Wraz z publikacją zamieszczonego pod tekstem nagrania zaczynamy nowy cykl podcastów poświęconych ciemnej stronie każdego z nas. Zachęcamy, by wysłuchać ich z otwartością, wyrozumiałością i respektem do tego, na co zazwyczaj nie mamy ochoty patrzeć. Jeśli zdecydujemy się na przyjęcie takiej postawy, mamy szansę doświadczyć nieznanej nam dotąd jakości życia????.
Wszystkich, którzy szczerze pragną wyjść poza utarte schematy myślenia, zapraszamy do przeczytania słów Jolanty Toporowicz. Rozwinięcie zamieszczonej niżej refleksji znajduje się w podcaście pt. „Ciemna strona człowieka a wychodzenie z Matrixa – wyzwania i przeszkody – część I”????(link pod tekstem).
„[…] Zwyczajowo, wraz z nowym rokiem inicjujemy postanowienia, które mamy nadzieję wdrożyć w życie w opozycji do tych niewdrożonych w poprzednich latach. Nie przywiązujemy do tego niewdrożenia i jego przyczyn zbytniej wagi pomimo przeczucia, że same postanowienia nie wystarczają, a z faktami trudno dyskutować.
Przyglądając się w ten sposób projektowanemu przyszłemu życiu, trudno nie odnieść wrażenia, że nasz sposób jego pojmowania ma symptomy myślenia magicznego. U jego podstaw leży stary szamański zwyczaj zaklinania rzeczywistości. Prawdopodobnie u większości z nas ma on swoje źródło w nadziei na dokonanie pożądanej zmiany rękami Opatrzności. Opatrzności, która, jak zakładamy, tylko czeka, żeby nam ułatwić i umilić życie. Ma ona także sprawić, że w końcu nasze marzenia spełnią się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a wszelkie przeciwności, problemy i uciążliwości – po prostu znikną. A my w konsekwencji przeniesiemy się do krainy obfitości wypełnionej należnym nam przecież szczęściem. Oczywiście, bez naszego w tym udziału[…]”.

Pin It on Pinterest

Share This