, z odwagą chłonie z zewnątrz ciepło, jest lekka, podoba mi się to!! Spotkanie z panią Jolą w realu było dla mnie niesamowitym przeżyciem, otrzymałam wielką dawkę wsparcia, akceptacji, empatii i zrozumienia problemów z jakimi się borykam na co dzień. Profesjonalne podejście pani Joli zapewniło mi komfort oraz optymalne warunki do zaangażowania się oraz aktywnego udziału w proponowanych ćwiczeniach, takich prostych, ale dających naprawdę ulgę i rozluźnienie. Atmosfera jaka towarzyszyła zajęciom byłą dla mnie optymalna, pomagała w skupieniu, bacznym obserwowaniu swojego ciała, przepływających emocji, odczuć, zaopiekowaniu się sobą. Prawdę mówiąc nie śniłam, że znajdę się w takim towarzystwie.

Serdecznie pozdrawiam Elżbieta

Kasia Ł

Opinia o treningu terapeutycznym “Podróż w głąb siebie”

 

Trening terapeutyczny Joli dał mi tak wiele, ile żadne inne warsztaty, szkolenia, spotkania – do tej pory mi nie dały. Przede wszystkim żywe dotknięcie czucia, zarówno siebie ale też swoich emocji i uczuć. Praca na żywo jest dla mnie nieocenioną formą.

Piękne doświadczenia u boku Joli są czymś co zostanie we mnie na zawsze..

Czułe, bezpieczne i uważne prowadzenie procesu pozwala krok po kroczku namierzyć źródło kłopotu.. a potem kolejny delikatny kroczek z ogromem miłości i akceptacji.. nie dalej aniżeli Twoja gotowość. Nie brakowało momentów zaskoczenia – umysł jak to umysł, wiele scenariuszy przewiduje i ma pewność – jednak ciało wie lepiej – ono ukazuje prawdę. Jest to bezcenne doświadczenie ale i nauka uważności na przyszłość.

Zmierzenie się z własnymi problemami, traumami, ranami jest bardzo trudne – dzięki Joli możliwe staje się dotknięte tematu.. dla mnie osobiście związane z poczuciem ulgi.

Spotkanie na treningu było czymś pięknym, niezapomnianym, głębokim, trudnym ale przede wszystkim – uwalniającym.

Polecam z całego serca – Kasia

 

Pin It on Pinterest