W wielu kręgach duchowych chętnie mówi się o intuicji. Niejednemu to pojęcie kojarzy się ze źródłem zadowolenia, a niekiedy nawet euforii, kiedy przy pomocy intuicji znajdujemy rzekomo odpowiedź na nurtujące nas pytanie, a odpowiedź ta jest spójna z naszymi oczekiwaniami i potrzebami ego.
Czy to jednak na pewno intuicja? Czy niektórzy z nas słusznie utożsamiają ją stanami flow, którym towarzyszy uczucie przyjemności, lekkości? Kiedy dajemy wyprowadzić się w pole, myląc intuicję z projekcją? Jak je od siebie odróżnić, by móc podejmować prawdziwie intuicyjne decyzje, a więc takie, którym towarzyszy ulga i głęboki spokój?
W czasach chaosu, niepokojów politycznych, gospodarczych, kiedy nasze dostatnie dotąd życie jest zagrożone, a konflikty wojenne zbliżają się do naszych granic, część z nas ma przeczucie, że nadszedł moment na zmianę i poszukiwanie prawdy przy pomocy prawopółkulowego poznania.
? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu opublikowanego na kanale Euphonii na YouTube, w którym Jolanta Toporowicz tłumaczy, czym różni się intuicja od projekcji i dlaczego tak ważne jest, by zrozumieć tę różnicę.

Pin It on Pinterest

Share This